Rybołówstwo

Łącznie prawie dwa kilometry nieoznakowanych sieci podjęli z Zalewu Wiślanego funkcjonariusze Straży Granicznej z Krynicy Morskiej. Zastawione były w korytarzu północnym, zamkniętym dla rybołówstwa.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Krynicy Morskiej 7 listopada patrolowali zalew z pokładu SG-038. Współdziałali z inspektorami Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Sztutowie i Fromborku. Wartość zabezpieczonych przez OIRM 46 zestawów nieoznakowanych sieci oszacowana została na blisko 7 tys. zł.

W sieciach znajdowało się 57 kilogramów śniętych ryb (sandacz, leszcz i flądra), które inspektorzy OIRM przekazali do magazynu rybnego w Kątach Rybackich.

rel (MOSG)

 
+4 Brawo straż graniczna !!!!!!
Tak oto wygląda zalew za rządów dojnej zmiany. Żeby tylko za chwile nie okazało się że jednostki straży granicznej i inspektorów dostaną samozapłonów tak jak to już w przeszłości bywało. Że też z tą chołotą i złodziejami nie można zrobić porządku. Trzepać ich co drugi dzień aż im sie te sieci pokończą.
08 listopad 2017 : 16:19 nie kłusownik | Zgłoś
+1 Tak nie powinno być
Każdy powinien robić to do czego został powołany .Inspektor walczyć z kłusownictwem a SG pilnować granicy .Widocznie jest ich tam zbyt duży stan jeśli poza pilnowaniem granicy mają czas robić co innego .Pensja i emerytura SG a robią prace którą powinien robić Inspektor Rybołówstwa
08 listopad 2017 : 18:45 buba | Zgłoś
+5 brawo straż graniczna
Inspektor z Fromborka wykonywał swoje czynności wyjątkowo sumiennie i skrupulatnie, tak że aż kłusole spaliły mu jednostkę więc się nie dziw że aby chociaż udrożnić kanał pomaga mu straż graniczna. Ciekawi mnie kiedy osoby za to odpowiedzialne zajmą się tym co się na tym akwenie wyczynia. Minister zamiast robić imprezy i spędy ku czci nikomu niepotrzebnego przekopu zainteresowałby się lepiej co się za jego rządów wyczynia na zalewie wiślanym bo poza rozdawaniem pieniedzy za nic nierobienie ma chyba wszystko w du....
08 listopad 2017 : 20:04 nie kłusownik | Zgłoś
+2 też nie kłusownik
SG została powołana do pilnowania granicy a nie do walki z kłusownikami . Zastanów się ile kosztuje podatnika Inspektor Rybołówstwa a ile funkcjonariusz SG .Więcej Inspektorów miej funkcjonariuszy SG
09 listopad 2017 : 04:31 buba | Zgłoś
+6 komu te kity....
Nie płacz, trzeba było na kanale nie stawiać a nie szukasz dziury w całym, jak byście nie spalili inspektora to nie musiałby wspomagać się strażą graniczną. Dawno powinniście wszyscy siedzieć za te kłusownictwo.
09 listopad 2017 : 08:41 no name | Zgłoś
+8 Od rybołówstwa jest inspektor
Na pewno nie miałem żadnych siatek na kanale .Chciałem tylko uświadomić to że SG próbuje udowodnić to że jest ich tak wielu potrzebnych . 15 lat i emeryturka . Jeszcze raz powtarzam SG powinna pilnować granicy a inspektor kłusowników .A za co spalili kontrolera tego nie wiesz A zresztą jak był to i tak SG zawzięcie zdejmowała sieci
09 listopad 2017 : 12:45 buba | Zgłoś
+5 Puknijcie się w czoło...
Inspektor to chyba rowerem ma te siatki po Zalewie zbierać.
09 listopad 2017 : 15:28 Cr7 | Zgłoś
-3 Jak się chce to się da
Przestań bredzić że nie ma na Zalewie porządnego kontrolera
09 listopad 2017 : 16:42 buba | Zgłoś
-7 Zalew to skansen Platformy
Władza się zmieniła ale gdyński układ zamknięty z OIRM pod wodzą pani Doroty dalej zastrasza i nęka rybaków, SG zamiast pilnować granicy bawi się w policjantów i złodziei z ciężko pracującymi rybakami, dublując obowiązki inspektorów ochrony rybołówstwa i Urzędów Morskich, czas z tym skończyć i pisać skargi do ministra, on będzie wiedział jak to załatwić.
09 listopad 2017 : 18:13 Zalew | Zgłoś
-5 Zalew to skansen Platformy
Władza się zmieniła ale gdyński układ zamknięty z OIRM pod wodzą pani Doroty dalej zastrasza i nęka rybaków, SG zamiast pilnować granicy bawi się w policjantów i złodziei z ciężko pracującymi rybakami, dublując obowiązki inspektorów ochrony rybołówstwa i Urzędów Morskich, czas z tym skończyć i pisać skargi do ministra, on będzie wiedział jak to załatwić.
09 listopad 2017 : 18:13 Zalew | Zgłoś
+5 brawo straż graniczna!!!
Czytając wypociny o układach i nękaniu biednych rybaków stwierdzić tylko można że medycyna w twoim przypadku jest już bezsilna. Zamiast tracić czas na pisanie głupot na forum leć lepiej poskarżyć sie do swojego ministra że SG pozbierała ci siatki na kanale. Ja akurat nie czuje się przez nikogo nękany i zastraszany bo nie kradne i nie kłusuje i mam nadzieje że wrócą jeszcze czasy że inspektory i inne służby zrobią z wami porządek. Wszystkich nie dacie rady spalić.
09 listopad 2017 : 20:34 no name | Zgłoś
-14 Który złodziej przyzna się że kradnie?
nie przekonałeś mnie.
09 listopad 2017 : 21:28 Henryk Kwinto | Zgłoś
+10 Klusownik
A jakie ma znaczenie czy kontroluje OIRM czy SG? Klusownik zawsze będzie klusownikiem, niezależnie od tego kto go złapie. A Zalew Wislany to zbiorowisko klusownikow i tzw. rybaków wybijających małym oczkiem wszystko co w wodzie żyje. Nie wiadomo którzy gorsi, ale wiadomo, że po jednych i drugich w Zalewie nawet ciernika nie zostanie. Ta woda jest już stracona i zrobili to sami rybacy, własnymi rękami, za zgodą Ministra i Departamentu. Wbrew opiniom fachowców, naukowców i ostatnich myślących, prawdziwych rybaków. Ciekawe na kogo teraz zrzucą winę?
10 listopad 2017 : 06:29 PIA | Zgłoś
-5 podatnik płaci
A takie ma znaczenie że inspektor musi pracować do 65 roku życia a SG 15 lat pracy jeszcze 1 rok liczy się za półtora i emerytura .Naprzyjmowali ich do oporu a teraz próbują udowodnić że jest ich tylu potrzebnych
10 listopad 2017 : 07:15 buba | Zgłoś
+7 a jakie to ma znaczenie?
a jakie to ma znaczenie? Kłusownik zawsze będzie kłusownikiem i nie mają tu nic do rzeczy przepisy emerytalne w SG i ich chęć wykazania się. To nawet lepiej, bo kłusownictwo należy tępić zawsze i w każdej formie i dobrze, że SG jest odpowiednio zmotywowana.
10 listopad 2017 : 07:39 hubba | Zgłoś
-4 trudno
A takie ma znaczenie że ktoś wykonuje prace inną niż do jakiej został powołany policz ilu można by było zatrudnić inspektorów za jednego funkcjonariusza SG . Ale jak tego nie potrafisz zrozumieć mówi się trudno
10 listopad 2017 : 08:29 buba | Zgłoś
+3 bzdura
Panowie kłusownicy treść ustawy o SG, to będziecie wiedzieć, że ani 15, ani rok za półtora, ani nie wykonują czegoś, do czego nie zostali powołani... Ehh, do roboty się prawdziwej wziąć a nie ryby na Zalewie trzebić a potem jeszcze głupoty w internecie wypisywać. Nawet nie wiedzą, kto i czemu ma prawo ich kontrolować, jełopy. Może warto się zainteresować? Nic dziwnego, że do pracy na morzu się nie nadaje tylko musi kraść ryby. Pozdrowienia z morza od kolegi marynarza
16 grudzień 2017 : 23:18 przeczytajcie sobie | Zgłoś
+1 ....
I tak własnie znasz obowiązujące prawo i przepisy. Od 5 lat nie ma juz emerytur po 15 latach.... taki z ciebie specjalista. klep dalej te bzdury w klawiature..... a może najpierw poczytaj trochę ustaw i się doucz. Powodzenia.
08 styczeń 2018 : 19:11 Obiektywny | Zgłoś
-18 Dorota, przestań już!
Chyba sama Dorota z Gdyni tu pisze jaka jest potrzebna
10 listopad 2017 : 09:12 Dorota | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter