Rybołówstwo

Ponad 6,5 tys. umów na kwotę przekraczającą 1,5 mld zł podpisano w ramach Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 – poinformował w środę wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski. 

Wiceminister przedstawił posłom sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej informacje na temat wykorzystania środków z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.

"Do tej pory złożono ponad 9 tys. wniosków o dofinansowanie na kwotę ponad 3 mld zł, co stanowi 103 proc. całego limitu finansowego dla programu" – powiedział Witkowski. Dodał, że po pozytywnej ocenie wniosków podpisano ponad 6,5 tys. umów na kwotę ponad 1,5 mld zł, co stanowi 52 proc. alokacji. Jak powiedział, do wykorzystania pozostaje niecałe 1,5 mld zł.

Jego zdaniem Program Rybactwo i Morze jest bardzo ważnym wsparciem dla polskiego rybołówstwa i akwakultury.

"Udaje nam się od kilku lat w sposób kompleksowy, ale przede wszystkim w porozumieniu ze środowiskiem rybackim, skutecznie wydawać pieniądze dedykowane właśnie temu środowisku w ramach wspólnej polityki rybołówstwa" – dodał Witkowski.

Program Operacyjny Rybactwo i Morze na lata 2014-2020 jest krajowym instrumentem wdrażania Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, wchodzącego w skład Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych. Program zakłada realizację sześciu priorytetów oraz pomocy technicznej. W ramach perspektywy finansowej 2014-2020 wsparciem zostało objęte rybołówstwo morskie, rybactwo śródlądowe, akwakultura oraz rozwój lokalny kierowany przez społeczność, a także w niewielkim zakresie przetwórstwo.

Kacper Reszczyński

 

 

+10 Nie kompetencja zrzeszenia
Wszystkie zrzeszenia i stowarzyszenia powiązane z rybołóstwem potrafiły wynegocjować czas programu zbieranie sieci zalegających na dnie w czasie 15 dni a i godziny są też w niektórych przypadkach mniejsze, tylko zrzeszenie z Władysławowa nie potrafiło wynegocjować dla rybaków zadowalających propozycji, ale brać 1000 zł od rybaków za realizację projektu, pomimo że w każdym programie jest 10 % na realizację i obsługę programu, czas rozejrzeć się za bardziej sprawiedliwą instytucją na następne programy.
12 grudzień 2019 : 14:35 Łodziowy | Zgłoś
+5 Czas
aby góra z zrzeszernia rozejrzała się za inną pracą !!!!
12 grudzień 2019 : 16:43 Łodziowy też | Zgłoś
0 Niekompetencja Zrzeszenia
Masz wybór zapisz się do innych Związków i nie zawracaj dupy jak Ci źle
12 grudzień 2019 : 19:03 Kajakowy Dziad | Zgłoś
0 Rejsy
Nikt nie negocjował 15 rejsów tak było dopuszczone w przepisach przez ministerstwo, więc nie wiem po co ktoś zadeklarował się sam z siebie zrobić więcej niż trzeba (wariat) może chciał zabłysnąć
12 grudzień 2019 : 23:27 Monika5555 | Zgłoś
+9 Zarobili grubo ponad 1milion z nas w tym roku gdzie one są
Cytuję Łodziowy:
Wszystkie zrzeszenia i stowarzyszenia powiązane z rybołóstwem potrafiły wynegocjować czas programu zbieranie sieci zalegających na dnie w czasie 15 dni a i godziny są też w niektórych przypadkach mniejsze, tylko zrzeszenie z Władysławowa nie potrafiło wynegocjować dla rybaków zadowalających propozycji, ale brać 1000 zł od rybaków za realizację projektu, pomimo że w każdym programie jest 10 % na realizację i obsługę programu, czas rozejrzeć się za bardziej sprawiedliwą instytucją na następne programy.

Rybacy do 12 m jest nas więcej i my możemy zrobić porządek w tym zrm Władysławowie i decydować o naszych sprawach .A nie być rolowany .. TO JEST PARADOKS LODZIOWYCH JEST 4 RAZY WIĘCEJ NIZ KUTROWYCH A DO ZARZĄDU SA WYBIERANI KUTROWI KTÓRZY TYLKO DBAJĄ O SIEBIE CZAS TO ZMIENIĆ
12 grudzień 2019 : 18:33 Rybak 8 | Zgłoś
-1 Do rybaka 8
Ciężko pracowali i zarobili, a Ty pier..... po porcie i na forum i na robotę nie masz czasu. Co za życie.
12 grudzień 2019 : 19:06 Kajakowy Dziad | Zgłoś
+8 W SP I E R A M Y !!!!
Marek Szypulski


Szykują się nam najsmutniejsze Święta Bożego Narodzenia w historii polskiego rybołówstwa przybrzeżnego. UE skutecznie wykańcza naszych najmniejszych rybaków, zakazując im połowów dorsza na Bałtyku Wschodnim jeszcze w 2020 roku. Zostaliśmy właściwie bez żadnego wsparcia osłonowego. Rybołówstwo wisi na krawędzi bankructwa. Polscy Rybacy Przybrzeżni powołali Sztab Kryzysowy. Nie zamierzają bowiem umierać po cichu. Być może są ostatnim pokoleniem któremu przyszło bronić dziedzictwa swoich ojców. W imieniu własnym i Sztabu Kryzysowego proszę Państwa o wsparcie i udostepnianie tej informacji. Niech cała Polska usłyszy wołanie z Wybrzeża. Wołamy od Helu do Świnoujścia.
12 grudzień 2019 : 18:59 mały przybrzeżny | Zgłoś
+8 W S P I E R A M Y !!!
Jest nas już ok. 150 amatorów łodzi rybackich i codziennie przybywa. Oto bowiem najmniejsi zostali pokarani za błędy i rabunkową politykę UE. Mówimy dość. Będziemy walczyć. My stoimy w portach, gdy tymczasem UE pozwala na dalszy rabunek Bałtyku. Jeśli ķtoś myśli, że poddamy się bez walki to jest w błędzie. Wierzymy mocno, że uda się nam ocalić nasze dziedzictwo. A jesli przyjdzie nam być ostatnimi rybakami na wybrzeżu to chcemy, aby wszyscy wiedzieli, że walczyliśmy i polegliśmy z godnością w nierównej walce z unijnym prawem, paszowym lobby, chorą polityką rabunkową na Morzu Bałtyckim i znieczuleniem polityków na głos maluczkich. Nasz Sztab Kryzysowy powstały w Darłowie rozwija się w dużym tempie. Jednak bez nagłośnienie i Państwa wsparcia nie wygramy walki o nasze małe rybołówstwo. Dziękuję za wspacie w imieniu Sztabu Kryzysowego Polskiego Rybołówstwa Przybrzeżnego
12 grudzień 2019 : 18:59 mały przybrzeżny | Zgłoś
+2 Blokujmy
O wedkarzach jest w co drugiej telewizji a my rybacy nie robimy nic chłopaki raz postali na keji i już mieli kilka spotkań i toczą się rozmowy prawdopodobnie zostaną przesunięte środki z naszej puli rybackiej dla nich ludzie blokujmy porty róbmy coś
12 grudzień 2019 : 20:02 Juzekk | Zgłoś
+10 Tylko razem.
Dobrze że powstała taka grupa wspierająca rybaków przybrzeżnych i walcząca o dobro wspólne, naszego przedziału rybołówstwa, gdyż czas nagli a ci co mieli nas reprezentować robią to połowicznie z bardzo śladowym skutkiem w interesie rybackim , dobrze że są jeszcze ludzie co chcą poświęcić swój czas i poderwali ludzi do działania
12 grudzień 2019 : 20:01 Łodziowy | Zgłoś
+5 Komisja Sejmowa- transmisja
Posłowie PiSu apelują o wspólne wsparcie środowisk morskich w walce rządu o rekompensaty za Brukselskie zakazy połowów

[link usunięty]
12 grudzień 2019 : 20:02 Zakaz | Zgłoś
+4 Blokada
Panowie konieczna jest blokada portów i zaproszenie telewizji. To musi być nagłośnione medialnie. W pierwszej kolejności zebranie i zaplanowanie blokady inaczej nic z tego nie będzie. Siedząc w porcie nic nie zdziałamy a rozmowy z ministerstwem w taki tępie nas wykończą. Mija pół roku od zakazu i nie ma żadnych konkretnych decyzji. Czekamy jak barany, tylko na co? Kolejne sprzątanie?, ptaki?, postojówki? Czy inne ochłapy.
12 grudzień 2019 : 21:04 West | Zgłoś
-4 Mozesz iść się poskarżyć czerwonym albo Timermansowi w Brukseli
jak wędkarze
12 grudzień 2019 : 23:04 Zatoka | Zgłoś
-5 WEST
gadacie gderacie licytujecie nie swoje pieniądze najpierw 300 tys. Później 500 tys. Narzekacie na ochłapy...jakieś ptaszki sieci śmieci
I nic nie robicie... a może zaprotestujcie z honorem i nie róbcie tych ochłapów...zostanie dla innych więcej a Wy walczcie dalej...i licytujcie jak dojdziecie do 3 mln na rok, to Wam wszyscy będą zazdrościć ;-)
13 grudzień 2019 : 00:32 Kajakowy Dziad | Zgłoś
0 dokładnie pokazać TV jak ciężko!!!!
Niech społeczność widzi jak to źle unia pieniądze daje armatorem, że pomimo zysku z ryby i wykorzystaniu do tego rybaków to jeszcze ok 100tys zł rocznie premia że się jest właścicielem łodzi rybackiej !!!
13 grudzień 2019 : 15:37 miły | Zgłoś
+3 jestem za
moge blokować port bo nic mnie to prawie nie kosztuje pytanie tylko kiedy i gdzie i żeby dopisała frekwencja a nie że bedą się zarzekać że bedą strajkować a pożniej obsrani
12 grudzień 2019 : 22:32 rybak10 | Zgłoś
0 ,,Pora Zejść Na Ziemię"
Nie dokuczają prawdziwym rybakom którzy naprawdę morze jest jedynym utrzymaniem i tylko z niego wyciągają dochód do życia!!!! Część tej komisji stanu kryzysowego to powinni blokować, ale sobie miejsca na cmentarzu!!!! patrzac relacje strajku to 80% to stare dziady!!! A Skąd uzyskać kwotę 500tys zł???? no chyba że licencja połowów na to pozwoli... może pora zejść na ziemię i pogadać o kwotach realnych do uzyskania!!!
13 grudzień 2019 : 15:13 miły | Zgłoś
0 Czyszczenie baltyku
Tylko w Darłowie to samo 20 dni sobie ustaliły dziady
17 grudzień 2019 : 09:50 Nely | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter