Rybołówstwo

Na drodze krajowej nr 6 w Malechowie (woj. zachodniopomorskie) i Kębłowie (woj. pomorskie) występują utrudniania w ruchu. Zgodnie z zapowiedzią sztabu kryzysowego Polskiego Rybołówstwa Przybrzeżnego trwa tam protest rybaków, którzy cyklicznie przechodzą przez przejścia dla pieszych.

Protest rozpoczął się o godz. 11 na dk 6 w Malechowie i w Kębłowie. Polega na cyklicznym przechodzeniu przez przejścia dla pieszych uczestników protestu, który ma potrwać do godz. 13.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca objazd drogami lokalnymi.

Protest, którego głównym organizatorem jest sztab kryzysowy Polskiego Rybołówstwa Przybrzeżnego, ma związek, jak podano w informacji rozesłanej do mediów, z nieprawidłowościami przy wydawaniu unijnych funduszy rybackich przez Departament Rybołówstwa Morskiego.

Jego uczestnicy, jak podano, oczekują od kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi niezwłocznego spotkania z polskimi rybakami przybrzeżnymi w celu przedstawienia problemów polskiego rybołówstwa w obliczu zakazów połowów ryb wprowadzonych przez Komisję Europejską na Bałtyku od 2019 do 2022 roku. Żądają także "odsunięcia urzędników Departamentu Rybołówstwa od decyzji związanych w wydatkowaniem unijnych funduszy rybackich, natychmiastowego odblokowania i uruchomienia unijnych funduszy rybackich na wsparcie rybaków do czasu odbudowy zasobów ryb na Bałtyku oraz powołania specjalnej komisji resortowej do zbadania, jak zostały wydane unijne środki pomocowe dla rybołówstwa otrzymane przez Polskę po przystąpieniu do UE.

autorka: Inga Domurat

 
-7 Protest
Podobno straszna lupą ten protest. Pewnie jakby wam ktoś zapłacił to lepiej by wyszło bo za darmo to się wam nic kuźnie chce
13 styczeń 2022 : 15:43 Sprawiedliwy | Zgłoś
+12 Malechowo 200 , Kłębowo 300, i tak trzymać!
Następny przystanek 20 stycznia - Cetniewo, i tak aż do skutku.
13 styczeń 2022 : 19:09 Kapitan Morgan | Zgłoś
+8 Protest prowincjonalny
Malechowo, Kłębowo, Cetniewo, normalnie same ważne metropolie i ważne trasy. Ktoś to zauważył? Gdzieś o tym napisał, poza mediami powiatowymi? Do kogo ma ten protest trafić? Do wójta czy sołtysa najbliższej wsi? G... da taki "prowincjonalny proteścik", szkoda sił i energii, ludzie tylko się zniechęcą i tyle. Nikt tego nawet nie zauważy.
13 styczeń 2022 : 19:47 Gryf | Zgłoś
+11 Rolnik odszkodowanie 300 tysięcy zł
Zgodnie z Ogłoszeniem Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia 23 grudnia 2021 r. w terminie od 3 stycznia do 30 grudnia 2022 r.
13 styczeń 2022 : 23:15 Rybak 100 | Zgłoś
+6 Ostatni nabór dla rybolustwa
Działanie 5.3 "Środki dotyczące obrotu" art. 68 ust. 1 lit. b
maj 27, 2021

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w zakresie działania 5.3 „Środki dotyczące obrotu”. Nabór wniosków o dofinansowanie dotyczy Priorytetu 5 Wspieranie obrotu i przetwarzania zawartego w Programie Operacyjnym "Rybactwo i Morze" w terminie od dnia 11 czerwca 2021 r. do dnia 25 czerwca 2021 r.
13 styczeń 2022 : 23:25 Rybak 100 | Zgłoś
+10 Środki obrotu - czym? Węglem, świniami, obornikiem?
Czy nie uważacie, że plany produkcji grup producenckich powinny trafić do prokuratury w Szczecinie, przecież ktoś departamencie im to zatwierdził a są zakazy połowów. Wczoraj na protestach był tylko jeden szef grupy producenckiej a reszta boi się już wychodzić do ludzi.
14 styczeń 2022 : 09:27 Przybrzeżny | Zgłoś
+17 Blokady
Świnoujście i Gdańsk!!!
13 styczeń 2022 : 23:28 Rybak 100 | Zgłoś
+16 Łunowo
Zablokujcie rondo w Łunowie k/Świnoujścia. Jak tiry nie beda mogły jechać na prom to szybciutko minister przyleci
14 styczeń 2022 : 00:01 Marynarzyk | Zgłoś
+10 Minister Kowalczyk już zrozumiał postojowe w rolnictwie, w Cetniewie zrozumie w rybołówstwie
"Postojowe dla rolników

-Wspomagamy także tych rolników, których dotknął ten problem. Zwiększymy środki finansowe za tzw. postojowe, czyli za zakaz prowadzenia hodowli dokonany decyzją lekarza weterynarii. Podkreślił, że rekompensata będzie wielokrotnie większa - powiedział wiceminister Kowalczyk"
14 styczeń 2022 : 09:14 Rybacki | Zgłoś
-17 Akwakultura
To przyszłość. Zdrowe świeże bez brudnych morskich łap
14 styczeń 2022 : 11:25 Sprawiedliwy | Zgłoś
+15 Nie jedz łososi bo do reszty zgłupiejesz , dziadu.
Brytyjscy i kanadyjscy naukowcy udowodnili, że w łososiach ze sztucznych hodowli stężenie rakotwórczych substancji chemicznych jest 10-krotnie wyższe niż w tych rybach, które dorastały na wolności. Podobnie jak w przypadku epidemii BSE u bydła i tu decydującą sprawą jest sposób żywienia. W sztucznych hodowlach łososie karmione są odpadkami ryb. W resztkach tych są już złogi metali i trujących chemikalii - w ten sposób koło się zamyka i coraz więcej trucizn osadza się w ciałach ryb. Najbardziej szkodliwe są dioksyny oraz tak zwane PCB, czyli polichlorowane bifenyle. Dłuższe spożycie PCB prowadzi do uszkodzenia nerwów oraz systemu immunologicznego
14 styczeń 2022 : 17:45 Zatokowy | Zgłoś
-12 Tobie chyba już nic nie pomoże
Tylko kasacja. Dlatego program nie rusza. Minister o tym wie i nie chce już dłużej dotowac trupa. Ruszy złomowanie reszta dla przetworcow i pstragarzy i karpiarzy. No i oczywiście dla rybaków śródlądowych z jezior. dla was groch z kapusta

Jedzenie ryb z Bałtyku może mieć poważny negatywny wpływ na nasz organizm - apelują naukowcy. Jak mówi prof. Jacek Bełdowski, oceanograf z Polskiej Akademii Nauk, w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", stężenie arsenu przekracza normy, a gatunki pływające w naszym rodzimym morzu mają w sobie zbyt dużo szkodliwych substancji.
14 styczeń 2022 : 19:48 Sprawiedliwy | Zgłoś
+18 Ustka
Czesc Koledzy wydaje mi sie ze maszerowanie po pasach gdzies po malych wioskach (nie obrazajac wiosek)nic nie da,trzeba cos wiecej bo jestesmy niezauwazeni,nawet portal morski nie pomoze z tak mala wzmianka-wiecej pisza wiadomosci ze swiata (rybacy z Francji to i tamto itp.)a my -nawet fota jest nieakyualna.sami wiecie jak jest i co sie dzieje w kraju gornicy ,rolnicy i inni sie niepatyczkuja a w naszej sprawie nawet jesli cos ruszy -to kiedy jak juz Zus siadzie na konta a rybacy poodchadza do pracy na lad?.Pozdrawiam wszystkich lodzi naszego morza.
14 styczeń 2022 : 20:54 wisnia | Zgłoś
-8 Taka prawda
Właśnie takie protesty pokazują miejsce i skalę polskiego rybołówstwa - to są małe, prowincjonalne problemy, małej grupki ludzi. Protesty po jakiś prowincjonalnych wioseczkach, relacjonowane przez lokalne media. Główne media zainteresują się problemem przed wakacjami, jak będą pytać jaką rybkę zjeść w smażalni nad morzem. W skali kraju, rybołówstwo morskie, zwłaszcza przybrzeżne to lokalny folklor, uprawiany przez małą grupkę ludzi, o znikomy znaczeniu jako wyborcy. Warto znać swoje miejsce i ostatnie protesty to miejsce pokazały. Można się złościć, można wkurzać, zaprzeczać, ale taka jest rzeczywistość. Dlatego mało kto chodzi na protesty, większość czeka na złomowanie.
14 styczeń 2022 : 22:20 Gryf | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter