Rybołówstwo

13 projektów złożonych przez gminy, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe z Suwalszczyzny uzyska prawie 1 mln zł dofinansowania w ramach programu "Rybactwo i Morze". Firmy i samorządy przeznaczą pieniądze na turystykę, rozwój rybactwa i przedsiębiorczości.

Środkami finansowymi z programu "Rybactwo i Morze" zarządza w woj. podlaskim Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie. Jak poinformował PAP prezes LGR Cezary Cieślukowski, członkowie zarządu województwa podlaskiego podpisali w siedzibie LGR w Suwałkach umowy z beneficjentami środków na realizację 13 projektów.

Dzięki dofinansowaniu lokalni przedsiębiorcy będą mogli poczynić inwestycje, które podniosą konkurencyjność ich przedsiębiorstw. Chodzi tu m.in. o zakup specjalistycznych urządzeń czy modernizację budynków. Rybacy inwestują w swoje przedsiębiorstwa, chłodnie, smażalnie, zaś gminy inwestują w infrastrukturę turystyczną - powiedział Cieślukowski.

Beneficjenci wydadzą zdobyte środki m.in. na zakup samochodu chłodni, rozbudowę lokalu gastronomicznego, modernizację plaży gminnej w Krasnopolu, utworzenie miejsca rekreacji wypoczynku nad jeziorem rajgrodzkim czy „Bieg wśród Krasnych Pól“.

Z kolei Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment k. Suwałk zmodernizuje system naśnieżania stoków narciarskich.Suwalsko-Augustowska LGR ma status stowarzyszenia; tworzy ją 20 gmin z czterech podlaskich powiatów.

autor: Jacek Buraczewski

 
+18 Włączcie mózgi
Nazwaliście ten dział portalu morskiego Rybołówstwem, a wklejacie teksty dotyczące Rybactwa. Przez tyle lat był czas, aby się tego nauczyć.
25 maj 2020 : 14:11 rybaczek | Zgłoś
+5 Piękne, augustowskie śledzie
naprawdę warto.
25 maj 2020 : 18:51 Pikling | Zgłoś
+3 Gratulacje
Budujcie ludzie budujcie będzie gdzie odpoczywać .....Tylko wydawajcie kasę z głową by coś z tego powstało ...Nie wydawać tylko by wydać Powodzenia pozdrowienia od Rybaków
25 maj 2020 : 20:12 Dar..... | Zgłoś
+7 Za rządów Tuska to była jazda z rybackimi funduszami
Do darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej wpłynął wniosek na budowę "Pływającego gabinetu ginekologicznego" , bezczelne to były złodzieje.
25 maj 2020 : 20:52 Ikrzak | Zgłoś
+2 Które?
Które? Te co wniosek złożyły, czy te które wyrzuciły to do kosza? Bo gadasz jak Goebbels
25 maj 2020 : 21:28 Jaro | Zgłoś
+4 Chcieli robić aborcję na międzynarodowych wodach
takie rzeczy tylko w Darłowie
26 maj 2020 : 10:25 Miki | Zgłoś
+9 Wniosek do rządu 1
To: , , , , , , , , ,

Szanowni Państwo

W związku z całkowitym zniszczeniem ekosystemu Morza Bałtyckiego przez Unię Europejską, która Swoją polityką rybacką doprowadziła do bankructwa wszystkich użytkowników Bałtyku utrzymujących swoje firmy z połowu ryb, zwracam się do polskiego rządu i Państwa o wsparcie poniższego wniosku aby rząd złożył w naszym imieniu skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, która doprowadziła do bezprecedensowego zniszczenia żywych zasobów Bałtyku, oraz połowowej działalności podmiotów gospodarczych we wszystkich krajach bałtyckich.
26 maj 2020 : 11:01 Rybacy | Zgłoś
+7 Wniosek do rządu 2
Podstawa prawna i merytoryczne uzasadnienie ewentualnej skargi do TSUE znajduje się w dokumentach i opracowaniach załączonych do wniosku, który został sporządzony przez naszego prawnika. Celem ewentualnej skargi do TSUE była by zmiana szkodliwej polityki rybackiej UE, która doprowadziła do degradacji Morza Bałtyckiego, co w konsekwencji ma doprowadzić do naprawy środowiska ekosystemu, odnowy jego żywych zasobów i jak najszybszy powrót do wznowienia naszej działalności gospodarczej.
26 maj 2020 : 11:06 Rybacy | Zgłoś
-11 Wniosek do rzadu
Skladam wniosek do rzadu aby dał kazdemu rybakowi po pincet zlotych polskich . Oczywiscie tysiecy. Poza tym abym miał limit na lososia 5000 sztuk i mógł łapać pławnicami. Poza tym chciałbym mieć dom z basenem i w zwiazku z tym potrzebuje nowej osi w programie operacyjnym. Oprocz tego aby tralowce musiały się dzielić zyskiem z malymi jednostkami. Aha i zebym mogł isć na emeryture od 35 lat bo juz nie chce mi się robić tylko plywać w basenie jak go juz bede miał. To moj wniosek. Prosze rozpatrzyć moj wniosek pilnie.
26 maj 2020 : 15:58 Rybak z krwi i kosci | Zgłoś
0 Lenie śmierdzące.zakały rybołówstwa !!!!!! zakały !!!!!!!!
Brawo!!!! ode mnie masz ++++
zaperdzielaj w morze bo ci dni braknie do do twoich marzeń i planów baranie!!!!
26 maj 2020 : 18:11 bronek.k. | Zgłoś
+1 Wniosek
niniejszy wniosek Rozpatrzam pozytywnie. Proszę kupować basen i z niego korzystać. Wesołej emerytury hahahah
28 maj 2020 : 02:18 Pozytywnie | Zgłoś
-2 200 dni w morzu
całkowite zniszczenie to ja widzę ale nie w morzu ale na lądzie a w szczególności na tym portalu.
26 maj 2020 : 18:15 bronek.k. | Zgłoś
+9 Porada
Ludzie.!!!!!!! Obudźcie Się zamiast uprawiać tu politykę , szukać winnych w Tusku czy w KE i pisać te bzdety.? zmiecie przedstawicieli do prowadzenia rozmów z Departamentem ! Prezesi maja was w D......e !!! Jak to może tak być ze wy nic nie wiecie ??????
26 maj 2020 : 18:17 Dobromir | Zgłoś
-1 A tymczasem ...
"Naukofcy" z ICES-u ogłosili dzisiaj, że
"Przez wiele lat populacja morświnów bałtyckich była wyjątkowo niska i jest wpisana na listę IUCN jako krytycznie zagrożona. Przyłów, zanieczyszczenia i hałas podwodny mają wpływ na tę populację. Również w tym przypadku ICES zaleca połączenie zamknięć czasowo-przestrzennych i stosowanie pingerów w połowach w sieci statycznych (tj. Drygawice, sieci skrzelowe i pół sieci dryfujące) jako środki łagodzące mające na celu natychmiastowe ograniczenie przyłowów morświnów"

więcej na stronie ICES-u
26 maj 2020 : 18:50 rybaczek | Zgłoś
0 Sprawdza
Czyli sprawdzają się pogłoski o tym, że Unia zamknie nam w tym roku kawał morza na połowy netami dla ochrony morświna. Czas szukać chyba nowej pracy.
26 maj 2020 : 21:00 M_Świn | Zgłoś
+1 Odszkodowania, kolego
za zakazy unia płaci odszkodowania, czas już dorosnąć, już 16 lat jesteś w kołchozie
27 maj 2020 : 11:22 Balbina/in | Zgłoś
0 Unia
Z tej samej strony: "Virginijus Sinkevičius, europejski komisarz ds. Środowiska, oceanów i rybołówstwa, wezwał UE do podjęcia działań w sprawie przyłowu delfinów i innych zwierząt morskich. W oświadczeniu wydanym w lutym 2020 r. Zauważył, że „Poziomy przyłowów, przed którymi stoimy, są niedopuszczalne. Może to doprowadzić do wyginięcia lokalnych populacji gatunków chronionych ”."
26 maj 2020 : 21:09 Rybak__M | Zgłoś
+4 Fajny jest ten ICES
W ciągu zaledwie miesiąca orzekli, że jedynie ludzie polują na łososie w Bałtyku, a nie robią tego foki. Ponadto zdążyli odnaleźć endemiczną populację morświnów w Bałtyku co unieważniło wieloletnie badania klimatologów z których wynikało, że na przestrzeni ostatnich 300 lat Bałtyk kilkukrotnie podlegał całkowitemu zalodzeniu. Zapomnieli jedynie dopisać, że dodatkowym czynnikiem sprzyjającym odbudowie owej rzekomej endemicznej populacji morświnów jest budowa nowych nitek gazociągu Nordstream, gdyż tak twierdził przedstawiciel konsorcjum budującego ów gazociąg.
27 maj 2020 : 06:01 balbin-a | Zgłoś
+7 Virginijus Sinkevičius jest robiony w jajo przez mafię DG MARE
Wszyscy komisarze są przez nich tumanieni, komisarze się zmieniają a urzędasy nimi kręcą, nagłośniona w mediach skarga rybaków do TSUE będzie tu mocnym otrzeźwieniem dla tego sympatycznego Litwina.
27 maj 2020 : 14:25 TSUE | Zgłoś
+7 Morświn to taki bałtycki Yeti
podobnie jak w Himalajach - wszyscy o nim mówią - a nikt go nie widział , chyba że mrożonego z Morza Północnego

"Rybacy oskarżają pracowników Stacji Morskiej o preparowanie dowodów w sprawie przyławiania morświna. Dowodem jest nagranie, w którym martwy morświn jest specjalnie oplatany sieciami. Profesor Krzysztof Skóra, szef placówki badawczej tłumaczy, że to tylko realizacja filmu przyrodniczego.

Sprawę nagłośniono po przeanalizowaniu zapisu z kamer telewizji przemysłowej monitorującej port w Helu"

gdansk.naszemiasto.pl/mrozony-morswin-wkladany-do-sieci/ar/c8-6540659
26 maj 2020 : 19:14 Balbin | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter