Rybołówstwo

Apeluję do samorządów, by w związku z zakazem połowu dorsza, obniżyli opłaty portowe dla rybaków - napisał w środę na Twitterze minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. 

"Przypominam, że od początku roku w portach należących do Skarbu Państwa zostały zmniejszone o 95 proc. opłaty portowe dla rybaków. Apelujemy do władz samorządowych, do których należy cześć mniejszych portów o to samo, by ulżyć rybakom w związku z unijnym zakazem połowu dorsza" - napisał minister.

Komisja Europejska zastosowała w lipcu 2019 r. środki nadzwyczajne i wprowadziła zakaz połowu dorsza wschodniego Bałtyku do końca 2019 r. W październiku zeszłego roku Rada Ministrów państw Unii Europejskiej ds. Rolnictwa i Rybołówstwa (AGRIFISH)uzgodniła, by ten zakaz obowiązywał również w bieżącym roku.

We wschodniej części Morza Bałtyckiego od 1 stycznia 2020 r. możliwe mogą być jedynie tzw. przyłowy (przypadkowe połowy), ograniczone w skali całego roku do 2 tysięcy ton. Ma to pomóc w odbudowie stada tych ryb we wschodnim Bałyku.(PAP)

Radosław Jankiewicz 

Fot.: Hubert Bierndgarski

+6 Wszystkim?
Wszystkim? Tym lowiacym szprota i śledzia też? Dostaną bonusa, bo nie ma dorsza?
30 styczeń 2020 : 05:50 Yastarnia | Zgłoś
0 won
Jak ci co łowią śledzia i szprota oddali całkiem limit dorsza to dobrze było łajzo?
30 styczeń 2020 : 09:13 uju tępy | Zgłoś
0 Nic nie oddali im jurek w odebrał
Nic nie oddali. Ich zmuszono do tego na zespole doradczym. Sa na to dowody jak kombinowali jak spadla kwota dorsza i pelagicznych w 2016/7/8
30 styczeń 2020 : 10:30 Dorszwatch | Zgłoś
+2 szprot śledź
Cytuję uju tępy:
Jak ci co łowią śledzia i szprota oddali całkiem limit dorsza to dobrze było łajzo?

Cytuję uju tępy:
Jak ci co łowią śledzia i szprota oddali całkiem limit dorsza to dobrze było łajzo?

Jakie oddali zabrali kilka lat temu dla mniejszych w bieżącym roku maja jeszcze 400 ton mniej szproty
Dlaczego nie mówi się o limitach dla jednostek z przedziału ponad 20 m im się tylko limity pomniejsza
30 styczeń 2020 : 17:04 Kol | Zgłoś
+5 Najłatwiej cudzy budżet ustalać
Może wg Sz.P. Ministra samorządy to opłaty zbierają dla rozrywki i z wrodzonej złośliwości.

Czy może wydatki samorządów Pan Minister w magiczny sposób obniży?
30 styczeń 2020 : 07:23 Misiek L | Zgłoś
+1 Fish Holocaust
My dorsze baltyckie skladamy zawiadominie o popelnieniu przestepstwa przez rybakow na naszym morzu. Wylowili nas bardziej niz Jankesi Indian w Ameryce bo nawet nie pozostaili rezerwatow dla nas. To nie prawda ze ryby glosu nie maja, w XXI wieku obrancy zwierzat wspieraja tez nas ryby i zadamy humanitarnego traktowania, prawa do zycia i wyzywienia oraz do rozmnazania sie na potege. Zakazujemy spozywania kawioru i mlecza bo kazde zaplodnione jajko to przyszla wspaniala ryba. Wszystkie kutry niech ida na zlom jako narzedzia zbrodni. Jak pojdziecie po rozum do glowy i pozwolicie nam sie rozmnarzac to za 10 lat bedziecie mogli wznowic scisle limitowane polowy , aby stada ryb mogly dalej sie mnozyc. Poki co musi wam wystarczyc kurczak lub swinina na talerzu. A jak sie komus nie podoba to zostancie weganami. Rybacy trzymajcie sie z daleka od wod morskich Baltyku bo jak ktoregos dopadniemy to potraktujemy jak szprota. Pamietajcie 10 lat! Houwg
30 styczeń 2020 : 07:33 Wodz Dorsz | Zgłoś
0 No widać matołku
że nie jesteś zorientowany w temacie. Rybacy łowili dorsze w limicie który przyznawany był przez ministerstwo przez ostatnie kilka lat nie byliśmy wstanie odłowić nawet tego limitu. Dlatego zajmij się lepiej FOKAMI które stały się właścicielami całego Bałtyku i przyczyną wyginięcia dorsza. Może poczytaj troszeczkę na ten temat ile Foka zjada ryb i skąd się w bałtyckich dorszach (75% populacji) znalazły nicienie.
02 luty 2020 : 14:39 por | Zgłoś
+12 hojny
jaki ten minister dobry, hojny z cudzego. niech sam dołoży. sobie i doradcom kabze napchał a do innych apeluje.jak rybacy o swoje się upominaj to głuchy
30 styczeń 2020 : 08:17 gdy | Zgłoś
+16 Opłaty portowe
Pan minister myśle, że jak obniży opłaty portowe to nasza sytuacja w jakikolwiek sposób się zmieni. On naprawdę myśli, że my na wódkę zbieramy? Śmiechu warte...
30 styczeń 2020 : 08:24 rytu | Zgłoś
+4 Opłaty
Może jeszcze ZUS nakaże obniżyć
30 styczeń 2020 : 17:18 West | Zgłoś
0 A mógłby
Bo to lwia część opłat. Najwięcej zdziera patologia zusowska.
31 styczeń 2020 : 15:49 Reniek | Zgłoś
0 Było nas słychać zapłaci Kidawa
Skandaliczne zachowanie tak zwanych rybaków łodziowych w Pucku 10 II 2020 nie jest dowodem na posiadanie minimum kultury szacunku dla dokonań bohaterów R.P .Plugawienie w porcie rybackim uroczystości 100 letniej rocznicy odzyskania dostępu do morza udowadnia społeczeństwu polskiemu Kim jest ile i jaką wartość przedstawia ta grupa rybaków łodziowych domagająca się pieniędzy z podatków polskich obywateli ?
11 luty 2020 : 12:44 podatnik | Zgłoś
+5 apel
do odciencia cyca rekompensatowym hienom :) Do roboty lewusy a wszegulności aktorzy z ustki
31 styczeń 2020 : 19:44 hiena | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter