Rybołówstwo

Podczas targów „Grüne Woche” w Berlinie, które będą miały miejsce w dniach 23-24 stycznia 2020 roku, odbędzie się konferencja pt. „Innowacyjna i tradycyjna produkcja ryb w Polsce”. Konferencja ta przygotowana została przez Organizację Producentów Ryb Jesiotrowatych wspólnie z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Instytutem Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie oraz Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym w Gdyni.

Konferencja „Innowacyjna i tradycyjna produkcja ryb w Polsce” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród przedstawicieli sektora rybackiego, naukowego, jak i publicznego wielu krajów Unii Europejskiej. Liczna frekwencja oraz żywe dyskusje podczas poprzednich edycji są dowodem, jak ważna jest to inicjatywa i jak duże znaczenie posiada dla promocji polskich produktów rybnych na zagranicznym rynku spożywczym. Dodatkowo kreowanie pozytywnego wizerunku polskich produktów rybnych akurat na rynku niemieckim, jest szczególnie istotne, gdyż kraj ten jest najważniejszym obiorcą polskich przetworów rybnych.

Podczas tegorocznej edycji konferencji omówione zostaną dwa istotne kierunki produkcji ryb w Polsce, mianowicie: produkcja innowacyjna i tradycyjna. Metoda tradycyjna, jako najstarsza i o wielowiekowej historii, bazuje na hodowli ryb w warunkach naturalnych, w której jest zachowany ich dobrostan. Z kolei metoda innowacyjna koncentruje się na stosowaniu specjalistycznych, nowoczesnych i zintegrowanych technologicznie systemów recyrkulacyjnych w hodowli ryb.

Operacja organizowana będzie w ramach z Priorytetu 5. Wspieranie obrotu i przetwarzania, Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014-2020.

rel (MGMiŻŚ)

+14 Obudżmy się
Panowie co z nami dalej będzie. Nikt już nie mówi o odszkodowaniach za zakaz polowu dorsza. Poddaliśmy się? Jak skończy się kasa z programów co z nami będzie. Ostarni moment aby pokazać co myślimy na temat mowych praw w rybołówstwie.
14 styczeń 2020 : 14:28 Rybakportowy | Zgłoś
0 Co będzie?
Jak skończy się unijna kasa to zostanie w naszych kieszeniach, przecież to proste.
14 styczeń 2020 : 15:00 real | Zgłoś
0 Plan A
Panie Ministrze trzymamy się planu A.
Jeden program i kasacja.
Nie ma sensu przedłużać agonii polskiego rybołówstwa.
Ci co łapali łapać będą dalej i jeszcze więcej.
15 styczeń 2020 : 08:21 Maryśka | Zgłoś
-3 Won z rybalki
Tylko łódki i do 18 metrow nie lapały czy ty Maryska chcesz klony skasowac i usankcjonowoc najwiekszy przekret tego rządu. Oj kobieto na kasacje lodek zgody nie bedzie bo na dywersyfikacje za duze pieniadze dostali a kutry 12 - 18 na zlom bo tylko niszczą Bałtyk. Niezrownowazeni których funkcjonowanie oparte jest o żebranie jak nie limitow to dotacji. Won z rybałki szkodniki pisowskie.
15 styczeń 2020 : 08:58 Rybacki | Zgłoś
+6 Czy możesz się opamiętać ?
Wszystko wskazuje na to, że to ty jesteś niezrównoważony.
15 styczeń 2020 : 13:28 Zrównoważony | Zgłoś
+5 Ja dopiero zaczynam
Nie martw sie skoro minister sie nieopamietal i podzielil rybakow na tych ktorym pomaga i na tych ktorych niszczy to wybacz ale czas ujawnic wszyskie przekrety. Z limitami, z przelawianiem, z wydawanymi decyzjami, z dotacjami, z chlaniem na spotkaniach, z naciskami ze strony posłów, z ukladami w firmach, z ukladami w departamencie, z hakami na ptaka czarnego. Ai to zupelnie nanluziku z usmiechem na pysku i klepaniem sie po plecach. Bez fochow.
15 styczeń 2020 : 16:05 Rybacki | Zgłoś
0 Podobno będzie możliwość kasacji.
Spróbuj rozważyć taką ewentualność.
15 styczeń 2020 : 17:29 Zrównoważony | Zgłoś
+2 Brawo
O wreszcie ktoś nie wytrzymał i zaczął prawdę pisać.
15 styczeń 2020 : 16:30 Brawo | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter