Rybołówstwo

Certyfikat MSC dla wszystkich rybołówstw makreli z rejonu północno-wschodniego Atlantyku zostanie zawieszony w sobotę, 2 marca 2019 r. Decyzja została ogłoszona dzisiaj poprzez wydanie raportu z przyspieszonego audytu wszystkich rybołówstw makreli na północno-wschodnim Atlantyku znajdujących się w Programie MSC.

Makrela złowiona 2 marca 2019 r. lub później nie może być sprzedawana jako „certyfikowana zgodnie ze Standardem Zrównoważonego Rybołówstwa MSC” i nie może być oznaczona niebieskim certyfikatem MSC. Zawieszenie certyfikatu dotyczy wszystkich 4 certyfikowanych rybołówstw z 8 krajów (patrz dodatkowe informacje).

Zawieszenie certyfikacji następuje w wyniku spadku liczebności stada makreli z północno-wschodniego Atlantyku poniżej tak zwanego progu ostrożnościowego, podczas gdy połowy są prowadzone na znacznie wyższym, niż zalecany przez naukowców, poziomie. Spadek zasobów spowodował przyspieszony audyt przeprowadzony przez niezależne jednostki certyfikujące w listopadzie 2018 r., a raport z audytu został opublikowany dzisiaj tj. 31 stycznia 2019. 

Spadek zasobu stad

Bazując na najlepszych dostępnych badaniach naukowych Międzynarodowa Rada Badań Morza (the International Council for the Exploration of the Sea, ICES) ocenia, że zasoby stad makreli zaczęły zmniejszać się po osiągnięciu najwyższego poziomu w 2011 r., wynoszącego wtedy 4,79 milionów ton. W ostatnich latach wysoka presja połowowa w połączeniu z kilkoma latami niskiej rekrutacji ryb (patrz dodatkowe informacje), spowodowała znaczący spadek zasobów stada. W rezultacie, we wrześniu 2018 r., ICES ostrzegła, że zasoby makreli znalazły się na poziomie 2,35 milionów ton, a więc takim, który wymaga wdrożenia działań umożliwiających odnowienie się stad (MSY Btrigger – patrz dodatkowe informacje).

ICES zaleca znaczne ograniczenie połowów do 318 403 ton, aby stada mogły się odnowić do zrównoważonego poziomu. To stanowi obniżenie wielkości obecnie prowadzonych połowów o 68,2%. Prognozy krótkoterminowe sugerują, że połowy prowadzone zgodne z zaleceniami ICES pozwoliłyby stadu się odnowić, osiągając poziom powyżej poziomu zrównoważonego do 2020-2021 roku. Utrzymanie obecnego poziomu połowów spowoduje, że zasoby stad spadną do punktu, w którym rekrutacja będzie ujemna w 2020 r.

- Ta wiadomość będzie rozczarowaniem zarówno dla rybaków, jak i konsumentów uwielbiających makrele. Jednak wiele czynników, a wśród nich spadek zasobów stad, kwoty połowowe ustalone powyżej nowych zaleceń naukowych i niska rekrutacja ryb, złożyło się na to, że rybołówstwa nie spełniają już wymogów Standardu Zrównoważonego Rybołówstwa MSC. Mimo tego jestem przekonany, że rybacy i wszystkie inne zaangażowane strony opracują plan poprawy sytuacji. Trwają już prace nad przeglądem sposobu oceny zasobów makreli. Rybołówstwa potwierdziły również, że będą współpracować z organami zarządzającymi, aby przyjąć odpowiednie środki umożliwiające odbudowę stad. Jeżeli plan się powiedzie, być może ponowna certyfikacja stad przez jednostki certyfikujące stanie się możliwa - wyjaśnia Camiel Derichs, dyrektor regionalny MSC na Europę.

Potencjalne zmiany w przyszłym doradztwie naukowym

Podczas gdy jednostki certyfikujące przeprowadzały przyspieszone audyty certyfikowanych rybołówstw makreli, ICES zainicjowała ocenę porównawczą dla stada makreli. Ma ona dostarczyć więcej informacji o stanie zasobów stada makreli, a jej wyniki spodziewane są wiosną 2019 r. Zainicjowana przez ICES analiza ma na celu dokonanie przeglądu, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, również rozwiązanie trudności związanych z wątpliwościami dotyczącymi oceny stad makreli. Jednym z możliwych wyników badania może być oszacowanie wielkości zasobów stada pozwalających na przesunięcie poziomu stad powyżej wartości MSY Btrigger. Jeśli tak się stanie, audytorzy prawdopodobnie przeprowadzą drugi przyspieszony audyt wiosną 2019 r. Pozwoli on na ocenę wpływu nowych ustaleń na wyniki rybołówstw w stosunku do Standardu Zrównoważonego Rybołówstwa MSC i być może będzie podstawą do przywrócenia certyfikatów rybołówstwom makreli. Te działania nie rozwiążą jednak bieżących wyzwań związanych z określeniem udziałów w połowach poszczególnych państw oraz prowadzeniem połowów na poziomie wyższym niż zalecany przez doradztwo naukowe. Certyfikowane rybołówstwa makreli otrzymały warunki, których spełnienie miało na celu ulepszenia w zarządzaniu stadem makreli, które nie zostały spełnione. W związku z tym istnieje ciągła potrzeba, by państwa nadbrzeżne ustaliły kwoty połowowe i środki zarządzania zgodne z opinią naukową.

rel (MSC Poland)

Komentarze   

-12 Szwedzkie połowy dorsza są już przyjazne środowisku
Przyznanie certyfikatu MSC, gwarantującego przyjazne środowisku połowy, szwedzkim rybakom poławiającym dorsza bałtyckiego ze stada wschodniego, to dobra wiadomość – uważa WWF. Chociaż polscy rybacy nadal tego certyfikatu nie mają, to przystąpili już do wstępnej certyfikacji i pójdą śladami Szwedów.

Duńscy i szwedzcy rybacy otrzymali już certyfikat MSC na połowy bałtyckiego dorsza. Dzięki temu, tej jesieni szwedzcy konsumenci będą mogli cieszyć się produktami rybnymi pochodzącymi z przyjaznych środowisku połowów. Biorąc pod uwagę, że proces ten trwa około półtora roku, Polscy konsumenci będą mogli kupić polskiego dorsza z certyfikatem MSC najwcześniej w 2013 roku.

[link usunięty]
01 luty 2019 : 15:54 Fiskeri Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Liczenie ptaszków
Z nieoficjalnych na razie informacji wynika, że podział środków na program tzw. liczenia ptaków ma być wyznaczony ze względu na długość jednostki. Jest to moim zdaniem hucpa na którą nie ma zgody części środowiska rybackiego do 8 i 10 metrów. Dlaczego po raz kolejny dzieli się rybaków na gorszych i lepszych? Czy rybacy na małych jednostkach cierpią mniejszą biedę niż ci na większych? Jeśli to wejdzie w życie jest to kolejna kompromitacja Zespołu, a Prawo i Sprawiedliwość powinno usunąć z niego niektórych członków popierających ten pomysł, ponieważ nie mają oni żadnego pojęcia o tym co tak naprawdę dzieje się w rybołówstwie przybrzeżnym, a często mam wrażenie, widzą tylko czubek swojego nosa.
19 luty 2019 : 13:39 Marek S. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 ryb
2013 juz był
01 luty 2019 : 16:53 O-SO Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 PROTEST
Szanowni Państwo. Tak więc nadeszła ta chwila . 27 lutego w Warszawie spotykamy się jak najliczniej pod Kancelarią Rady Ministrów . Protest odbędzie się w godzinach od 10 do 14. Z naszych niektórych portów wyjada autokary, kto może niech włączy się czynnie w organizację tego przedsięwzięcia. Zabierzmy również nasze rodziny oraz transparenty z informacjami z jakich portów jesteśmy. Kto chce może oczywiście jechać własnym transportem bądź pociągiem. Walczmy wspólnie o godność rybaka i zmianę podejścia do małego rybołówstwa. Zapraszamy również rybaków przybrzeżnych z zachodu. - słabo się znamy, ale mamy wspólny cel. A wszystkim sabotującym i przeszkadzającym chcemy przesłać wiadomość - Koniec chorych decyzji i niejasnego układu. Premier musi o Was usłyszeć i o naszej katastrofie. WARSZAWA 27 LUTEGO GODZINA 10.00
19 luty 2019 : 18:28 Komitet Kryzysowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Katastrofa zasobow ryb na Bałtyku
"MSC zawiesiła swoją certyfikację dla wszystkich organizacji rybackich z pięciu państw, w tym Polski, prowadzących połowy na wschodnim stadzie dorsza bałtyckiego. Organizacja Oceana popiera decyzję MSC i wzywa kraje UE do podjęcia stosownych kroków by poprawić tę sytuację."

[link usunięty]
02 luty 2019 : 09:02 CBA Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 czy was przymrozilo w przeszlosci??
nie macie nic ciekawszego do pisania jak wklejanie jakis bzdetow sprzed kilku a czssem i kilkunastu lat???
02 luty 2019 : 11:39 bruno marsjanin Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Boli pupa?
ma boleć, a to dopiero początek.
02 luty 2019 : 13:38 Rybak mały Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-13 Prosba
Proszę wszystkich rozsadnych rybakow o poparcie ruchow narodowych w nastepnych wyborach. Zmienmy PO i PiS na ludzi z poza ukladu politycznego. Tylko nowi ludzie mogą coś nowego wymyśleć. Podziekujmy juz Panu Markowi G. Panu Jurkowi, Pani Kasi i doradcą z Ustki i Kołobrzegu. PodIekujmy prezesom i całym tym komitetom. Pora na nowe.
04 luty 2019 : 13:30 Mad Max Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Biedronia poprzyj
i zasypuj rowy.
04 luty 2019 : 16:10 Kosa Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Katastrofa
Cytuję Mad Max:
Proszę wszystkich rozsadnych rybakow o poparcie ruchow narodowych w nastepnych wyborach.


Faktycznie katastrofa, i w morzu i w portach. Dla morza może jeszcze jest ratunek, dla niektórych głów, jak widać, nie ma już nadziei. Smutne.
04 luty 2019 : 20:14 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-6 Dalej słuchajcie doradcow
Jakbym był na pensji Ministra to pewnie tez bym wrzucal na portal swoje senne posty na temat zaglady Bałtyku. Teraz potrzebujemy zerwania starych układów. Potrzeba aby rozliczyc dzialania PO i PiS. Gdzie jest w tym działaniu zwykły rybak. Jak widzicie dostajecie po 43 tysi na łódkę i macie przetrwać a czas biegnie nieubłaganie. Ciekawe kogo Minister deleguje na spotkanie w Gdyni z Departamentu. Mam dziwne wrażenie że nikt od Pana Wrony nie przyjedzie. Chyba że sie mylę i wladza zrozumiala że to koniec rybołówstwa. Ale mam też przekonanie, że dalej będziemy słuchać wina Unii europejskiej i tam idźcie protestować. Aby do wyborów, aby wygrać jeszcze raz, aby przelewy dalej wchodziły na konto?
05 luty 2019 : 13:01 Mad Max Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Pamiętajcie że będzie gorzej !!!
Coś wymyśla!! Już jeden z samozwańczych działaczy wymyślił po 1 mil zł na jednostkę.Moja propozycja to korzystać z funduszy, klepać dni połowowe a nawet próbować coś złapać. Jęczenie nic ty nie da, foki nikt nie da skrzywdzić bo będzie jak z dzikami albo jeszcze gorzej. Dobre czasy mineły i trzeba dopasować się do nowych realiów. Kto nic w tym kierunku nie zrobi i będzie czekał na kasę z nieba to się może nie doczekać.
05 luty 2019 : 07:56 vat Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Sa sobie zdyhaj
Najlepiej z rodziną
05 luty 2019 : 08:07 hudy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 gdynia
witam czy jutro 06-02 Gdynia MIR aktualne ?
05 luty 2019 : 13:04 leb Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 KOMITET
KOMITET STRAJKOWY RYBAKÓW ŁODZIOWYCH
W związku z całkowitym upadkiem rybołówstwa łodziowego informuję, że ostatnie spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu na protest do Warszawy odbędzie się 6 lutego 2019 roku w Morskim Instytucie Rybackim w Gdyni. Proszę o liczne przybycie wszystkich rybaków , którzy chcą ratować swój byt przed ekonomiczną zagładą. Spotkanie odbędzie się o godzinie 12 i zostaną na nim ustalone wspólnie dalsze działania dotyczące ratowania rybołówstwa łodziowego. Obecnie zgodnie z zarządzeniem ministra Marka Gróbarczyka odbywają się konsultacje społeczne w portach rybackich, w których biorę udział. Wnioski z tych konsultacji przedstawię wszystkim rybakom na wymienionym wyżej spotkaniu w Morskim Instytucie Rybackim
22 styczeń 2019 : 19:09 Artur Jończyk Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
23 styczeń 2019 : 20:33 Hel Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
05 luty 2019 : 15:46 HEL Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 Nieaktualne
Z tego co wiem, to spotkanie w MIRZE nieaktualne. Minister zabronił MIROWI wynajmowania sali rybakom.
05 luty 2019 : 19:01 Kob Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 SPOTKANIE RYBAKÓW W M I R
JAK NAJBARDZIEJ SPOTKANIE RYBACKIE ODBĘDZIE SIĘ,
ZOSTANĄ PRZEDSTAWIONE POSTULATY O RATOWANIU RYBOŁÓWSTWA I PODJĘTE KROKI W KIERUNKU DEMONSTRACJI DO WARSZAWY. .ZOSTANIE PRZEDSTAWIONA KATASTROFA W KTÓREJ RYBOŁÓWSTWO SIĘ ZNALAZŁO .
SPOTKANIE MIR GDYNIA
GODZ. 12. 6 LUTY
05 luty 2019 : 20:49 GOLLAN Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Noeaktualne
LUDZIE a co wy myślicie? Minister ma nas w dupie jesteśmy jak kula u nogi .Oni mają się dobrze a z teko co robią będą mieli jeszcze lepiej .A rybacy to sami sobie możecie odpowiedzieć????
05 luty 2019 : 19:15 Jozef Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 TO SIĘ ZDECYDUJCIE !!!!
Jest to zebranie czy nie ,robicie z ludzi idiotów niech ktoś weźmie za słowa odpowiedzialność ,będę jechał z załogą 300 km w jedną stronę ,żeby tylko klamkę pocałować ,bo komuś zachciało się żartów !!!!! Proszę organizatora z imienia i nazwiska niech się podpisze i się określi jest czy nie to zebranie czekam na odpowiedź pewno jak wszyscy .
05 luty 2019 : 19:29 Łodziowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Ryb
Pewnie ktoś puścił scieme, co ma minister do sali??
05 luty 2019 : 20:48 Ryb Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 To jego
Cytuję Ryb:
Pewnie ktoś puścił scieme, co ma minister do sali??

Ja to co ma? MIR podlega bezpośrednio Ministerstwu. Jeden telefon i muszą zrobić co Minister każe.
06 luty 2019 : 08:21 DR Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Zebranie odbędzie się ! ! !
Proszę wszystkich rybaków o przybycie do Gdyni, MIR 6 LUTY GODZ.12
Jest to ostatnie spotkanie i przedstawienie katastrofy rybołówstwa, będziemy decydować o strajkudo do Warszawy,
Artur Jończyk
05 luty 2019 : 21:01 ARTUR JOŃCZYK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Mir 6.02
JEST !!!!! CZYM WIĘCEJ OSOB TYM LEPIEJ. !!!! MUSIMY TO WZIĄŚĆ W SWOJE RĘCE. .


ŁODZIOWI !!!!!!!!!! NA MAXXA !!!!!!!
05 luty 2019 : 20:45 Romek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 NA MAXXA !!!!!!
Na maxa to nas w konia zrobili ,miały być rzeczowe i konkretne informacje ,miały być przedstawione wnioski z konsultacji .i uzgodnienia ,a tu co ? .Siedzieliśmy jak głupki i czekaliśmy na jakieś informacje i jak zwykle zakpiono z nas ,byliśmy tylko publicznością dla innego zebrania ,bo bez nas ta olbrzymia sala świeciła by pustkami ,nikt w ogłoszeniu nie pisał ,że nasze sprawy rybaków łodziowych są w tym dniu tylko przystawką .Gratuluję tym ,którzy zostali w domu ,super decyzja ! Jak będzie organizowane zebranie w ramach koła doradczego lub z jakiejś innej okazji to zamówicie sobie jakąś publiczność ,bo ja i myślę,że inni już się nie dadzą nabrać !. Wzywam do zorganizowania zebrania spotkania rybaków łodziowych gdzieś w jakiejś sieciarni ,miejscowość do uzgodnienia ,i przedstawić te uzgodnienia z konsultacji i wtedy podjąć decyzje co dalej robić ,to nam się należy ,pozdrawiam
06 luty 2019 : 17:16 Łodziowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-15 NA MAXXA ! ! !
ŁODZOIWY, POWIEM KRÓTKO, NIE SIEJ WROGIEJ PROPAGANDY, SPOTKANIE BYŁO DOBRZE PROWADZONE, IDZIEMY DO CELU, A O TO PRZECIEŻ CHODZI ,NAM RYBAKOM ŁODZIOWYM, KŁÓTNIE MIĘDZY NAMI NICZEGO DOBREGO NIE PRZYNIOSĄ,
SAM WIDZISZ, ŻE SAMI NICZEGO NIE OSIĄGNIEMY, DLATEGO MUSIMY MIEĆ POPARCIE INNYCH GRUP TEGO REJONU,
DLATEGO TWOJE UWAGI SĄ NIE NA MIEJSCU , ARTUR JOŃCZYK ODWALIŁ KAWAŁ DOBREJ ROBOTY.
A TAK NA MARGINESIE, GDYBYŚ DOBRZE SŁUCHAŁ, TO BĘDZIE JESZCZE JEDNO SPOTKANIE Z SAMYMI RYBAKAMI ŁODZIOWYMI
GOLLAN
06 luty 2019 : 23:16 JAS. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Roznica
Rolnicy protestowali w Warszawie na ulicach w każdej tv byli na każdym kanale a rybak debatował w zaciszu cieplej sali gdzie głos był mało słyszalny
06 luty 2019 : 18:12 Ryb-rol Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Bardzo dużo rybaków w Gdyni
główny wątek- bankrutowanie rybołówstwa
06 luty 2019 : 19:03 Gdynia Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 STRAJK
JUZ MNIE WQRWIACIE Z TYMI WASZYMI SPOTKANIAMI W GDYNI CZY GDZIES TAM CZY WY NIE WIDZICIE ILU ROLNIKÓW STRAJKUJE NA DROGACH POD PAŁACEM I CO MINISTER MA ICH GDZIES PREDYDENT TAK SAMO A WY CHCECIE NA WARSZAWE JECHAC ,NAWET NIE POTRAFICIE SIE ZORGANIZOWAC JEDYNA FORMA USLYSZENIA NAS JET ZABLOKOWANIE PORTÓW CZY WY TEGO NIE MOZECIE ZROZUMIEC WYSTARCZY W KILKA ŁÓDEK STANĄĆ PRZY WEJCIU DO PORTU I ODRAZU WSZYSCY O NAS USŁYSZĄ A WY NA WARSZAWE PO CO PYTAM ,TU NA MIEJSCU PLYWAMY KAZDY U SIEBIE WIEC BLOKUJMY PORTY ,TO BEDĄ OGROMNE STRATY DLA STATKÓW I JESTEM PEWIEN ŻE W KOŃCU SAMI BEDA Z NAMI CHCIELI ROZMAWIAC
07 luty 2019 : 10:52 antek rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Święte słowa
Mówiłem o tym już 3 miesiące temu. Najlepszą pod względem łatwości zorganizowania, frekwencji oraz szerokiego echa w mediach jest właśnie blokada portów. W Darłowie sprawa jest o tyle prosta, że kilka razy w tygodniu do portu przychodzą większe statki pod obcymi banderami, także szum zrobi się szybko jak taki jeden z drugim postoi kilka dni na redzie.
Wyjazdy do Warszawy miały sens kiedyś gdy było nas duuużo więcej. Rolników wczraj było ok. 4-5 raza więcej niż nas by się udało zebrać a i tak nikt z nimi nie chciał rozmawiać.
07 luty 2019 : 12:06 techniczny007 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Blokada
Oczywiście, że tylko blokada. Rolnicy jak stanęli na A2 to Minister był po pół godzinie u nich. Świnoujście wystarczy zablokować na 3-4 godziny, jak promy do Szwecji poczekaja na redzie albo w porcie to od razu zrobi się głośno. A gdyby jeszcze zablokować gazowiec. To samo Gdynia albo Gdańsk. Kilka godzin, parę kontenerowców albo promów na redzie i jesteśmy w głównym wydaniu Wiadomości, albo Faktów, a tylko to się liczy. Protest o którym nikt nie usłyszy nie ma sensu.
07 luty 2019 : 14:04 Ustecki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 to chyba koniec
nie wiem czy ktos juz to zauwazyl ,ale troche na to wszystko za pozno,kasa prawie cala wyplynela,a nastepna daleko,a moze wcale.
07 luty 2019 : 14:32 obserwator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Wcale nie
Do tej pory mowa była tylko o funduszach unijnych. Pora przypomnieć rządowi, że do Polski należy 12Nm wód Bałtyku (morze terytorialne) na których pływają POLSCY rybacy, dlatego trzeba z całą stanowczością domagać się pomocy i wsparcia z funduszy państwowych - i po to ma być ten strajk i blokady.
07 luty 2019 : 16:02 techniczny007 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 POPIERAM !!!!!!
Blokada trzy razy tak ,ale każdy chyba sobie zdaje sprawę ,że uczestniczyli by w niej tylko rybacy łodziowi ,bo żaden trałowy udziału w tym nie weźmie ,a niedługo jak nic nie będziemy robili to jeszcze przejmą nazwę z trałowych 25m na małoskalowe przybrzeżne bo wszystko na to wskazuje ,dlatego chciał bym wiedzieć czy na tak zwanych konsultacjach w naszym imieniu nie przyklepał za plecami tego pomysłu ,dla nas była by to już totalna zagłada ,tragicznych dla nas skutków tej decyzji już nikt by nie odwrócił !!!!!!
07 luty 2019 : 17:06 Łodziowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 strajk
Jeśli to solanka jest przyczyną to zróbmy strajk na terenie obsługującym kawerny.
07 luty 2019 : 20:55 Łodziowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Foka...
[link usunięty]
08 luty 2019 : 07:31 RYBAK PL Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 Zmiana
KABARET Jurki powoli się konczy. PiS już tylko 4 procent przewagi. Pora na zmiany. Koniec super doradców. Czekam na heit.
08 luty 2019 : 09:39 Ja i mój dorsz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Heh
Jakbym słyszał Kodomitów z Wyborczej...
08 luty 2019 : 09:54 techniczny007 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Walka o swoje
Pora zrozumieć, że żadna zmiana nic nie da. PiS okazał się nic nie lepszy od PO, tak samo rządzi tylko klika przydupasów Ministra, reszta dostaje ochłapy. Ryb w morzu coraz mniej, a głównym dochodem rybaków jest kasa z Unii. Czas skończyć z wchodzeniem w d... Ministrowi i chronieniem, bo to nasz człowiek z morza. Po 3 latach okazało się, że to g... prawda. Trzeba brać swoje sprawy we własne ręce i je rozwiązywać. I nie patrzeć na władze. Teraz już wiemy, że jaka władza by nie była, zawsze działa we własnym interesie, a tyle naszego ile sami sobie wywalczymy. Władza sama z siebie nic nam nie da, to trzeba sobie wywalczyć. Na demonstracji, na blokadzie. I to trzeba robić.
08 luty 2019 : 10:24 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Walka o swoje
Polac temu wyżej. !!!!! Dobrze mówi!!!
08 luty 2019 : 16:35 Romek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Dokładnie
Dokładnie. Koniec z bajkami o wspaniałym, "naszym" Ministrze, "człowieku morza" itd. Rządzą ponad 3 lata, za moment koniec kadencji i czas na rozliczenia. I wyszło, że oni nie tacy nasi wspaniali, tylko kolejni, zwykli politycy. Praktycznie nic się na lepsze nie zmieniło, ryby w morzu coraz mniej, zmienia się tylko na gorsze. Nie ma co czekać na wybory, bo wtedy tym bardziej na lepsze się nie zmieni. Trzeba brać przykład z rolników i samemu walczyć o swoje. Zróbmy blokadę portów i okaże się jak całkiem inaczej zaczną z nami rozmawiać. Innej drogi nie ma, poza skonczeniem z rybałką.
09 luty 2019 : 04:25 From Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Postulat
Jedyny postulat na dzisiaj to natychmiastowe uruchomienie pomocy de minimis. Wszyscy małoskalowi jeszcze małoskalowi a więc żyjący z połowu dorsza łodziowi wiedzą że dorsza już nie ma i nie ma co się łudzić że będzie. Potrzebujemy już teraz pomocy ażeby przetrwać. Później zajmijmy się konsultacjach nad nowym programem operacyjnym które to już się zakończyły a nikt nie miał jego projektu więc na czym można było pracować i do czego się odnieść. Teraz załatwić trzeba środki na przetrwanie klęski. Zaraz po tym zająć się rozliczeniem zespołu doradczej i planem co dalej zrobić żeby zamknąć Bałtyk i pozwolić żeby może po 5 latach znów pracować jak ludzie. Na dziś dusiś postulat wypłacenia de minimis.
09 luty 2019 : 07:59 Niewielki armator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 niewielki armatorze
wspanialy pomysl ,powiedz tylko kto to ma za ciebie zrobic,bo przeciez nie ty
09 luty 2019 : 08:41 obserwator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Re
W przeciwieństwie do obserwatorów internetowych byłem na pięciu spotkaniach konsultacyjnych i mówiłem o tym zabierając głos. Pisałem że czas zweryfikować zespół. To rola organizacji i naszych reprezentantów. Kto ma wpływ na decyzję podejmowane przez prezesów jak nie członkowie. Wymyślę na nich takie działania a nie bądźmy obserwatorem portalu
09 luty 2019 : 08:56 Niewielki armator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 DOŚĆ GADULSTWA !!!!!
Jak przekupki ,na straganie ,krótko ,kiedy spotkanie łodziowych i tylko łodziowych ,wystarczy jedno a konkretne spotkanie na ,którym zdecydujemy co popieramy ,jakim torem będziemy jechać wybrać zaufanych ludzi ,którzy będą nas reprezentować ,wyznaczyć datę blokady i zgodnie z przepisami przesłać do odpowiednich instytucji ,bo w/g prawa nim zaczniesz blokować musisz podjąć dialog ,jeżeli z niego nic nie wyniknie to podajesz termin blokady z 5 dniowym wyprzedzeniem ,tak mówi prawo ,ale myślę ,że to wszystko obgadamy na naszym zebraniu ,po męsku ,bez oszustw ,i nie za plecami ,pozdrawiam (czekamy na wyznaczenie daty i miejsca ,czasu już nie ma )
09 luty 2019 : 09:16 Łodziowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 nie dla nas te konfitury
Pomoc de minimis - kto nie może skorzystać?
Pomoc de minimis przeznacza się na rozwój przedsiębiorstw, jej celem nie jest ratowanie firm, które są w kiepskiej kondycji finansowej. Dlatego też jednym z czynników wykluczających możliwość skorzystania ze wsparcia jest fakt, iż firma znajduje się w trudnej kondycji ekonomicznej. O wsparcie de minimis nie mogą ubiegać się także przedsiębiorcy:

z sektorów rybołóstwa i akwakultury,
zajmujący się produkcją podstawową produktów rolnych.

Zobacz więcej: [link usunięty]
09 luty 2019 : 19:01 Rybol Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 RYBOL MA RACJĘ
Kolega Rybol ma całkowitą rację nie tylko czytałem ale dowiadywałem się u prawnika ,nam się nie należy ,więc szkoda tym pomysłem sobie głowę zawracać ,myślę ,że jak się spotkamy to znajdziemy wyjście z tego impasu ,a tak do tej pory lepiej głośno nie mówić o swoich pomysłach według starej zasady '"wróg nie śpi ,zawsze czuwa " lepiej niech nie wie o naszych zamiarach, pozdrawiam
09 luty 2019 : 20:13 Łodziowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Bzdura
Z waszych wpisów wynika, że tą pomoc mogą uzyskać tylko ci którzy jej nie potrzebują. Wszystko zależy od interpretacji więc trzeba ją zmienić i tyle. Trzymajmy się razem i do zobaczenia na redzie.
09 luty 2019 : 20:48 techniczny007 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Jednoznacznie
Przepisy są jednoznaczne, nie ma tu żadnego pola do intepretacji:
"O wsparcie de minimis nie mogą ubiegać się także przedsiębiorcy: z sektorów rybołóstwa i akwakultury, zajmujący się produkcją podstawową produktów rolnych."
09 luty 2019 : 22:43 ARMiR Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 De minimis jest dobre także dla rządu
bo nie musi się o nic pytać Unii a pieniądze można wypłacić wszystkim, wypłaca i ma na kilka miesięcy spokój
11 luty 2019 : 08:19 Maximus Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Dopuki
Jestem osobą prowadzącą działalność nie zasłużoną bez zobowiązań zaległych i nie wydatku je tej pomocy na długi nikt nie ma prawa określać mojej kondycji finansowe Czu jest dobra czy zła. Na jajek podstawie? A co to jest zła kondycja finansowa? Bzdura. Kiedyś blokował nas raport flotowy obecny już nas nie wyklucza, i nic nie stoi na przeszkodzie.
09 luty 2019 : 20:43 Niewielki armator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Nie ma czasu
Trzeba to robic jak najszybciej bo zaraz nie będziemy mieli za co ZUSu zapłacić.
Do roboty panowie
09 luty 2019 : 13:13 Romek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 PRĘDKO
Popieram trzeba brać się za tego całego pana ministra dosyć wycierania mordy ue i poprzednimi władzami,albo coś zrobimy razem jako łodziowi np. blokade portów to zaraz bedzie głosno jak pare wiekszych jednostek się przyblokuje ,a tak mają nas głęboko w dupie pare groszy dadzą zebyśmy zamkneli mordy i tyle.Trzeba mówic jednym głosem rybacy łodziowi muszą sie zjednoczyć i zacząć działac albo zginiemy!!!PANOWIE DO DZIEŁA
09 luty 2019 : 23:10 ŁODZIOWY Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Uwaga na zlodziejską propagandą
Uwaga na złodziejską propagandę
Na portal morski weszła znana dobrze grupa, która rozkradła rybakom wcześniejsze fundusze rybackie i sieją ferment bo chcą rozkraść kolejny raz. Wykorzystują fakt, że bankrutujący rybacy łodziowi uwierzą dziś we wszystko co im się posunie.
11 luty 2019 : 08:10 Morski 52
11 luty 2019 : 19:15 JAS. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 To ty płacisz jeszcze ZUS?
Mistrz świata
11 luty 2019 : 08:03 Netflix Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Spotkanie!!!
Kiedy jakieś spotkanie ??
10 luty 2019 : 08:08 Romek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Przekupki
Spotkanie? Po co? Czujesz się samotny? Nie masz z kim pogadać? Spotkania g... dają, jeździ człowiek po całym wybrzeżu, wahe pali, czas traci, a tam tylko gadają, cały czas to samo. Dyskusje o tym czy sypnęli tyle kasy, że siedzimy cicho, czy, że jeszcze się poburzymy, bo może sypną więcej mnie nie bawią. Ryb od tego nie przybędzie i nic się na dłuższą metę nie zmieni. Trzeba blokady i radykalnych, prawdziwych zmian, a nie kasy za siedzenie cicho. Wybory idą, można dużo wygrać, albo mogą też zamknąć kasą gęby krzykaczom.
11 luty 2019 : 06:17 Orbut Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Idzie w dobrym kierunku
1. AHLMA (SZWED)
Fishing Vessel
ship photo
Destination ETA
BALTIC SEA) Jan 01, 00:00
Port Calls
Last Port Call ATA (UTC)
AIS Data
Course Speed Current draught
255.1° 3.6 kn 5.5 m
GT Built IMO number
514 2005 8741416
DWT Size MMSI
787 40 x 8 m 266205000
2.
GINNETON (SZWED)
Fishing Vessel
ship photo
Destination ETA
BALTIC SEA Jan 01, 00:00
Port Calls
Last Port Call ATA (UTC)
AIS Data
Course Speed Current draught
301.6° 3.4 kn 7.6 m
GT Built IMO number
1424 1997 9150016
DWT Size MMSI
- 58 x 13 m 266449000
3.
POLAR (SZWED)
Fishing Vessel
ship photo
Destination ETA
TEST Jan 01, 00:00
Port Calls
Last Port Call ATA (UTC)
AIS Data
Course Speed Current draught
312.7° 2.9 kn 6.9 m
GT Built IMO number
1211 2000 9227431
DWT Size MMSI
- 61 x 11 m 266440000
11 luty 2019 : 06:32 poprawa na Bałtyku Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Też poprawiamy
I jeszcze LOVON i CARMONA. Tylko, że one wszystki poszły wysoko, pod Gotlandię, a nawet Sztokholm, gdzie dorsza nie ma, za to szproty pełno. Pytanie co bardziej szkodzi - oni, tam daleko, czy pełno naszych rufowców z Władka i Helu nad półwyspem? Może i nasze mniejsze, ale za to jest ich więcej. Kto wyławia więcej szproty?
11 luty 2019 : 07:07 Orka_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Przywrócić zakaz!!!
Jeden statek 70 metrowy wyłowi więcej niż cała flota z Władka i Helu.
Przede wszystkim taki statek może łowić non stop, a dla naszych kutrów wiatr 6B i wszystko stoi.
Przywrócić zakaz połowów dla kutrów większych niż 30m!!!!!!
11 luty 2019 : 07:44 Michał73 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 clon
[link usunięty]
11 luty 2019 : 09:25 colon Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Nieprawda
Cytuję Michał73:
Jeden statek 70 metrowy wyłowi więcej niż cała flota z Władka i Helu.
Przede wszystkim taki statek może łowić non stop, a dla naszych kutrów wiatr 6B i wszystko stoi.

A ile dni w roku taki duży statek łowi na Bałtyku? (większość czasu łowią na Północnym), Hel i Władek łowią tu cały rok. Poza tym jak to jest, że w oficjalnych statystykach, od lat, najwięcej szproty w Bałtyku łowi polska flota?
Poza tym test na myślenie - jak dużo musi być szproty w Bałtyku, żeby było opłacalna ekspoloatacja nowoczesnego statku 70 m? Przecież taki statek ma kolosalne dzienne koszty, plus kredyt na budowę i to trzeba spłacać. Jaka katastrofa, skoro szporty musi być tyle, że opłaca się eksplowatować takiego potwora?
11 luty 2019 : 10:20 Orka_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Prawda
No właśnie, panie Orka. Test na myślenie.
Ile ton dziennie musi wybrać taki statek aby jego eksploatacja była opłacalna?
Podejrzewam, że więcej niż roczny limit niejednego polskiego kutra.
Fakt że łowią krótko na Bałtyku świadczy tylko o tym, że są w stanie w tak krótkim czasie wyłowić cały roczny limit.

Jak kutry z Władka i Helu przywożą po 5, 10, 20 (rzadko więcej niż 30) ton z dnia połowowego to co tu się dziwić że łowią cały rok?
11 luty 2019 : 11:21 Michał73 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Telefon do przyjaciela
"- Paszownicy łowią szprota i śledzia, ale przy takiej metodzie połowów w ich sieci wpada też bardzo dużo młodego dorsza - przyznaje Karnicki. - Gdyby zakazać tego typu połowów, można by spokojnie podnieść limity dla kutrów łowiących dorosłe dorsze. Polska już kilkakrotnie podnosiła na posiedzeniach Komisji Europejskiej problem połowów przemysłowych, domagając się zakazu. Nasze propozycje jednak zbojkotowali Szwedzi i Duńczycy."
11 luty 2019 : 13:59 ... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Jest ryba?
Pełna zgoda. Ale z tego też jasno wynika, że w Bałtylu jest ryba i to dużo ryby, skoro tak duże tralwery są w stanie szybko nałapać jej tyle, że zarabiają na siebie. Jaka zatem katastrofa? Owszem, pełno szprota i to na otwartym morzu, a nie dorsza, ale jednak to ryba. Łódkowym i przybreżnym nic z takiej ryby i dla nich katastrofa jest, ale w całym morzu jak widać szproty pełno. Czy to katastrofa?
11 luty 2019 : 14:28 Orka_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 pytanie
jak to zwal tak zwal jedno jest pewne zostal naruszony naturalny stan stad ryb ,czy sama szprota wystarczy aby nie bylo ,,katastrofy,,?
11 luty 2019 : 16:47 .,,,, Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+15 Uwaga na złodziejską propagandę
Na portal morski weszła znana dobrze grupa, która rozkradła rybakom wcześniejsze fundusze rybackie i sieją ferment bo chcą rozkraść kolejny raz. Wykorzystują fakt, że bankrutujący rybacy łodziowi uwierzą dziś we wszystko co im się posunie.
11 luty 2019 : 08:10 Morski 52 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 PISAŁEM O TYM TEŻ
Racją jet to ,że paszowy ze Szwecji lub z Danii 200 mil od naszego brzegu nie wyławia naszej szproty ,to nie on wyparł nas z naszych naturalnych łowisk przecież nie łowi poniżej 12 NM ,ani pod samym brzegiem przy Helu ,a faktem jest ,że Polska flota łowi najwięcej paszy na Bałtyku nie wierzysz zadzwoń do MIRU .A propo spotkania czy się komu to podoba czy nie i tak żeby ostatecznie coś ustalić musimy się wszyscy spotkać i tam ustalić na zebraniu ,na żywo a nie na portalu gdzie nie wiadomo kto siedzi za klawiaturą ,portal jest od powiadomienia o dacie i miejscu ,a my wzywamy KOMITET STRAJKOWY ,żeby już nigdy nie zrobił nam powtórki ,że byliśmy przystawką i tłumem dla innych .Wzywamy KOMITET STRAJKOWY do podania daty spotkania i przekazania informacji co do tej pory w naszym imieniu ustalili to się nam należy ,proszę przerwać to milczenie tego oczekują wszyscy ,pozdrawiam
11 luty 2019 : 12:03 B-24 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 ciekawostka
łapcie ile wlezie ,ale pełna kontrola plus przestrzeganie zakazu odrzutow ,ciekawe na ile dni starczy wam limitu
11 luty 2019 : 11:37 .,,,, Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Lodki
Powinno to tez tyczyć się małych łódek, hak wszyscy to wszyscy i po temacie
11 luty 2019 : 16:27 Sss Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Lodki
Co tyczyc sie lodek? Pelne kontrole ? Mam 15 ton dorsza na 2019 r . Kiedy jak to wylapie ? No powiec ? Piesze kazde kilo i tak zostaje . Co Ty porównujesz łódki z kutrami 17-m jak z zaciagu maja po 10t szproty. A potem w grudniu jada na dorsza i przywoza 1 tone dorsza i 4 tony bolka i sprzedaja po 2-3 zl wazne ze za bolka bedzie 6-8 tys.

Powiec ile lodki bolka maja 5-10 szt?
11 luty 2019 : 18:30 Wladek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Komitet Kryzysowy Rybołówstwa Łodziowego
Informuję, że zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące sposobu wykorzystania unijnych funduszy rybackich w związku z katastrofą zasobów ryb na Bałtyku, czekamy na raport z Ministerstwa i ustalenie terminu spotkania z Ministrem Markiem Gróbarczykiem, W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie robocze członków Komitetu. O wszystkich wydarzeniach będę informował telefonicznie i na portalu morskim.
11 luty 2019 : 20:42 Artur Jończyk Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 WIELKA ŚCIEMA
Na zebraniu w Gdyni miały być przedstawione propozycje ,które przedstawił Komitet protestacyjny rybaków łodziowych ,pytanie czy ktoś prócz komitetu zna treść porozumień ? po to przyszliśmy tak licznie do Gdyni aby się dowiedzieć ,coś tu jest nie halo ! Komitet ma już gotowe uzgodnienia a my nic o tym nie wiemy ! Kto to są członkowie Komitetu kiedy byli wybrani i przez kogo ,byłem na spotkaniach i nie przypominam tego sobie ,mam takie wrażenie ,że reprezentujecie samych siebie a nie nas z naszej strony nie ma na to zgody żądamy wyznaczenia spotkania rybaków łodziowych nim cokolwiek zadecydujecie ,żeby nam się czkawką nie odbiło bo teraz decydują się nasze losy na następne nie 10 lat a całą przyszłość kto jest za wyznaczeniem daty i miejsca spotkania w lutym niech da zieloną łapkę
11 luty 2019 : 21:21 B-24 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Uwaga na zlodziejską propagandą
Uwaga na zlodziejską propagandą
Uwaga na złodziejską propagandę
Na portal morski weszła znana dobrze grupa, która rozkradła rybakom wcześniejsze fundusze rybackie i sieją ferment bo chcą rozkraść kolejny raz. Wykorzystują fakt, że bankrutujący rybacy łodziowi uwierzą dziś we wszystko co im się posunie.
11 luty 2019 : 08:10 Morski 52
11 luty 2019 : 21:53 Morski 52 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 TO SUPER
Artur ,podaj, gdzie i o której godzinie będzie to zebranie ,bardzo mi zależy aby dowiedzieć się co ustaliliście ,podpowiedz ,bo nie rozumiem tylko komitet ma spotkać się z Ministrem czy my wszyscy ?
11 luty 2019 : 22:11 Łodziowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 DOBRE INFO !!!!
Właśnie byliśmy na porcie ,i tam zgadaliśmy się ,że jedziemy kupą na zebranie ,bo w Gdyni żaden news nie padł ,ktoś przebąkiwał coś o Warszawie ale na czym to stanęło na porcie nikt nic nie wie ,i tak między sobą mówimy ,że dobrze pomyślane ,że będzie to zebranie ,tylko Artur napis o której no i gdzie ,żeby nie błądzić po całej Polsce ,trzymaj się do zobaczenia na miejscu .PS. (załatw więcej krzeseł bo jedziemy całą kupą )
12 luty 2019 : 07:50 WSZYSTKIE ŁODZIE Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Wszyscy świeci na Bałyku!!!
Jeszcze brakuje Tuska i Angeli na Bałtyku. Ulica i zagranica i na wodna okolica. Jak żyć ? I nie myślcie że to chodzi tylko o łososia choć to główny powód wizyty, każdy kto się nawinie będzie trzepany więc bojki, itp. Zawsze coś znajdą!! Winni tej wizyty jesteśmy sami sobie i do puki będzie fikcja na Bałtyku do puty będą na nas nasyłać kontrole. 5 szt.łososia i jedziemy na ryby.Smutna rzeczywistość ale ZUS trzeba zapłacić do 15.02. :-(
12 luty 2019 : 19:15 Clinton Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+16 Szykuje się zamknięcie Bałtyku, info pewne
Idzie czas ostatniej szarży na kołchoz, do boju zatem.
12 luty 2019 : 20:38 Koniec rybołówstwa Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 West
Zachód jest z wami,czekamy tylko na hasło
12 luty 2019 : 21:45 Łodziowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Jak Platforma rybackie fundusze wydawała, cd.
Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) wszczął formalną procedurę oceny po zapoznaniu się z materiałem Onetu z grudnia "Rybny układ. Jak CBA odkryło nadużycia w rządowej agencji i dlaczego nikt za to nie siedzi". Ujawniliśmy w nim, że w 2016 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne wykryło szereg nieprawidłowości w Departamencie Wsparcia Rybactwa ARiMR, który decyduje o rozdzielaniu funduszy unijnych na przetwórstwo rybne.
‹ wróć

Ujawniliśmy raport CBA, który wymieniał liczne wyłudzenia środków unijnych na przetwórstwo rybne
Agencja OLAF poinformowała nas o otwarciu wstępnej oceny sprawy po zapoznaniu się z materiałem
Unijni śledczy mogą w konsekwencji rekomendować cofnięcie dotacji

[link usunięty]
13 luty 2019 : 09:19 Łonet Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Unijne CBA wchodzi do akcji
Śledztwo będzie certyfikowane przez samą Unię Europejską, a zwroty środków za wałki poprzedniego rządu pójdą z pieniędzy podatników, wyborcza katastrofa się szykuje.
13 luty 2019 : 09:34 CIA Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Cytuj
Cytuję Łonet:

[link usunięty]

Cytat z tego tekstu: "Jeden z urzędników wskazanych przez agentów jako współodpowiedzialny za nieprawidłowości niedawno awansował z ARiMR do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jest zastępcą dyrektora Departamentu Rybołówstwa w tym resorcie" - władza się zmieniła, ale ludzie nie, stąd to dziwne blokownie. Przecież to PiS przez 3 lata wstrzymuje rozliczenie tej afery, dlaczego? Przypadek?
13 luty 2019 : 10:53 Łonet2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Logiki trochę
ja można mówić o "wstrzymywaniu rozliczenia afery" jak 4 delegatury CBA i 3 prokuratury (w tym krajowa) prowadzą wciąż postępowanie i nie zakończyły jeszcze śledztw?
13 luty 2019 : 16:43 Logik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-11 Dokładnie tak
Właśnie tak. Śledztwo trwa i będzie trwało w nieskończoność. Bo jak się skończy to trzeba będzie zrobić aresztowania w samym Ministerstwie, a na coś takiego w roku wyborczym nie można sobie pozwolić. Chyba, że Ziobro zdecyduje, że już nadszedł czas na wykopanie Prezesa.
14 luty 2019 : 05:55 Logik2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Nie bardzo
śledztwo dotyczy wyłącznie poprzedniego rządu, aresztowania będą pewne

[link usunięty]

[link usunięty]
14 luty 2019 : 09:51 Rybnet Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Wyłącznie?
Cytuję Rybnet:
śledztwo dotyczy wyłącznie poprzedniego rządu, aresztowania będą pewne


"Jeden z urzędników wskazanych przez agentów jako współodpowiedzialny za nieprawidłowości niedawno awansował z ARiMR do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jest zastępcą dyrektora Departamentu Rybołówstwa w tym resorcie" - to też poprzedni rząd? Czy aresztowania obejmą tylko wybranych?
14 luty 2019 : 10:37 Łonet2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 Co nas to interesuje ?
Co nas interesuje ta afera. Ludzue bierzemy sie za swoje sprawy. !!!! Panowie musimy dzialac o to co sie dzieje w chwili obecnej- nasze bankructwo. !!!!
14 luty 2019 : 19:42 Wladek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Afera pokazuja jak zostałeś wtedy okradziony
afera pokazuje że te pieniądze powinny być dziś zwrócone do rybołówstwa
15 luty 2019 : 14:13 Neting Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Grupa - Sztab Kryzysowy Polskiego Rybołówstwa Przybrzeżnego
Zapraszam armatorów i załogi łodzi rybackich do dołączenia do grupy Facebookowej - ,,Sztab Kryzysowy Polskiego Rybołówstwa Przybrzeżnego " W związku z katastrofą ekologiczną w strefie przybrzeżnej, a co za tym idzie tragiczną sytuacją finansową polskiego rybołówstwa przybrzeżnego, Polscy Rybacy Przybrzeżni powołali Sztab Kryzysowy mający na celu obronę ich interesów i godności Polskiego Rybaka. Wszystkich armatorów małych jednostek pływających do 15 metrów, rybaków i ich rodziny zapraszamy do jednoczenia się z nami w tej walce. Jesteśmy prawdopodobnie ostatnim pokoleniem rybaków, które może jeszcze walczyć o przyszłość naszego morza i małego, rodzinnego rybołówstwa.
15 luty 2019 : 10:45 Marek S. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 Małe rybołówstwo
Kolego małe rybołówstwo jest do 12 metrów i na sieci stawne. 15 metrowe tralowki maja większą zdolność polowowa niż kutry 17 m i jak one się maja do rybołówstwa rodzinnego maloskalowego
15 luty 2019 : 12:44 Do 12m Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+18 Pasożyty
Przybrzeżne łódki walczą o przeżycie i mają szansę na jakąś kasę i od razu zleciało się stado pasożytów udajacych, że oni też są przybrzezni. 12-15 metrowe (nawet 10 metrowe) trały to mają być przybrzezni? Teraz słychać, że nawet 24 m mają być przybrzezne? Ktoś nad tym panuje? Okaże się, że znowu Ci sami, jak zawsze zwiną kasę, a łódkowi w końcu zdechną. Co to za sztab kryzysowy z 15metrowymi? Żart czy jawny skok na kasę.
15 luty 2019 : 20:06 Janek Mały Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 7m
Prosze o link do grupy
16 luty 2019 : 21:32 Rybak walczący Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 15 metrow
Tak na przemyślenie, co to może być 15m. Historia sprzed lat, ale ciągle aktualna.
[link usunięty]
15 luty 2019 : 19:59 ZUT Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Info
Cytuję Marek S.:
Zapraszam armatorów i załogi łodzi rybackich do dołączenia do grupy Facebookowej - ,,Sztab Kryzysowy Polskiego Rybołówstwa Przybrzeżnego " W związku z katastrofą ekologiczną w strefie przybrzeżnej, a co za tym idzie tragiczną sytuacją finansową polskiego rybołówstwa przybrzeżnego, Polscy Rybacy Przybrzeżni powołali Sztab Kryzysowy mający na celu obronę ich interesów i godności Polskiego Rybaka. Wszystkich armatorów małych jednostek pływających do 15 metrów, rybaków i ich rodziny zapraszamy do jednoczenia się z nami w tej walce. Jesteśmy prawdopodobnie ostatnim pokoleniem rybaków, które może jeszcze walczyć o przyszłość naszego morza i małego, rodzinnego rybołówstwa.

Prosze o link
16 luty 2019 : 21:28 Rybak walczący Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Pomyłka Przepraszam :) DO 12 METRÓW .
Oczywiście zapraszamy wszystkich armatorów i rybaków łodzi rybackich TYLKO do 12 metrów do grupy Facebookowej - ,,Sztab Kryzysowy Polskiego Rybołówstwa Przybrzeżnego " w ferworze walki mały, ale istotny błąd. Jednoczymy małe rybołówstwo do wspólnej walki o przyszłość. Kolegów z innych przedziałów zachęcamy do dołączenia się do walki o wspólna godność rybaka we własnym zakresie. Pozdrawiam i przypominam, że Grupa służy głównie do przekazywania informacji oraz dyskusji na temat rybołówstwa do 12 metrów , chętni muszą się najpierw zalogować na Facebooka, odnaleźć grupę o nazwie ,,Sztab Kryzysowy Polskiego Rybołówstwa Przybrzeżnego" i co ważne przejść pozytywnie weryfikację. Wszystkim, którzy są z innych przedziałów, oraz członkom Zespołu bezradnych doradców z góry serdecznie dziękujemy.
17 luty 2019 : 12:13 Marek S. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-12 panowie krzyczący
proponuje zapoznac sie z legislacja wedle ktorej rybolowstwo lodziowe tym samym maloskalowe rodzinne i przybrzezne jest okreslone w przedziale do 15m! nikt was nie wyslucha nawet bo zawiazujecie jakis nowy twor bez odnosnika w przepisach i bez jakiegokolwiek poparcia. Gratulacje i powodzenia
ps. zeby tylko nie zabrali wam tego co juz macie za ro wieczne pierdo lamento....
17 luty 2019 : 13:22 bruno marsjanin Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+20 UWAGA NA ZLODZIEJSKĄ PROPAGANDĘ
Uwaga na złodziejską propagandę
Na portal morski weszła znana dobrze grupa, która rozkradła rybakom wcześniejsze fundusze rybackie i sieją ferment bo chcą rozkraść kolejny raz. Wykorzystują fakt, że bankrutujący rybacy łodziowi uwierzą dziś we wszystko co im się posunie.
11 luty 2019 : 08:10 Morski 52
17 luty 2019 : 15:20 Morski 52 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Dziś przypada 5 rocznica zniknęcia dorsza z Bałtyku
"Rybacy z Ustki chcą, aby polski rząd opowiedział się przeciwko paszowym połowom na Bałtyku. Do dyskusji na ten temat doszło w czasie spotkania Kazimierza Plocke, wiceministra do spraw rybołówstwa w Ministerstwie Rolnictwa, ze środowiskiem rybackim w Ustce.

Rybacy wręczyli ministrowi chude i chore dorsze, które w ostatnim czasie poławiają na Bałtyku. Ich zdaniem, głównym powodem katastrofy ekologicznej, która zabija dorsze są właśnie paszowe połowy innych ryb, którymi dorsze się żywią."

https://www.portalmorski.pl/rybolowstwo/22567-wyrzucic-paszowce-z-baltyku-rybacy-proszaministra-o-pomoc
18 luty 2019 : 20:38 Raczek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-9 W p...
I 5 lat poszło w p...
Nie zrobiono niczego, żeby ryb przybyło. Jest ich wręcz z roku na rok coraz mniej. Jedyny pomysł jaki mają rządzący to sypanie kasą z unijnej kieszeni i wymyślanie coraz dziwniejszych działań, żeby tą kasą sypać (zbieranie sieci, liczenie ptaków itp). Ryb od tego nie przybędzie, a kasa kiedyś się skończy, tylko wtedy kto inny będzie już rządził i to będzie już jego zmartwienie. Patrzcie, tak właśnie wykańcza się Bałtyk i rybaków.
18 luty 2019 : 21:55 Nieboraczek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Kasa się skończy
ale zostanie w kieszeniach rybaków, tam jest jej miejsce w kryzysie, nie ma innego wyjścia.
18 luty 2019 : 22:09 Prosta Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-6 A co potem?
Oczywiste. Ale co potem? Co będzie jak się kasa skończy? Ktoś myśli o przyszłości dłuższej niż unijna perspektywa finansowa? Tu jest problem. W morzu jest katastrofa, ale nikt nic z tym nie robi. To jest jak wyplacanie zasiłku, zamiast zapewnienia pracy. Jak długo można tak jechać? 5 lat minęło i jest tylko gorzej niż było.
18 luty 2019 : 22:30 Nieboraczek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+18 O zasobach ryb trzeba było myśleć 10 lat temu
Teraz jak nie chcemy kasować floty rybackiej to trzeba płacić, mało tego, trzeba rybakom zapewnić nowe źródła utrzymania, tylko wszystkim.
19 luty 2019 : 12:28 Mikołaj Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Nie_rybaków
Czyli już nie ma i na ma być rybaków? Skoro trzeba zapewnić nowe źródła utrzymania, czyli zmianę zawodu, to oznacza likwidację rybactwa i przebranżowienie rybaków. Odważna decyzja. Może warto to głośniej powiedzieć, że nie chodzi już nikomu o morze i ryby, a tylko i wyłącznie o kasę na zmianę zawodu.
19 luty 2019 : 14:13 ZUT Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Zmiana zawodu do czasu odnowy zasobów
to chyba dla każdego jest oczywiste.
19 luty 2019 : 18:13 Milena Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Cuda?
Cud ma się stać? Zasoby same z siebie się odbudują, a potem byli rybacy znowu staną się rybakami, po czym znowu wyłowią ryby i znowu przestaną być rybakami? Ktoś na głowę upadł. Poza tym sprawa jest jasna - jak wychodzisz z rybołówstwa, to nie masz do niego powrotu. Statek złomujesz, gt przepada. Tak działa finansowanie unijne i inaczej się nie da.
19 luty 2019 : 22:20 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Nauka
Albo pójść do szkoły i się przekwalifikować
19 luty 2019 : 17:41 Reee Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Przebrazowic
Cytuję ZUT:
Czyli już nie ma i na ma być rybaków? Skoro trzeba zapewnić nowe źródła utrzymania, czyli zmianę zawodu, to oznacza likwidację rybactwa i przebranżowienie rybaków. Odważna decyzja. Może warto to głośniej powiedzieć, że nie chodzi już nikomu o morze i ryby, a tylko i wyłącznie o kasę na zmianę zawodu.

Tylko niech wezmą pod uwage wreszcie tych biednych rybakow a nie w du.. e armatora pchają ludzi morza..
19 luty 2019 : 16:15 Rybak walczący Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 UWAGA NA ZŁODZIEJSKĄ PROPAGANDĘ
UWAGA
Na portal morski weszła znana dobrze grupa, która rozkradła rybakom wcześniejsze fundusze rybackie i sieją ferment bo chcą rozkraść kolejny raz. Wykorzystują fakt, że bankrutujący rybacy łodziowi uwierzą dziś we wszystko co im się posunie.
11 luty 2019 : 08:10 Morski 52
19 luty 2019 : 16:37 Morski 52 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-12 wez sie
nie osmieszaj. wpadnij do portowej tawerny bo juz tesknia przeciez nie bylo cie tam cala godzine. zostaw ten komputer...daj dziecku pograc.
co roku dostajesz wiecej a coraz wiekszym bankrutem jestes...czas zmienic ksiegowa
19 luty 2019 : 17:35 el pistolero Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Protest
Szanowni Państwo. Tak więc nadeszła ta chwila . 27 lutego w Warszawie spotykamy się jak najliczniej pod Kancelarią Rady Ministrów . Protest odbędzie się w godzinach od 10 do 14. Z naszych niektórych portów wyjada autokary, kto może niech włączy się czynnie w organizację tego przedsięwzięcia. Zabierzmy również nasze rodziny oraz transparenty z informacjami z jakich portów jesteśmy. Kto chce może oczywiście jechać własnym transportem bądź pociągiem. Walczmy wspólnie o godność rybaka i zmianę podejścia do małego rybołówstwa. Zapraszamy również rybaków przybrzeżnych z zachodu. - słabo się znamy, ale mamy wspólny cel. A wszystkim sabotującym i przeszkadzającym chcemy przesłać wiadomość - Koniec chorych decyzji i niejasnego układu. Premier musi o Was usłyszeć i o naszej katastrofie. WARSZAWA 27 LUTEGO GODZINA 10.00
19 luty 2019 : 18:27 Komitet Kryzysowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 "Chore decyzje i niejasny układ"
co to jest właściwie, tak konkretnie powiedz to prostemu rybakowi bo inaczej nikt nie pojedzie na robienie polityki na rybackiej biedzie. Katastrofa na czym polega?
19 luty 2019 : 20:46 Konkret Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 ZOBACZ NA WŁASNE OCZY
Zejdź z trałowca i przyjdź na którąkolwiek łódź ,wystawimy nety dorszowe nawet przez wskazane przez Ciebie miejsce ,a potem z tego co złowiłeś każę Tobie utrzymać rodzinę ,załogę i łódź ,zobaczysz wtedy na czym to polega .
19 luty 2019 : 22:16 H-6 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Trałowce też już cienko pierdzą
wszystko się wali.
19 luty 2019 : 22:26 WSG Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Parę lokalizacji
Kancelaria Rady Ministrów OK, ale też Ministarstwo GMiŻŚ i przede wszystkim, Nowogrodzka. I trzeba to zrobić tak głośno, żeby było w Wiadomościach i Faktach.
19 luty 2019 : 22:24 From Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 "Premier musi Was usłyszeć"
Powinno być "Premier musi Nas usłyszeć" , kto robi te wpisy, rybak czy nie rybak?
20 luty 2019 : 13:23 IMIĘ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Protest
Panowie z Kołobrzegu też ktoś jedzie?
20 luty 2019 : 06:44 Mały Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Protest organizuje KUKIZ 15
Kołobrzeg do KUKIZA nie jedzie
20 luty 2019 : 08:57 Koło Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 /????
to on tez jest rybakiem
20 luty 2019 : 09:02 .,,,, Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 Kobylarz
Kukizowy poseł Kobylarz patronuje tej całej hucpie.
20 luty 2019 : 11:14 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+16 Spotkanie rybaków z ministrem Markiem Gróbarczykiem
26 lutego, (wtorek) w Darłówku odbędzie się spotkanie rybaków z ministrem Markiem Gróbarczykiem. Tematem spotkania będzie posumowanie konsultacji społecznych, które odbyły się w sprawie wydatkowania funduszy unijnych z związku z katastrofalną sytuacją zasobów ryb w Bałtyku. Spotkanie odbędzie się o godzinie 11 w hotelu "Jan" przy ulicy Słowiańskiej 24.
20 luty 2019 : 09:33 INFO Darłowo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 INFO NIE AKTUALNE !!!
Minister może sobie przyjeżdżać, na sptkaniu rybaków w Darłówku ustalono, że rybacy nie wezmą udziału w tym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy Pana ministra 27.02 na spotkanie do Warszawy.
20 luty 2019 : 11:07 techniczny007 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 nie kłam
Na zaproszeniu pisze wyraźnie, że spotkanie dotyczy inwestycji w portach, ani słowa o katastrofie i pieniądzach. Płacą Ci w Ministerstwie żebyś tu wchodził i wrzucał zakłamane posty? Nigdzie nie idziemy poniał?
20 luty 2019 : 14:13 nie kłam Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 odwołane spotkanie
Nasze spotkanie nie odbędzie się z przyczyn niezależnych.
20 luty 2019 : 20:31 INFO DARŁÓWKO Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Hehe
Przyczyna jest jedna - mimowolny , natychmiastowy ścisk pewnej części ciała
20 luty 2019 : 21:14 techniczny007 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 przystanie ale najpierw kasa
Najpierw kasa za wywalenie w kosmos Bałtyku. Nie będziemy rozmawiać na temat portów i inwestycji póki ministerstwo nie powie jak zamierza nam pomóc w biedzie. 27 idziemy pod premiera.
20 luty 2019 : 14:05 DBK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Brawo
Pod Kancelarią premiera powiemy co się tu dzieje w rybołówstwie.Brak wsparcia i kolesiostwo , kontrole i na koniec foki.
20 luty 2019 : 14:10 Jedziemy po Was Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Najpierw rozmowy, później protesty
"Mamy demokrację i zawsze można wyjść na ulicę, czasem trzeba wyjść na ulicę i wykrzyczeć swoje. Ale prawdziwa wola naprawy sytuacji pojawia się wtedy, kiedy pada propozycja, aby usiąść przy stole, i także jesteśmy do tego gotowi - Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania Porozumienie Rolnicze."
20 luty 2019 : 16:04 Endriu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Do kogo te teksty
Siadalismy do stołu 20 razy A i tak zespół robił co chciał. I to właśnie trzeba komuś wykrzyczeć.
20 luty 2019 : 16:09 Niejadek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Protest
Panowie z Dziwnowa Świnoujścia Mrzeżyna Kołobrzegu ktoś jedzie? Czy was to nie dotyczy? Czekacie na gotowe?
20 luty 2019 : 16:21 Mały Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Kołobrzeg jedzie
Jeśli pytacie kto jedzie z Kołobrzegu, to z wieści portowych wynika, że jedzie rodzina gościniakowska i ich gwardia przyboczna.
21 luty 2019 : 18:37 Rutynowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 TO MÓWIŁEM JA JARZĄBEK
A nasz Przewodniczący to dobry człowiek jest, jeśli by kto na przykład co potrzebował, albo co załatwić chciał to nasz Przewodniczący jak ojciec dobry pochyli się nad człowiekiem. A na ten przykład zna się na wszystkim chociaż szkoły wielkiej nie kończył i mówią że sam Janusz to do Przewodniczącego dzwoni zanim decyzje podjąć jaką ma, a nawet pierwszy sekretarz. Są tez ludzie -rybacy co mu wsadzają różne szpilki, ale to nie rybacy to wilki. To mówiłem ja trener kadry Zespołu na spotkania z Ministrem- Jarząbek Grzegorz
20 luty 2019 : 17:32 JARZĄBEK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Taka zamiana
Polska oddaje 80% strefy spornej na Bałtyku Danii na południe od wyspy Bornholm. Brawo tak to się robi i co wy na to rybacy
20 luty 2019 : 18:38 Karol Marks Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Link
masz jakiś link czy z głowy piszesz?
20 luty 2019 : 19:01 Born Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Szybko
Szybko się obudziliście. Sprawa już dawno załatwiona i pozamiatana. Informacje były na bieżąco na Portalu Morskim, ale kto tu czyta coś więcej niż tylko forum rybackie.
20 luty 2019 : 19:11 DR Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Linki, jak oddano Dunom Polskie Morze
https://www.portalmorski.pl/prawo-polityka/41804-klub-po-ko-przeciw-oddaniu-danii-80-proc-spornej-strefy-ekonomicznej-na-baltyku
i oficjalnie: [link usunięty]
Umowa była podpisana już w listopadzie: [link usunięty]
W prasie, z mapkami było na początku stycznia: [link usunięty]
20 luty 2019 : 19:50 UMny Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 BOJKOT!!!
UWAGA!!! WSZYSCY RYBACY KTÓRYM NA SERCU LEŻY DOBRO POLSKIEGO RYBOŁÓWSTWA WSTRZYMUJĄ SIĘ OD UCZESTNICTWA W SPOTKANIU Z MINISTREM GRÓBARCZYKIEM 26.02. W DARŁÓWKU. SPOTKANIE TO MA NA CELU ZNIECHĘCENIE RYBAKÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PROTEŚCIE W WARSZAWIE.
20 luty 2019 : 19:06 techniczny007 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Najpierw posłuchamy oferty ministra
jak będzie dobra to do Warszawy nie jedziemy, to przecież proste jak drut.
20 luty 2019 : 19:25 Logika Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 Żenada
Skończ trolu i przestań się ośmieszać.
20 luty 2019 : 19:27 techniczny007 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 wyjść na ulice
"czasem trzeba wyjść na ulicę i wykrzyczeć swoje" - Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania Porozumienie Rolnicze.
I teraz TRZEBA!!!
20 luty 2019 : 19:17 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 tu całość
"Mamy demokrację i zawsze można wyjść na ulicę, czasem trzeba wyjść na ulicę i wykrzyczeć swoje. Ale prawdziwa wola naprawy sytuacji pojawia się wtedy, kiedy pada propozycja, aby usiąść przy stole, i także jesteśmy do tego gotowi - Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania Porozumienie Rolnicze."
20 luty 2019 : 19:49 .,. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 ja i rybalka to jedno
nic innego nie robilem i nikt u mnie w rodzinie tez nie. wdzyscy kazdy chlop na lodzi robil. Co wy tymi strajkami chcecie osiagnac poza klutnią awanturą ? Plakac sie chce jak widze te prezesowskie manipulacje prostym czlowiekiem. Ja nie jade do warszawy, jak nie bedzie wialo to pojde stawiac bo to jest moj los a nie palenie flag. Jest mi gorzej niz bylo ale poki moge chodzic w morze jestem wolny a kiedy zgnoje sie w polityke nie mowcie do mnie rybaku sprzedaj fladre a biznesmenie wynajmij pokoj. Kto chce pogadac zapraszam. Zabierz mj chodzenie w morze to od razu mnie zabij bo moje serce bije razem z falami. Uznacie ze takich dziadow trzeba zezlomowac to ja wam mowie gowniarze ze nie nadajecie sie do rybalki.
20 luty 2019 : 21:16 rybak z dziada Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Przyszły czasy że trzeba walczyć o swoje
Każdy ma swoją rację, i swój los, ja jadę i będę walczył o rybactwo przybrzeżne o nasze środowisko. .......
20 luty 2019 : 23:36 GOLLAN Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 CYRK !!!
ZESPÓŁ DORADCZY MASOWO PLUSUJE WPIS O SPOTKANIU MINISTRA W DARŁÓWKU LICZĄC NA TO , ŻE RYBACY NABIORĄ SIĘ I PRZYJDĄ NA TO SPOTKANIE . JAK WIDAĆ MAJĄ NIEŹLE ZACIŚNIĘTE POŚLADKI .
21 luty 2019 : 08:05 techniczny007 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 zastanow sie
myslisz ze jak cos napiszesz to stanie sie to prawdą
21 luty 2019 : 10:29 /., Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Nie bojkotuj spotkań z ministrem
przyjdź i zobacz co ma ci do powiedzenia, jakie ma oferty, nie baw się w politykę, platfusie, bo rybacy mają naprawdę wielkie problemy.
22 luty 2019 : 08:27 Dar 500|900 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 GRUPA DORADCZA =KONIEC RYBACTWA PRZYBRZEŻNEGO. .......
Minister Rybołówstwa, oddał władzę, grupie stworzoną w celu pomocy przy ratowaniu rybołówstwa, ale jak się okazało, cała ta grupa,
zaczęła korzystać z odrobiny władzy i z premedytacją lobuje rybołówstwo przemysłowe, wszystkie fundusze są w taki sposób manipulowane że
zwykły mały rybak przybrzeżny nie jest wstanie z nich korzystać , gdyż procęty do realizacji i wejść w działanie takiego funduszu przwyszają, koszty pracy rybaka ,a nie jesteśmy wstanie uzyskać bankowego poręczenia ,czyli prosty wniosek, prawie wszystkie fundusze unijne, przypadają rybactwu przemysłowemu i teraz dzieje w tym samym kierunku, pieniądze które mają być przeznaczone na rybactwo małoskalowe na ochronę środowiska przybrzeżnego na odbudowę zatoki Puckiej, Gdańskiej .
Nigdy bym w życiu nie pomyślał że kutry 24 metrowe to też łodzie małoskalowe. ....mafia
21 luty 2019 : 10:13 ŁODZIOWY Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 Środki unijne
Kasa dla bogaczy a jak mam skorzystać z pomocy unijnych jak mam problem na zus uzbierać i chleb. Jade i zabieram rodzine. Walczymy o wspolny cel
21 luty 2019 : 15:06 Rybak walczący Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 mam pytanie
tylko gadacie o walce ,a jak ta walka ma wyglądać czy ktoś to wie?
21 luty 2019 : 15:39 ribok Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+20 Idzie armagedon na Bałtyk
Brukselskie brojlery to już wiedzą i dlatego zaliczyli statki 24 metrowe do rybołówstwa przybrzeżnego, to duże statki za chwilę będą miały największe problemy, Kołchoz zawsze trzymał z bogatymi i dużymi.
21 luty 2019 : 21:11 Jacy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Polski Bałty dla Dunów
Sejm przyklepał oddanie 80% strefy spornej Duńczykom. Po cichu, dobra zmiana zrezygnowała z naszych praw do dużego kawałka Bałtyku, będącego jednym z najlepszych łowisk.
[link usunięty]
22 luty 2019 : 08:03 KOŁŁ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 Zdrada
Wy tu o jakich protestach i katastrofach, a tu rząd, lekką ręką oddał Duńczykom 80% sporej strefy przy Bornholmie. Czy to nie jest zdrada stanu? https://www.portalmorski.pl/prawo-polityka/41829-sejm-zgodzil-sie-na-ratyfikacje-podzialu-obszarow-morskich-na-baltyku
Przez 40 lat łowiliśmy tam w prawie, bo to było nasze morze, a teraz, dla jednego biznesu, z jedną rurą, rząd oddał tak bez niczego prawie całą szarą strefę Duńczykom? I teraz nie będziemy już tam u siebie tylko w Danii?
22 luty 2019 : 17:44 Rybak Wyrugowany Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 A po co ci ta strefa jak ryb nie ma
zastanów się jak coś piszesz
23 luty 2019 : 09:32 Foka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Pomyśl
Cytuję Foka:
A po co ci ta strefa jak ryb nie ma

Popatrz dalej niż koniec własnego nosa, tu i dzisiaj. Przez 40 lat to było NASZE MORZE, teraz nie jest nasze. Wystarczy, że Unia się rozp..., Polska albo Dania z niej wyjdzie i polskie kutry już nigdy nie będą mogły tam łowić. A nie wiesz co będzie w morzu za 5, 10 czy 50 lat. Tyle, że wtedy to i tak nie będzie nasze morze. Poza tym to teraz tylko Duńsczy mają prawo do ew. ropy i gazu pod dnem w tej strafie i tylko oni mogą tam stawiać np. wiatraki. Duny zrobiły biznes, my zrobiliśmy taki sam jak Rosja która sprzedała Alaską Amerykanom. Za coś takiego powinnen być trybunał stanu! To nie jest dbałośc o polskie interesy i polskie morze.
23 luty 2019 : 11:44 Bornholm Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+18 Spotkanie rybaków z ministrem Markiem Gróbarczykiem
26 lutego, (wtorek) w Darłówku odbędzie się spotkanie rybaków z ministrem Markiem Gróbarczykiem. Tematem spotkania będzie posumowanie konsultacji społecznych, które odbyły się w sprawie wydatkowania funduszy unijnych z związku z katastrofalną sytuacją zasobów ryb w Bałtyku. Spotkanie odbędzie się o godzinie 11 w hotelu "Jan" przy ulicy Słowiańskiej 24.
23 luty 2019 : 09:50 INFO Darłowo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Robią co chcą
Robią co chcą ryb prawie nie ma a dodatkowe łowisko zabrane nikt się nie liczy z rybakami a za to powinno być płacone odszkodowanie, jeszcze wiatraków nastawiać i już wogóle będzie fajnie. A ty głupi rybaku siedź cicho. Panowie róbmy coś.
23 luty 2019 : 10:15 Mały Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 jakie zabrane???
po prostu po latach podzielili banana...alevgowno ci do tego bo jestes rekompensatowcem wiec tylko pierd...sz a nie wiesz o czym! Kiedys portal byl rybacki dzis to zbiorowisko patologii i zalosnego zebractwa... Komentujcie jak chcecie to moj ostatni post juz tu nie wroce
23 luty 2019 : 15:04 maly durniu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+14 Zespół doradczy w Warszawie
Nawet nie wiecie, że obradował zespół doradczy w Warszawie, dyrektor MIRu doktor Margoński ogłosił katastrofę dorsza na Bałtyku na co najmniej 10 lat, mam nadzieję, że Komisja Europejska, która zgnoiła Bałtyk swoim gównianym zarządzanie wie co ma teraz robić.
23 luty 2019 : 18:37 Stolyca Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 Katastrofa...
To nie tylko katastrofa z dorsza to katastrofa calego baltyku kolejny rok fladry nie bylo spadek o jakies 70% nisz 3 lata temu.. Zamknac baltyk...
23 luty 2019 : 19:02 Rybak walczący Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 Wszystko ustalone
Cytuję INFO Darłowo:
26 lutego, (wtorek) w Darłówku odbędzie się spotkanie rybaków z ministrem Markiem Gróbarczykiem. Tematem spotkania będzie posumowanie konsultacji społecznych, które odbyły się w sprawie wydatkowania funduszy unijnych z związku z katastrofalną sytuacją zasobów ryb w Bałtyku. Spotkanie odbędzie się o godzinie 11 w hotelu "Jan" przy ulicy Słowiańskiej 24.

Nie przyjde na wsxystkich jestem obecny tam noe ma poco isc...
23 luty 2019 : 19:05 Rybak walczący Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 Info
Bruksela chce zamknąć baltyk do 8 lat.
25 luty 2019 : 11:17 Info z brukseli Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Wreszcie coś mądrego
popieram
25 luty 2019 : 11:55 Dar. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+13 Jutro w Darłówku ogłoszenie zamknięcia Bałtyku
3 lata za późno ale dobre i to
25 luty 2019 : 14:39 Darlov Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Głupoty opowiadasz
Głupoty opowiadasz bo chcesz nas wkręcić we frekwencję. Wstyd.
25 luty 2019 : 16:39 Protest 27 Warszawa Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 PROTEST I WYJAZD DO WARSZAWY
WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPISANYCH UCZESTNIKÓW PROTESTU, NA WYJAZD DO WARSZAWY ZAPRASZAM
DO WŁADYSŁAWOWA PRZY DOMU RYBAKA, DNIA 27 LUTEGO GODZ.TRZECIA RANO (z wtorku na środę )
PROSZĘ PRZYNIEŚĆ KAPOKI ,JAKO ZNAK ROZPOZNAWCZY A TAKŻE MOGĄ BYĆ FLAGI.
ZOSTAŁO JESZCZE PARĘ MIEJSC WOLNYCH, CHĘTNYCH ZAPRASZAM. TEL 601 268 118
25 luty 2019 : 16:14 ŁODZIOWY Hel Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Spotkanie rybaków z ministrem Markiem Gróbarczykiem
26 lutego, (wtorek) w Darłówku odbędzie się spotkanie rybaków z ministrem Markiem Gróbarczykiem. Tematem spotkania będzie posumowanie konsultacji społecznych, które odbyły się w sprawie wydatkowania funduszy unijnych z związku z katastrofalną sytuacją zasobów ryb w Bałtyku. Spotkanie odbędzie się o godzinie 11 w hotelu "Jan" przy ulicy Słowiańskiej 24.
25 luty 2019 : 16:45 INFO Darłowo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 JUŻ ZGŁUPIAŁEM
Proszę mi wytłumaczyć kto jest kto ? Kto organizuje we wtorek spotkanie ? Komitet strajkowy prowadził konsultacje społeczne i teraz jedni piszą jedź do Warszawy inni jedź do Darłowa cholera jasna to gdzie mam jechać co to się porobiło ,każdy ciągnie tą krótką kołdrę w swoją stronę a na końcu się okaże ,że z gołą dupą zostaną tylko łodziowi ograni przez wszystkich ,żenada brak słów !!!
25 luty 2019 : 17:30 Łodziowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Rybacy do Warszawy
Rybacy przybrzeżni, "łódkowi" w środę protestują w Warszawie i tu nic się nie zmieniło. Protest ma dotrzeć do rządu i wszelkich władz, a nie tylko do Ministra Marka Nicniemogę Gróbarczyka. Minister robi konkurencyjne spotkanie jutro, w Darłówku. Kto chce może jechać, usłyszy jak zawsze, to co zawsze. Może kogoś to interesuje. Może nawet sypną kasą przed wyborami: "13 dla rybaków, w tym roku na pewno, potem jak się uda". Tylko, że od tego ryb w morzu nie przybędzie, ani nie poprawi się byt rybaków.
25 luty 2019 : 18:10 From Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Możesz jechać do Darłówka i do Warszawy
ale jak bojkotujesz spotkania z ministrem, który decyduje o losie tysięcy ludzi to śmierdzi mi od razu polityką, odpowiesz kiedyś za to.
25 luty 2019 : 19:00 Jar Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Darlowo 26.02
Witam czy ktos jedzie do Darlowa czy dajemy se spokój
25 luty 2019 : 17:14 Wladek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 W Darłowie będzie minister od rybołówstwa
rybacy jadą.
25 luty 2019 : 17:20 Rybak. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Komitet się spotkał...
https://www.portalmorski.pl/inne/41838-odbylo-sie-posiedzenie-zespolu-doradczego-ministra-gmizs-ds-rybolowstwa-baltyckiego
25 luty 2019 : 18:07 Komitet Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Zamknięcie Bałtyku
Eksperci wzywają Komisję do natychmiastowego wstrzymania połowów dorsza we wschodnim Bałtyku na okres co najmniej 6-ciu miesięcy, w oczekiwaniu na najnowsze rekomendacje naukowców[2]. Zgodnie z corocznym raportem ICES, połowy szprota odbywające się w obszarach występowania dorszy powinny zostać przeniesione na północ, by umożliwić dorszom nieograniczony dostęp do pokarmu.

Na początku lutego br. odbyło się spotkanie ICES poświęcone analizie porównawczej metod stosowanych przez naukowców do wypracowania corocznego doradztwa w sprawie połowów. Raport z tego spotkania ukaże się w marcu, pełna propozycja - dopiero pod koniec maja. Sytuacja bałtyckiego dorsza jest jednak na tyle poważna, że działać trzeba jak najszybciej.
25 luty 2019 : 19:34 Neting Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 dla małych
Baltyk zostanie zamknięty ale tylko dla tych co go przełowili.mali będę mogli dalej łowić
25 luty 2019 : 21:59 ... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Dla wszystkich
Jak zostanie zamknięty to dla wszystkich. Inaczej będą wałki.
26 luty 2019 : 06:05 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 PROTEST I WYJAZD DO WARSZAWY
PROTEST I WYJAZD DO WARSZAWY
WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPISANYCH UCZESTNIKÓW PROTESTU, NA WYJAZD DO WARSZAWY ZAPRASZAM
DO WŁADYSŁAWOWA PRZY DOMU RYBAKA, DNIA 27 LUTEGO GODZ.TRZECIA RANO (z wtorku na środę )
PROSZĘ PRZYNIEŚĆ KAPOKI ,JAKO ZNAK ROZPOZNAWCZY A TAKŻE MOGĄ BYĆ FLAGI.
ZOSTAŁO JESZCZE PARĘ MIEJSC WOLNYCH, CHĘTNYCH ZAPRASZAM. TEL 601 268 118
25 luty 2019 : 16:14 ŁODZIOWY Hel Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
25 luty 2019 : 23:08 ŁODZIOWY Hel Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Darlowo 26.02
I co tam sie panowie dowiedzieliscie. Ze beda pprt budowac ?
26 luty 2019 : 16:02 Wladek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1