Stocznie, Statki
Umowy z firmami, które wygrały przetargi na zakup części majątku Stoczni Szczecińskiej Nowa (SSN), podpisał w środę w Szczecinie Zarządca Kompensacji Stoczni Bud-Bank Leasing, reprezentowany przez prezesa Romana Nojszewskiego.

Jak poinformował rzecznik spółki Bud-Bank Leasing Andrzej Stolarczyk, nabywcami majątku SSN wyłonionymi w drodze rozstrzygniętego 20 lipca 2010 przetargu są: Szczecińska Stocznia Remontowa "GRYFIA" S.A(SSR Gryfia), spółka LIDMANN i MEGGER oraz firma P.W. FERKUT.

Stolarczyk dodał, że ze sprzedaży majątku SSN uzyskano w sumie 6 mln 050 tys. 652 zł brutto. SSR "Gryfia" S.A. zakupiła majątek o wartości 2 mln 556 tys. 572 zł brutto, w skład którego wchodzą materiały, sprzet cumowniczy i technologiczny możliwe do wykorzystania przy budowie statku, którego budowę rozpoczęto jeszcze w istniejącej SSN, którego ukończeniem zajmuje się "Gryfia".

Firma LIDMANN i MEGGER nabyła blachy okrętowe wycenione na 1 mln 988 tys. 600 zł brutto, zaś firma P.W. FERKUT została właścicielem materiałów hutniczych ze stali Duplex, nierdzewnej, kwasoodpornej i metali kolorowych wartych 1 mln 505 tys. 480 zł brutto.

W wyniku przeprowadzonych w ubiegłym roku przetargów i aukcji nabywców znalazło dziewięć z 19 pakietów majątku stoczni Szczecin. Na przeprowadzenie kolejnych licytacji aktywów zakładów w Gdyni i Szczecinie zgodziła się pod koniec kwietnia br. Komisja Europejska. W lipcowym przetargu wystawiono na sprzedaż majątek SSN warty ok. 120 mln zł.

Aukcje na te części majątku stoczni Szczecin, które nie znalazły dotąd nabywców, są wstępnie zaplanowane na 21 września. Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz nie wykluczył przesunięcia tego terminu, gdyby zależało na tym potencjalnym inwestorom. Komisja Europejska dała Polsce czas na kontynuowanie procesu sprzedaży do końca pierwszego kwartału 2011 roku.
0 SSPH na co wy czekacie!!!!!!!!!!!!
przecież ten majątek cały rozgrabią!!!!!!!!!!!!!A czasu coraz mniej !!!!!!!!!
05 sierpień 2010 : 07:56 ss | Zgłoś
0 Sokojnie, w ostatnim...
przetargu GRABIEŻCY - PASERZY sprzedali tylko śmieci po SS NOWA.
05 sierpień 2010 : 13:01 zbir | Zgłoś
0
No nareszcie ten komunistyczny kołchoz kończy karierę !!! Tylko co tera zpoczną te setki związkowców i pijaków ? Nie ma dla nich ofert pracy , a zagranicę z samą łaciną podwórkową to też nie pojadą :(
06 sierpień 2010 : 01:21 Andrzej Surowiecki | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter