Rybołówstwo

29 października w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów dotyczące przekształcenia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ministerstwo przejmie obowiązki związane z sektorem rybołówstwa.

Warto dodać, że już wcześniej, przed utworzeniem ministerstwa gospodarki morskiej, które przestało funkcjonować we wrześniu tego roku rybołówstwem zajmował się minister rolnictwa.

Przekształcenie polega na włączeniu do dotychczasowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, obsługującego sprawy działów rolnictwo, rozwój wsi i rynki rolne, komórek organizacyjnych obsługujących sprawy działu rybołówstwo oraz pracowników obsługujących sprawy tego działu z dotychczasowego Ministerstwa Infrastruktury.

Jednocześnie kolejnym rozporządzeniem wyłączono te zadania z Ministerstwa Infrastruktury.

Zmiana powoduje między innymi, że do ministerstwa rolnictwa trafi także Główny Inspektor Rybołówstwa Morskiego.

Tekst i fot.: Hubert Bierndgarski

 
+8 Rozporządzenia zostały opublikowane 02.11.2020
Także jest błąd w artykule. Poza tym, czy leci z nami pilot?
03 listopad 2020 : 10:37 Black Jack | Zgłoś
+13 Nowe otwarcie , wielka szansa aby polskie rybołówstwo weszło wreszcie do Europy
Nie zmarnujmy tego.
03 listopad 2020 : 11:04 Europa dla rybaków | Zgłoś
+5 BĘDZIE DOBRZE
To teraz pod ministerstwem rolnictwa jesteśmy ,czyli mogę hektary bez limitu kupować ? Wybagrowałbym z 5 stawów po kilka ha i zaś kasa.
03 listopad 2020 : 13:55 Chyba już rolnik | Zgłoś
-4 W końcu koniec żebrania
Koniec dopłat to i ceny łódek i kutrów będą ludzkie i kto chce pływać to będzie pływał albo sprzeda nie będą sztucznie zawyżone.
03 listopad 2020 : 13:57 CHĘTNY DO PRACY | Zgłoś
-13 Rolnictwo
no i co? gdzie #Baltykk co mi ma teraz na klęczkach mi berło będzie polerował? mówiłem ze rolnictwo was czeka i zagłada tych gnijących ropiejących nierobów! hahaha wyciągam popcorn i patrzę na wasze jęki!
03 listopad 2020 : 14:12 Urzędnik | Zgłoś
+10 Reforma
Po pięciu latach sprawowania władzy PiS doszło do wniosku, że PO miała rację. Rybołówstwo wróciło do rolnictwa. Nie wiem, czy śmiać się czy płakać, ale jak czytam wypowiedzi polityków PiS z ministrem Gróbarczykiem sprzed 5 laty, to nadziwić się nie mogę. Polecam lektura jest powalająca. Wniosek. Sprawami rybołówstwa morskiego zajmowali się totalni ignoranci.
03 listopad 2020 : 14:25 Andy | Zgłoś
+8 Popieram
Tyle tylko że dalej będzie to samo czyli totalny syf i tylko trzeba będzie następnego ministra przekonać do wielu bzdur- ciekawe czy się uda. W sumie kobiety czynią cuda co widzieliśmy na przykładzie zespołu doradczego.
03 listopad 2020 : 16:24 CHĘTNY DO PRACY | Zgłoś
+13 Powrót
Czyli po 5 latach usłanej sukcesami kariery Ministra Gróbarczyka wracamy do punktu wyjścia z roku 2015? Czy coś w ciągu tych 5 lat w polskim rybołówstwie zmieniło się na lepsze? Przybyło nam ryb czy ubyło? Poprawił się byt rybaka, czy pogorszył? Warto chyba zadać sobie te pytania i na nie odpowiedzieć.
I współczucia dla Ministra Gróbarczyka który z poziomu Mesjasza i zbawcy polskiego rybołówstwa, stoczni i całej gospodarki morskiej, spadł w polityczny niebyt, jako symbol porażki. I szkoda rybaków którzy znów uwierzyli kolejnemu, fałszywemu prorokowi, a teraz zostali zostawieni sami sobie.
03 listopad 2020 : 17:11 UST_ | Zgłoś
+10 gosc
byt rybaka sie pogorszyl za to byt armatora sie polepszyl i to znaczaco
04 listopad 2020 : 03:44 as | Zgłoś
+4 bioro
Co tu dużo gadać, w Unii ryb niet to i u nas ma nie być. Ot taka polityka lewacka jak cała UE. Wieko od trumny opadło. Teraz tylko zamordyzm pozostał albo obcy albo krajowy. Se wybierzta chopy...
03 listopad 2020 : 19:33 co swoje | Zgłoś
-17 Puda wam pokarze
Teraz zacznie się zabawa. Dobrze że zaoszczędziłem kasę z tymczasowego i innych programów to kupię po parę groszy te wasze łajby. Puda nic wam nie da i wreszcie sami się skasujecie sprzedając łódki za kromkę chleba. Biedronka was czeka. Skoro wy tacy pracowici i chętni przyjmie was na magazyny. Banda głupców i nierobów
03 listopad 2020 : 21:14 Sprawiedliwy | Zgłoś
+11 Puda jet PiSowcem
A PiS nie lubi esbeckich mafii znad morza, jak sam nie da rady to Kaczyński mu pomoże w ratowaniu rybołówstwa.
03 listopad 2020 : 23:17 Baltfish. | Zgłoś
+6 Puda
czyli nie da już tymczasowego i wszystko wróci do normy. zostaną ci co pracują a nie żerują na dotacjach
04 listopad 2020 : 08:19 Urzędnik | Zgłoś
+6 Jest lekkie zamieszanie
dlatego za pośrednictwem posłów w terenie trzeba docierać do Jarosława Kaczyńskiego, on szybko zrozumie co się działo w rybołówstwie przez 30 lat a ten pan nie bierze jeńców.
04 listopad 2020 : 08:27 Śprot | Zgłoś
+13 Unia Europejska już 22 września wskazała ministrom z Bałtyku, co mają robić, płacić za katastrofę rybakom
"Rada i Parlament Europejski osiągnęły tymczasowe porozumienie w sprawie wsparcia rybaków dotkniętych trudną sytuacją zasobów w Morzu Bałtyckim. Tymczasowe porozumienie ma na celu ochronę rentowności finansowej i środków do życia rybaków na Morzu Bałtyckim, jednocześnie umożliwiając odbudowę zasobów rybnych, zwłaszcza dorsza wschodniego Bałtyku. Obejmuje konkretne środki, takie jak wsparcie finansowe dla rybaków dotkniętych katastrofą, zmniejszenie zdolności połowowej flot dotkniętych skutkami oraz wzmocnione monitorowanie i kontrole. Tymczasowe porozumienie umożliwia również ostrożne wznowienie działalności połowowej po dostatecznym odnowie stad lub po pięciu latach."


consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2020/09/22/informal-deal-on-measures-to-support-fishermen-and-sustain-fish-stocks-in-the-baltic-sea/?utm_source=dsms-auto&utm_medium=email&utm_campaign=Informal+deal+on+measures+to+support+fishermen+and+sustain+fish+stock
04 listopad 2020 : 08:55 Zakaz połowów | Zgłoś
+24 Duńczycy już płacą rybakom za katastrofę.
"Kwoty zarówno dla śledzia, jak i dorsza zostały znacznie zmniejszone w 2020 r. Dlatego w czerwcu minister rybołówstwa Mogens Jensen otworzył system rekompensat dla rybaków na Morzu Bałtyckim.
Duńska Agencja Rybołówstwa rozpatrzyła już wszystkie otrzymane wnioski o odszkodowanie, a zatem pieniądze zostaną wkrótce wypłacone rybakom na Morzu Bałtyckim. - Celem programu było udzielenie pomocy rybakom na Morzu Bałtyckim, którzy są najbardziej uzależnieni od połowów dorsza i śledzia i którzy w związku z tym są mocno dotknięci spadkiem możliwości połowowych. Program wsparcia pomaga rybakom teraz i tutaj, ale jasne jest, że zastanawiamy się również, w jaki sposób możemy zabezpieczyć przyszłość rybołówstwa na Morzu Bałtyckim, mówi minister Mogens Jensen. "
04 listopad 2020 : 09:36 Europa już płaci | Zgłoś
+4 No właśnie
Dlaczego Duńczycy płacą za zmniejszenie kwot a nasze Zrzeszenie płaci za głupie badania wody?
07 listopad 2020 : 12:03 Wła | Zgłoś
+1 Jak nie da
tymczasowego, to będzie miał nie tylko AgroUnie ale także AgroRybaków - proste !!!
04 listopad 2020 : 12:15 Mystery | Zgłoś
+1 ???
Ilu was jest? Jaką siłę stanowicie, że z wami należy się liczyć ?
04 listopad 2020 : 12:46 garstka | Zgłoś
+17 Tu nie chodzi o polskich rybaków
ale o całą Unię , a w Uni rybaków jest wielu. Skoro unijni rybacy dostają środki pomocowe to polscy też muszą dostać. Rybackie środki unijne muszą iść na rybołówstwo i nie ma znaczenia w jakim ministerstwie się znajdujemy
04 listopad 2020 : 13:06 wielu | Zgłoś
+13 Niedługo się dowiesz jaka to siła.
Ta siła już zmusiła Unię do płacenia rybakom na Bałtyku, myślisz że kołchoźnicza mafia rybna płaci dziś dobrowolnie rybakom pieniądze , tym samym, których od 2004 roku okradała?
04 listopad 2020 : 13:25 Kołchoźnik | Zgłoś
0 PIS...
Cytuję Baltfish.:
A PiS nie lubi esbeckich mafii znad morza, jak sam nie da rady to Kaczyński mu pomoże w ratowaniu rybołówstwa.

PIS nie lubi esbeckich mafi wolne żarty. A co z 200 bańkami za respiratory . Co za naiwniak. Uahahaha
04 listopad 2020 : 13:11 Karol Marks | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter