Stocznie, Statki
Ustawa kompensacyjna zabezpiecza interesy potencjalnych inwestorów

Warszawa, 24 kwietnia 2009 r. – 30 kwietnia br. upływa termin wpłacania wadium przez inwestorów zainteresowanych zakupem sprzedawanych zespołów składników majątku Stoczni Szczecińskiej Nowa sp. z o.o. i Stocznia Gdynia S.A. Rozstrzygnięcie pierwszych przetargów na sprzedaż nieruchomości Stoczni Gdynia S.A. i Szczecińskiej Stoczni Nowa sp. z o.o. nastąpi w połowie maja br.

Inwestorzy zainteresowani udziałem w przetargu muszą zapoznać się z Regulaminem zatwierdzonym przez Prezesa Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Przystąpienie do przetargu następuje poprzez złożenie Zarządcy kompensacji oświadczenia rejestracyjnego i poprzez wpłacenie wadium. Oświadczenie rejestracyjne może zostać przekazane Zarządcy kompensacji osobiście w siedzibie stoczni lub też przesłane za pośrednictwem poczty na adres stoczni. Przetarg odbywa się za pośrednictwem internetu, przez przygotowaną w tym celu witrynę ppp.pwpw.pl/stocznie.

Majątek obu stoczni został podzielony na funkcjonalne pakiety, przy czym żaden z pakietów nie stanowi zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Inwestorzy będą mogli przystępować do wielu przetargów i kupić więcej niż jeden pakiet.. Specjalnie przygotowana ustawa o postępowaniu kompensacyjnym w sposób szczególny zabezpiecza interesy inwestorów, którzy zdecydują się na kupno majątku stoczni.

Warto podkreślić, że dzięki rozwiązaniom wprowadzonym przez tzw. ustawę kompensacyjną nabywcy majątku stoczniowego staną się jego właścicielami w stanie wolnym od obciążeń i nie będą odpowiadali za zobowiązania stoczni, w tym za ewentualne roszczenia związane z udzieloną pomocą publiczną oraz nie są zobowiązani do przejmowania pracowników wraz z nabywanym majątkiem.” – wyjaśnił Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.”Majątek stoczni jest bardzo atrakcyjny, dlatego jestem przekonany, że zainteresują się nim potencjalni inwestorzy, którzy stworzą nowe miejsca pracy dla byłych pracowników stoczni.

Majątek szczecińskiej stoczni został podzielony na 4 kategorie: nieruchomości z istniejącymi budynkami i urządzeniami trwale związanymi z gruntem wraz z uzbrojeniem i wyposażeniem, aktywa finansowe, majątek obrotowy i inne środki trwałe nie zaliczone do pozostałych kategorii. Majątek stoczni gdyńskiej także został podzielony na 4 kategorie: składniki majątkowe zlokalizowane w Gdyni, poza Gdynią, aktywa finansowe oraz pozostałe składniki majątkowe, w tym prawa autorskie do statków i ruchomości.

Szczegółowy opis składników majątku oferowanych do sprzedaży dostępny jest w siedzibach stoczni oraz na stronach internetowych – www.stocznia.gdynia.pl, www.ssn.pl, pomost.arp.com.pl oraz www.bbl.com.pl.

W przypadku nie wyłonienia nabywcy składników majątkowych w żadnym z dwóch etapów przetargów, Zarządca kompensacji będzie zbywał składniki majątku stoczni w drodze aukcji z ceną wywoławczą nie niższą od najwyższej ceny zaoferowanej w przetargu, który nie został rozstrzygnięty lub ceny oszacowania w przypadku przetargów, które nie doszły do skutku. Ewentualne aukcje dla Stoczni Gdynia S.A. oraz Stoczni Szczecińskiej Nowa sp. z o.o. zaplanowano w terminie 3 dni od dnia ogłoszenia o unieważnieniu przetargu lub nie dojściu przetargu do skutku, tj. pomiędzy 20 - 25 maja br. Proces sprzedaży majątku ma się zakończyć ostatecznie 31 maja 2009 r.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
0 przetargi
Styczniowców powinni też tak w przetargi dać.
27 kwiecień 2009 : 12:24 tyfuus | Zgłoś
0
dlaczego nikt nie informuje nas kiedy kto odejdzie i dlaczego pomimo braku pracy jeszcze nas trzymaja
27 kwiecień 2009 : 14:13 alladyn | Zgłoś
0 Uwaaaaga! Uwaaaaga!
co ja chciałem powiedzieć??? ..... zapomniałem ...
27 kwiecień 2009 : 14:42 przypomnę sobie | Zgłoś
0 DLACZEGO JEST CISZA
DLACZEGO JEST TAKA CISZA w temacie oferentów na zakup części MAJĄTKU STOCZNI. Dlaczego w ogóle panuje TAKA CISZA w sprawie sprzedaży majątku Stoczni. PRZECIEŻ POWINNO SIĘ O TYM MÓWIĆ GŁOŚNO. Jeżeli się cokolwiek sprzedaje to chyba nadaje się przy tym jak najwięcej komunikatów aby sprzedać majątek jak najlepiej (tz. jak najdrożej :) A nie trzymamy informacje i na koniec okaże się że nikt nie chce kupić i ODBĘDZIE SIĘ JAKAŚ CICHA LICYTACJA. CHYBA ŻE TAK TO JEST WYMYŚLONE :)))
27 kwiecień 2009 : 14:55 OBSERWATOR | Zgłoś
0
Zobaczymy jaki Misiak czy inny złodziej wypłynie...
27 kwiecień 2009 : 15:15 Perełka Lotti | Zgłoś
0 Łatwo rzucać gó....em
Łatwo rzucać gó....em w kogoś bo zawsze się coś przyklei:)))) Nie szafowałbym wyroków tak szybko. Za kilka dni zobaczymy (jak szanowny kompensator zechce pokazać oferentów) kto się chce "UWŁASZCZYĆ" NA MAJĄTKU STOCZNI GDYNIA. I wtedy zobaczymy kto za tym wszystkim stoi. I może (jak piszesz w innym poście) - DAJ BOŻE ŻEBY COŚ KUPIŁA z tej stoczni FIREMKA, KTÓRA MAJĄ TE ŁÓDECZKI,KTÓRYMI TAK GARDZISZ, SPUSZCZA NA WODĘ. BO widzisz to może być jedyna szansa dla tej stoczni - bo ci faceci widzą przynajmniej jak się buduje statki A PRZEDE WSZYSTKIM MAJĄ WIZJĘ JAK POWINNA WYGLĄDAĆ STOCZNIA. I może jak dostaną ODPOWIEDNIE ZABAWKI to może zrobią tu porządek (OCZYWIŚCIE NIE CHODZI MI O MISIAKOPODOBNYCH). TAK WIĘC WYHAMUJ TROCHĘ W SWOICH WYPOWIEDZIACH.Poczekamy - zobaczymy
27 kwiecień 2009 : 16:22 OBSERWATOR | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5791 4.6717
EUR 4.6597 4.7539
CHF 4.7609 4.8571
GBP 5.5178 5.6292

Newsletter