Rybołówstwo

8 stycznia 2021r. UE i Grenlandia zakończyły negocjacje w sprawie nowej umowy o partnerstwie w sprawie zrównoważonych połowów (SFPA) oraz nowego protokołu, który wzmocni ich współpracę w sektorze rybołówstwa na kolejne cztery lata z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata.

Umowa ta jest kamieniem milowym w długotrwałej współpracy dwustronnej między UE a Grenlandią w zakresie rybołówstwa i odnawia zaangażowanie w promowanie zrównoważonego wykorzystania zasobów morskich. Jest to jedyna mieszana umowa o partnerstwie w sprawie zrównoważonych połowów (SFPA) na północnym Atlantyku i trzecia pod względem finansowym najważniejsza umowa obowiązująca w UE. Pozwoli to flocie UE (12 wielkoskalowych trawlerów przemysłowych) kontynuować połowy na wodach Grenlandii przez okres 4 + 2 lat, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju sektora rybołówstwa na Grenlandii.

Uprawnienia do połowów zostały wynegocjowane dla tych samych gatunków, co w obecnym protokole (dorsz, karmazyn, halibut grenlandzki, krewetka północna, gromadnik i grenadier). Uprawnienia do połowów makreli również zostały ujęte w umowie na poziomie TAC 0. Wszelkie kwoty makreli przekazane przez Grenlandię w przyszłości będą zależały od podpisania przez Grenlandię porozumienia w sprawie podziału między państwami nadbrzeżnymi w sprawie zarządzania makrelą z UE. Ceny referencyjne również zostały zaktualizowane przy użyciu metodologii uzgodnionej przez obie strony oraz z uwzględnieniem aktualnych cen rynkowych. W oparciu o uprawnienia do połowów i nowo wynegocjowane ceny referencyjne, UE zapewni Grenlandii roczny wkład finansowy w wysokości 16 500 000 EUR. Znaczna część tego wkładu, tj. 2 900 000 EUR rocznie, jest przeznaczona specjalnie na wspieranie rozwoju sektora rybołówstwa na Grenlandii. Szacunkowa wartość na cały okres obowiązywania protokołu wynosi 99 000 000 EUR. Dodatkowo właściciele statków z UE będą płacić opłaty licencyjne za uprawnienia do połowów.

Nowa umowa SFPA stanowi ważny krok naprzód w partnerstwie między UE a Grenlandią, które sięga 1985 r. Nowa umowa podtrzymuje zasady wspólnej polityki rybołówstwa, takie jak przejrzystość, zarządzanie działalnością połowową, brak dyskryminacji, poszanowanie doradztwa naukowego i współpraca naukowa w zakresie gromadzenia i analizy danych. Jest zgodna z ustawodawstwem Grenlandii oraz z środkami zarządzania i środkami naukowymi podjętymi w kontekście Organizacji Rybołówstwa Północno-Zachodniego Atlantyku (NAFO), Komisji ds. Rybołówstwa Północno-Wschodniego Atlantyku (NEAFC) oraz Międzynarodowej Rady Badań Morza (ICES). Dzięki nowej SFPA współpraca w zakresie monitorowania, kontroli i nadzoru działalności połowowej zostanie jeszcze bardziej wzmocniona.

Każda ze Stron rozpocznie teraz niezbędne procedury legislacyjne w celu podpisania i zawarcia nowej umowy oraz protokołu wykonawczego.

rel (European Commission)

 
+26 Zebranie rybaków z ministerstwem
Jakieś zebranie by się przydało. Czy ministerstwo nie ma żadnych propozycji dla sytuacji w związku z brakiem limitów dorszowych? Za co oni biorą wypłaty? Czy prowadzone są jakiekolwiek negocjacje z UE? Jak działa nowo powołane kiludziesięcieosobowe koło doradcze? Brak informacji rodzi plotki, mamy prowadzić działalność na podstawie plotek? Domagam się zebrania i informacji ze strony ministarstwa!
11 styczeń 2021 : 16:02 Braniek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+49 Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim
Po 18 stycznia odbędzie się spotkanie rybaków z premierem Kaczyńskim, spotkanie organizują posłowie PiS, z powodu Covid nie da się dziś ustalić dokładnej daty spotkania ale odbędzie się ono na pewno. Poruszone zostaną wszystkie ważne dla przetrwania rybołówstwa sprawy, szczególnie ważne jest jak największe i szybkie użycie unijnych funduszy do ratowania polskiego rybołówstwa aż do czasu odbudowy zasobów ryb na Bałtyku/
11 styczeń 2021 : 18:40 InfoRybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Gdzie
Gdzie to spotkanie ma się odbyć i czy można na nim być?
14 styczeń 2021 : 05:40 GRZEGORZ ust 142 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 plotki
Widać ,że jedynie na plotkach polegasz a nie własnym myśleniu, koło doradcze było powołane przez ministra już nieistniejącego i dla pomocy dla ministerstwa które już nie istnieje, koło przestało istnieć wraz z rozwiązaniem najlepszego dla nas ministerstwa, wspomnisz moje słowa ,a w ministerstwie rolnictwa zawsze byliśmy w roli ubogiego krewnego z którym nikt nie chce się spotykać i rozmawiać. Pewnym jest ,że wielkimi krokami zbliża się kasacja ,ostatnia opłacana za kasę z unii, następne kasacje będą już następstwem naszych samoistnych bankructw, którymi nikt się nie będzie przejmować. Żądza covidovej kasy przez armatorów którzy przytulili w 2020 r za 243 dni postoju , sieci widma, ptaszki w setkach tysięcy jest nie do opisania, apetyty zostały rozdmuchane, a przecież większość z nich nigdy takiej kasy nie widziała z ryb w żadnym roku swojego rybaczenia, proponuję zejść na ziemię póki jeszcze jest to możliwe.
16 styczeń 2021 : 09:27 radar Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+21 Katastrofa ekosystemu Bałtyku, masowe wymieranie fok z głodu.
"Foki szare głodują w Morzu Bałtyckim, o czym świadczą rybacy, badacze i łowcy fok.
Może to wynikać z przełowienia, że ​​populacja fok jest zbyt duża dla istniejących zasobów pożywienia lub z innego powodu zachwiana równowaga ekosystemu.
„Myślę, że nastąpi wielka i bolesna śmierć foki” - mówi Anna-Carin Westling, właścicielka sprzedaży z Båsfjärden pod Hudiksvall.
Foki szare w Bałtyku i Morzu Botnickim głodują z powodu niedoborów żywności - obecnie wielu z nich grozi długa i bolesna śmierć.

- Dlaczego nie wydać na to pieniędzy teraz, zamiast zabijać foki, gdzie wzdłuż brzegów jest 50 000 martwych fok, mówi Anna-Carin Westling, właścicielka fok w Båsfjärden pod Hudiksvall."

sverigesradio.se/artikel/7640520

expressen.se/nyheter/klimat/oron-for-salarna-svalter-och-dor/
11 styczeń 2021 : 16:06 Balbin Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+23 Katastrofa ekosystemu Bałtyku, masowe wymieranie fok z głodu.
"Coraz więcej fok obserwowanych na wschodnim wybrzeżu Szwecji jest chudszych niż zwykle. Prawdopodobne przyczyny to przełowienie, przerośnięta populacja fok i niezrównoważony ekosystem.

Teraz właścicielka sprzedaży Anna-Carin Westling ostrzega o bolesnej i przedłużającej się śmierci foki, jeśli nic nie zostanie zrobione.

- My, ludzie, jesteśmy za to odpowiedzialni. Po pierwsze, mamy o wiele za dużo fok. Po drugie, mamy o wiele za dużo stawów. Po trzecie, mamy rybołówstwo przemysłowe, które oczyszcza dno ryb. Więc to staje się za dużo wszystkiego".

sverigesradio.se/artikel/7640520

expressen.se/nyheter/klimat/oron-for-salarna-svalter-och-dor/
11 styczeń 2021 : 16:07 Balbin Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+16 Katastrofa ekosystemu Bałtyku, masowe wymieranie fok z głodu.
"„Nie powinno być okrucieństwem wobec zwierząt”
Świadczy o tym, jak foka w poszukiwaniu pożywienia zaczęła jeść ryby, takie jak dorsz i szczupak, których zwykle nie ma w głównym pożywieniu foki. Opisuje także lato jako „straszne”, kiedy musiała strzelać do dużej liczby chudych fok.

Ostatecznym rozwiązaniem jest zarządzanie zwierzyną łowną i zmniejszona populacja fok, twierdzi Anna-Carin Westling.

- Chcę zachować swoje foki, ale nie sądzę, że powinno to być okrucieństwo wobec zwierząt.

- Dlaczego nie wydać na to pieniędzy teraz, zamiast zabijać foki, gdy wzdłuż plaż jest 50 000 martwych fok, które gniją i trzeba je zrywać. Musimy mieć piece, musimy mieć pojemniki, musimy mieć ludzi, którzy je zbierają. Dlaczego więc wcześniej nic nie robiliśmy?"

sverigesradio.se/artikel/7640520

expressen.se/nyheter/klimat/oron-for-salarna-svalter-och-dor/
11 styczeń 2021 : 16:08 Balbin Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+21 Pozamiatane, wreszcie samo się zrobiło
jeżeli na Bałtyku było według naukowców 70 tysięcy fok a na szwedzkich plażach gnije obecnie 50 tysięcy trupów foczych to oznacza, że jeden problem mamy chyba już z głowy.
11 styczeń 2021 : 17:30 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Zawsze to raźniej we dwójkę
wygląda na to, że złodziejski kołchoz wykończył nie tylko rybaków ale i całą populację fok, będzie głośno, trzeba teraz bardzo głośno.
11 styczeń 2021 : 17:57 Poland Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+15 ty sobie chyba żartujesz
Problem z głowy ???
Już na wyjściu z portu za każdym razem po 4-5 fok widać.
11 styczeń 2021 : 18:06 klekotek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Poczekaj jeszcze trochę
nie wszystkie jeszcze zdechły ale wiosny nie dożyją, chyba że będziesz je dalej dokarmiał.
11 styczeń 2021 : 18:10 RybaKK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 pławnice
Do wiosny to się nażrą do bólu eldorado już się powoli zaczyna
12 styczeń 2021 : 07:42 jacek placek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Foczy holocaust był na Zatoce Botnickiej i u wybrzeży Szwecji
Tutaj też już zdychają ale mniej to widać.
13 styczeń 2021 : 14:24 Morii Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Bzdura
Bzdura. Nic nie gnije. Tak to jest jak się nie zna języka i tłumaczy Googlem. Daj ten tekst tlumaczowi, a dowiesz się co tam napisano, bo na razie rozsiewasz bzdury, a głupi w nie wierzą.
11 styczeń 2021 : 22:16 Google Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 Tłumaczenie zdechłych fok idzie już do ICES i Komisji Europejskiej
Tyle sobie narobiłeś.
12 styczeń 2021 : 13:53 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 Świetnie
I świetnie. Każda z tych instytucji zatrudnia profesjonalnych tłumaczy, a nie Googla.
12 styczeń 2021 : 15:48 Google Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Prasówka
Pomijając to, że każda z nich opiera się na faktach i danych, a nie na artykułach prasowych. Oni tam dobrze wiedzą co pisze się w gazetach, nie sądzę, żeby kogokolwiek to zaskoczyło.
12 styczeń 2021 : 15:50 Google Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Wydaje się, że ta medialna akcja Szwedów to robota ich rządu
Szwedzki rząd zdecydował, że nie będzie ponosił konsekwencji dotychczasowych oszustw i matactw szwedzkich naukowców w sprawie fok i postanowił to ujawnić w największej gazecie i rządowym radiu, to dlatego w artykule wypowiada się wyłącznie pani, która strzela do fok i nie ma na sumieniu żadnych naukowych przekrętów, Pan Profesor Sven Gunnar Lunneryd też jakoś dziwie zniknął z mediów, chociaż do tej pory prezentował najbardziej uczciwe stanowisko w sprawie fok na Bałtyku.
13 styczeń 2021 : 12:01 Karol Gustav Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 A może ty nam coś przetłumacz, jak tak dobrze znasz szwedzki?
może jesteś lepszy od tłumaczy przysięgłych?
12 styczeń 2021 : 16:29 Jaros Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 ???
Polska ma jakieś prawa połowowe na obszarach których dotyczy porozumienie między Grenlandią a UE ?
11 styczeń 2021 : 18:56 sven Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Polska nic tam nie ma
ale z powodu upadku rybołówstwa na Bałtyku o czymś trzeba pisać.
11 styczeń 2021 : 19:02 Amos Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Ma
Ma, tak jak na całym północnym Atlantyku. Te kwoty się wymienia i łączy, ale potem co roku 1-2 trawlery dalekomorskie mają zatrudnienie. PAOP głównie to odławia.
12 styczeń 2021 : 06:01 GDY Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-19 Jeszcze wam mało?
Jak się kaczor dowie ile dostajecie to sam was za drzwi wywali...
11 styczeń 2021 : 19:25 Wacek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+27 Dostajemy 3 razy mniej niż w Unii
i tego się właśnie dowie. Dowie się też jak były wydawane nasze pieniądze w 2012 roku w lipcu.
11 styczeń 2021 : 20:01 Dar 500 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Co zrobi Kaczyński?
Co zrobi Kaczyński w Unii jak się dowie, że Bruksela swoim zarządzaniem zagłodziła w męczeńskiej śmierci 50 tysięcy tych sympatycznych, pluszowych futrzaków? Bo ja wiem co zrobi.
12 styczeń 2021 : 13:58 Magda z WWF Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Wiślany szczecinski
A co z zalewami tylko morze i morze. Na wiślanym maly sandacz tluczony na potege zero kontroli nad tym... Można robic co się tylko chce. Tak to jeszcze nie było...bezprawie !!! Komuna to bylo to!!!!!!!
11 styczeń 2021 : 20:03 Zalew Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Na wiślanym to padaczka przez przekop a szczeciński przez gazoport
Przecież dostali dodatkowe odszkodowanie za zniszczenie zasobów w tych wodach w postaci ptaszków . Co jeszcze nie rozumiecie o co chodziło z naborem . Po cichutku, po malutku i dla swoich . Wy to macie te łby całkowicie puste . Co się stało ze powołali zespół który nie miał działać , co tak nagle trochę Covid dali ale według swoich zasad , co tak cicho z rozporządzeniami o kwotach i utrzymaniem w ramach rekompensat współczynników na rok 2021 ( to już dwa lata rekompensaty ) No co wy panie i panowie głupa teraz palicie że nic nie wiecie . To tak ma wyglądać bo departament wami kręci jak małymi dziećmi . Za chwile dowiecie się ze łowicie szprote tylko w rejonach 27-28 i co tez głupiego będziecie udawali, będziecie jak *****zy wydzwaniali do czarnego ptaka a on z cygarem w pysku i elegancką szklaneczką drogiej brandy będzie wam mówił to co myśli ze chcecie usłyszeć . Słabe to i w tym miejscu Zapalam zniczyk przegrywu [*].
12 styczeń 2021 : 00:42 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 A to przekop już działa?
nie wiedziałem?
12 styczeń 2021 : 16:38 Joseph G. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 obserwator
Najpierw foki, potem my, no i spokój.
11 styczeń 2021 : 20:08 Urszula Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 smaczny łosoś
O foki to się nie martw puki będą chodzić na pławnice to foką będzie się bardzo dobrze żyło
12 styczeń 2021 : 13:23 jeremi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+15 "Umierające z głodu foki przenoszą się na Bałtyk Zachodni "
"Foki odwiedzają Trollhättan z powodu braku pożywienia
2:01 min
Opublikowano we wtorek, 5 maja 2020 r., O godzinie 12.41
Historycznie rzecz biorąc, na zachodnim wybrzeżu nie było tak wielu fok pospolitych, jak obecnie, co oznacza, że ​​foki mają słabe pożywienie.
Dlatego foki muszą szukać nowych terenów łowieckich i były regularnie widziane zarówno w Lilla Edet, jak i Trollhättan w poszukiwaniu pożywienia.
„Nic dziwnego, że foki odwiedzają słodką wodę, ale to, że przedostaje się przez śluzy w rzece Göta, jest czymś wyjątkowym” - mówi badacz fok Sven-Gunnar Lunneryd ze Strömstad.|
12 styczeń 2021 : 14:22 Swerige Radio Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+13 Szwedzi mieli po prostu niesamowitego pecha
Silne, południowe wiatry wiejące na Bałtyku od prawie 3 miesięcy spowodowały, że cała zagłodzona focza padlina z Bałtyku zastała wyrzucona na brzeg na ich wybrzeżu i teraz muszą się bronić, że to nie ich wina. Oznacza to oczywiście ważną rzecz, że ten szwedzki artykuł o zagłodzonych w męczarniach bałtyckich fokach to dopiero początek wielkiej dyskusji o ekosystemie naszego morza.
12 styczeń 2021 : 16:25 Darlov Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 Tłumaczenie
Najpierw przetłumacz ten tekst u tłumacza, a nie Googlem, a potem dopiero mów o czym on jest. Bo narazie powtarzasz bzdury.
12 styczeń 2021 : 21:03 Google Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Już ci tu ktoś napisał, żebyś ty to przetłumaczył jak znasz szwedzki
bo to ty masz jakiś problem a nie my.
12 styczeń 2021 : 21:11 Ryb Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Dajmy spokój temu panu
każdy widzi jakie on ma argumenty do dyskusji.
12 styczeń 2021 : 21:50 Seals Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Tłumaczenie
Nie znam szwedzkiego, nie pomogę, ale tłumacz jest w każdym, większym mieście. Ale w pracy na codzień mam do czynienia z tłumaczeniami i wiem jakie bzdury, przekłamania itd wychodzą kiedy używa się internetowego tłumacza. Mówiąc prosto- jestem przekonany, że to co tu wklejacie ma niedużo wspólnego z tym co napisano w szwedzkiej gazecie. To widać właśnie przy tych 50 tyś- czy je wyrzuciło na brzeg (nieprawdopodobne, tyłu fok chyba nie ma w Bałtyku i czemu tylko w Szecji, a nie w Finladii czy Estonii gdzie jest najwięcej fok?), czy "może się okazać, że jak nic nie zrobimy to tyle bedzie"? Drobne niuanse językowe, Google tego nie wylapie, a zmieniają cały sens wypowiedzi. Zwłaszcza jeśli cytowana jest emocjonalna wypowiedź, tu najłatwiej o takie błędy. Ja po prostu dobrze radzę i ostrzegam, bo można się ośmieszyć prezentując coś co jest tylko błędem internetowego tłumacza. Tu jeszcze długo nic nie zastąpi człowieka.
13 styczeń 2021 : 06:06 Google Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Telewizja Polska już przetłumaczyła ten szwedzki artykuł o umierających w męczarniach z głodu fokachna Bałttyku
Za kilka dni będzie na ten temat materiał w ogólnopolskiej telewizji, kontaktowano się też ze szwedzkimi dziennikarzami, temat jest niezmiernie poważny.
13 styczeń 2021 : 10:35 Red Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Ten fragment jest chyba najbardziej zrozumiały dla obywateli Unii Europejskiej, chodzi o piece krematoryjne
"- Dlaczego nie wydać na to pieniędzy teraz, zamiast zabijać foki, gdy wzdłuż plaż jest 50 000 martwych fok, które gniją i trzeba je zrywać. Musimy mieć piece, musimy mieć pojemniki, musimy mieć ludzi, którzy je zbierają. Dlaczego więc wcześniej nic nie robiliśmy?"
13 styczeń 2021 : 11:47 Zico Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Będzie
Nie "gdy wzdłuż plaż jest 50 000 martwych fok" tylko "gdy wzdłuż plaż BĘDZIE 50 000 martwych fok" - mała różnica w czasie czasownika, a całkiem inne znaczenie.
Warto sprawdzić co się wkleja...
13 styczeń 2021 : 13:00 Swe Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 No to na drugą nóżkę mózgową
"- Dlaczego nie wydać na to pieniędzy teraz, zamiast zabijać foki, gdy wzdłuż plaż jest 50 000 martwych fok, które gniją i trzeba je zrywać. Musimy mieć piece, musimy mieć pojemniki, musimy mieć ludzi, którzy je zbierają. Dlaczego więc wcześniej nic nie robiliśmy?"
13 styczeń 2021 : 13:37 Zico Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 "Nie znam szwedzkiego, ale wam przetłumaczę", dobre
a nawet rewelacyjne.
13 styczeń 2021 : 14:05 Sverige mistrz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Unia zniszczyła??
A w zatoce zamiast szproty okazuje się że sam dobijak...unia wymyśliła? Unia zniszczyła??? Czy ludzka pazerność i brak poszanowania dla środowiska u ojców...śmietnik nie rybołówstwo.
12 styczeń 2021 : 18:43 Walu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Rybacy na Bałtyku łowią zgodnie z unijnym prawem
to prawo to nauka, rekomendacje kwoty i kontrola.
12 styczeń 2021 : 19:11 Schuman Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Którzy?
A którzy to rybacy łowią z prawem? Kto przestrzega limitów, rozmiarów, okresów itd?
12 styczeń 2021 : 21:05 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 No tylko Ustka
No jak to jacy . Tylko Ustka - kolebka uczciwości rybackiej . Tylko tam mogły się narodzić takie pomysły jak nieposłuszeństwo w 2007 . Tylko tam za giełdę płacono aż dwa razy . Tylko tam obradował zespół doradczy którego szef dostawał kasę od ministra za zlecenie ws koordynacji społecznej inwestycji portowej za 200 milionów której nie zrealizowano . Tylko tam inspektorzy dostają telefony kogo kontrolować z łososiem a kogo nie , kto stawia wontony a kto plawnice . I tylko tam można dostać prokuratora za sypanie piasku na plaże
12 styczeń 2021 : 21:28 Jery Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Kolebkę uczciwości to masz na tym dokumencie z 2008 roku, temat czeka w kolejce na takich jak ty
https://www.portalmorski.pl/rybolowstwo/25604-nie-bylo-przelowienia-dorszy-w-2007-roku
Notatka Wenerskiego oraz inne dokumenty w tej sprawie trafiły do byłego premiera RP, posła SLD Leszka Millera, który w poniedziałek odwiedził Ustkę.

- Dla mnie jest to po prostu niepojęte - mówił na spotkaniu z rybakami Miller. - Jedynym rozwiązaniem jest skierowanie sprawy do Centralnego Biura Śledczego i prokuratury. Powinny zająć się tym organy ścigania. Na pewno tego tematu nie odpuszczę i będę go pilnować.
12 styczeń 2021 : 21:46 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 to kaczor czy miller??
to kaczor czy miller zdecyduj sie w koncu ehehehe. a my tym czasem lecimy na ryby bajo jajo hehehe
15 styczeń 2021 : 12:08 kolek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+16 Szanowne Panie i Panowie z ICES, prosimy was bardzo.
W związku z waszym posiedzeniem roboczym, prosimy was o właściwe decyzje doradcze w sprawie połowów ryb na Bałtyku. Po ujawnieniu przez szwedzkie media informacji o masowym wymieraniu z głodu fok i upadku rybołówstwa na całym Bałtyku Wschodnim nie można już obecnie rozważać i dyskutować o jakichkolwiek połowach ryb tylko trzeba te połowy całkowicie zamknąć i tego od Was obecnie oczekujemy. Pozwoli to Komisji Europejskiej na wdrożenia porozumienia z 22 września 2020 roku o finansowym wsparciu bałtyckich rybaków znajdujących się w katastrofie ( Zgodnie z zasadami Wspólnej Polityki Rybackiej UE) . Ekosystem Bałtyku pozbawiony jest od wielu lat podstawy piramidy pokarmowej i zareagował modelowo zniszczeniem wszystkich pięter troficznych ekosystemu Bałtyku czego ostatnim, porażającym efektem jest prawie całkowite głodowe wymarcie fok na Bałtyku Wschodnim. Ratujcie bałtyckie rybołówstwo i żywe zasoby.
13 styczeń 2021 : 11:23 Polscy Rybacy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+16 Szanowne Panie i Panowie z ICES, prosimy was bardzo.
Stwierdzamy, że w obecnej sytuacji zasobów ryb, połowy mogą być prowadzone wyłącznie na Bałtyku Zachodnim, który znajduje się w dobrej kondycji podobnie jak ryby tam występujące. To dlatego też część fok z Bałtyku Wschodniego przeniosła się tam w ciągu ostatnich lat ratując się przed śmiercią głodową. Uważamy, że obecne wasze posiedzenie robocze jest tak bardzo ważne, że od jego ustaleń zależy, czy rybołówstwo, przetwórstwo, handel a nawet sklepy rybne będą mogły kiedyś wrócić do normalnej działalności gospodarczej co wzmocni bezpieczeństwo żywnościowe Polski i Unii Europejskiej. Prosimy was zatem o słuszne w tej szczególnej sytuacji decyzje doradcze dla Komisji Europejskiej i dla nas wszystkich.
13 styczeń 2021 : 11:33 Polscy Rybacy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+13 Jeżeli przyjadą z jakimś gównem pokroju "Ocieplenie klimatu" to złożymy wniosek do Kaczora o rozwiązanie MIRu
To nie może tak być, że tysiące rybaków na Bałtyku nie ma z czego żyć a oni kolejny rok jaja sobie z nas robią.
13 styczeń 2021 : 19:28 Rybak Stary Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+17 SKUR.....NY !
Wyrolowali nas na program Ptaki.
Tylko 3 organizacje mogły robić program, reszta miała robić w nowym roku.
Kur.a sam osobiście siadam i piszę zawiadomienie do prokuratury i CBA, bo cała ta sprawa to jeden wielki przekręt.
13 styczeń 2021 : 12:03 Mystery Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 donos
TYLKO NAPISZ A NIE GADAJ
13 styczeń 2021 : 13:31 oirm Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+15 Bez Morawieckiego i Kaczyńskiego nic się w rybołówstwie nie wydarzy
To dobrze zorganizowana, pokomunistyczna mafia, która od początku rozwalała polski przemysł rybny, zblatowani ze sobą komuniści, którzy wzięli do pracy swoich młodszych pachołków, rządy się zmieniają a mafia dalej smrodzi rybakom. Potrzeba jak najszybszego spotkania z Morawieckim lub Kaczyńskim, na porządki zostały tylko 3 lata.
13 styczeń 2021 : 13:41 Finito Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Katastrofa...
Na północ od Helu, obecnie 27 jednostek na AISie, pod Wisłą 6 kolejnych. Taka katastrofa zasobów i nie ma co łowić, że wszyscy szyprowie wyszli palić wachę na darmo, a załogom zapłacą ze swojej kieszeni.
13 styczeń 2021 : 12:58 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 UST 2021
a myslisz co tam lowimy,szpile ,mludkie ,narybek ,niewymiar szproty i sledzia , nazywaj to jak chcesz ,po prostu PASZE
13 styczeń 2021 : 13:28 paszowiec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Dlaczego?
To dlaczego łowicie niewymiar? Co to ma wspólnego z prawem i uczciwością? Jesteście jeszcze rybakami czy już zwykłymi kłusownikami?
13 styczeń 2021 : 17:59 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Spoko loko szwedzka foko
Heheh i nawet w tuke jezdza jak za dawnych czasów. A nie przepraszam na wschodach czas się zatrzymał.
13 styczeń 2021 : 14:02 Śmiechu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+13 A teraz policz Szwedów i Duńczyków
Dlaczego ich nie ma, o tej porze całe armady rżnęły paszę trójkami.
13 styczeń 2021 : 14:12 kolo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Szwedzkie media o foczej tragedii wypłoszyły towarzystwo
a to dopiero początek balu.
13 styczeń 2021 : 14:19 svensk tjuv Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Na Zatoce?
Szwedów czy Duczyków prawie nigdy nie było na Zatoce, a już na pewno nie przy Wiśle. Tu zawsze orała polska flota i teraz też, Bałtyk zarzynają POLSKIE PASZOWCE. Same, bez żadnej pomocy mistycznych "Szwedów i Duńczyków".
13 styczeń 2021 : 17:57 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Szwedzi byli wszędzie, jak motocykle
w poprzednich latach łowili trójkami, dwa ciągnęły siatę wielkości Placu Defilad w Warszawie a jeden leciał do Skagen, po powrocie wymieniał się z kolejnym kutrem i tamten szedł do Skagen, dziś mamy tego efekty. Teraz ich nie ma bo nie ma co łowić.
13 styczeń 2021 : 19:24 Koł 500 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Zachód
Ale takie rzeczy działy się na zachodzie, pod Bornholmem.
13 styczeń 2021 : 19:43 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Ktoś wie ?
Kiedyś taki Clipperton miał 32 metry długości, a potem 38 m następne 53 m a obecnie 63 m . W takim razie nasuwa się pytanie po co im tuki jak w pojedynkę mają i tak większą zdolność połowową ?
14 styczeń 2021 : 07:49 sven Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Niedługo będzie łowił padłe z głodu foku do krematoriom
wtedy duża ładownia się przyda.
14 styczeń 2021 : 10:51 Clipperton Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 Co cobimy? Czekamy na efekty obrad ICES
I w zależności od ich ustaleń kończymy to, co wcześniej rozpoczeliśmy, mam nadzieję a nawet pewność że Kaczyński pomoże
14 styczeń 2021 : 08:23 Proste Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Podzwoniłem po kolegach rybakach i oznajmiam:
że świadomość sytuacji na Bałtyku i wola przetrwania polskich rybaków jest bardzo duża i pomimo pozornej ciszy w eterze radzę traktować to bardzo poważnie.
14 styczeń 2021 : 11:49 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 i co?
i co zamierzacie W KONCU wyjsc w morze czy jak??? ehehehe
15 styczeń 2021 : 12:11 kolek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Komisarzu Virginijus Sinkevičius, gdzie są pieniądze dla bałtyckich rybaków za 2 lata unijnych zakazów połowów na Bałtyku?
"Komisja Europejska przedstawiła nową propozycję puli, która ma złagodzić skutki Brexitu. Duńskie rybołówstwo ma otrzymać 1,1 mld DKK rekompensaty za kwoty połowowe przekazane Wielkiej Brytanii w wyniku umowy handlowej między UE a Wielką Brytanią, która wylądowała w Wigilię Bożego Narodzenia.

Propozycja budzi optymizm w Duńskim Stowarzyszeniu Rybołówstwa, które jest główną organizacją rybacką.
- Brexit to ciężki cios dla rybołówstwa i zatrudnienia w mniejszych społecznościach portowych. Dlatego uważam, że rybołówstwo musi zostać w pełni zrekompensowane za straty, jakie ponieśliśmy w wyniku Brexitu. W ten sposób możemy zapewnić, że rybołówstwo będzie mogło nadal przyczyniać się do wzrostu i zatrudnienia w małych społecznościach portowych, a jednocześnie rozwijać rybołówstwo w jeszcze bardziej zrównoważonym kierunku - mówi prezes Svend-Erik Andersen."
14 styczeń 2021 : 16:29 Bałtycki rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 Komisarzu Virginijus Sinkevičius, gdzie są pieniądze dla bałtyckich rybaków za 2 lata unijnych zakazów połowów na Bałtyku?
"Jednak w Duńskim Stowarzyszeniu Rybołówstwa uważają, że na kibicowanie jest za wcześnie. Po pierwsze, duńscy politycy muszą mieć to porozumienie. Po drugie, ważne jest, aby pomoc była wypłacana rybakom, którzy płacą największy rachunek w wyniku umowy handlowej.

- Rachunek za Brexit jest nierównomierny na duńskich łowiskach. Na przykład rybacy łowiący ryby jadalne, takie jak dorsz, płacą naprawdę wysoką cenę i ważne jest, aby znalazło to odzwierciedlenie w rekompensacie. Dlatego w Duńskim Stowarzyszeniu Rybołówstwa zachęcamy do konsultacji z branżą, gdy planowane są programy wsparcia w Danii, mówi Svend-Erik Andersen."
14 styczeń 2021 : 16:30 Bałtycki rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+19 Komisarzu Virginijus Sinkevičius, gdzie są pieniądze dla bałtyckich rybaków za 2 lata unijnych zakazów połowów na Bałtyku?
"Duńskie Stowarzyszenie Rybołówstwa oszacowało, że Dania straci kwoty połowowe do wartości nawet 1,5 miliarda DKK. Zatem propozycja Komisji Europejskiej nie wystarczy do pokrycia pełnej straty. Dlatego też Duńskie Stowarzyszenie Rybołówstwa wzywa Ministra Rybołówstwa i duńskich posłów do Parlamentu Europejskiego, aby zrobili wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić duńskie rybołówstwo jak najlepsze warunki.

- Należy zaznaczyć, że straty poniesione przez duńskich rybaków są trwałe. Dlatego istnieje potrzeba zarówno rekompensat teraz, jak i tutaj, a także dyskusji na temat tego, jak możemy zorganizować przyszłą politykę rybołówstwa w taki sposób, aby zabezpieczyć przyszłość i rozwijać duńskie rybołówstwo w jeszcze bardziej zrównoważonym kierunku. Dlatego też dla przyszłości rybołówstwa kluczowe jest, aby duńscy politycy osiągnęli możliwie najlepsze porozumienie - podsumowuje prezes Duńskiego Stowarzyszenia Rybołówstwa Svend-Erik Andersen."
14 styczeń 2021 : 16:31 Bałtycki rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+19 Niech żyje Unia Europejska, naprawdę fajna instytucja, warto było
dba o ludzi jak trzeba
14 styczeń 2021 : 17:36 Duński rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 Trzeba się brać do roboty, samo się nie zrobi
tym bardziej, że kołchoz wyraźnie tu sobie w ch..... z nami gra.
14 styczeń 2021 : 20:43 Wladeck Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+15 Duńskie nieroby, lenie i wyłudzacze pieniędzy europejskich podatników
Nie mogli by tak po cichu zbankrutować jak polscy rybacy?
14 styczeń 2021 : 21:12 kolo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+13 W tym wypadku kasa idzie do największych i najbogatszych armatorów w Danii
Dania chce zachować drogocenne, wielowiekowe dziedzictwo kulturowe rybołówstwa a Bruksela rozumie takie problemy bez zbędnej zwłoki.
14 styczeń 2021 : 23:27 SS Viking Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Brytyjczyków trzeba poinformować co unijna flota zrobiła zrobiła z Bałtykiem
Utwierdzi ich to w przekonaniu, że dobrze zrobili opuszczając EU a ponadto za 5 lat wywalą całą unijną flotę rybacką ze swoich łowisk a nie tak jak teraz tylko 25 procent.
15 styczeń 2021 : 20:41 Zumbach Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter