Rybołówstwo

Marek Gróbarczyk, minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotka się 4 sierpnia w Jarosławcu z rybakami. Na spotkaniu obecny będzie również Janusz Wrona, dyrektor Departamentu Rybołówstwa w ministerstwie gospodarki morskiej. 

Jednym z głównych tematów spotkania będzie problem z zasobami ryb w Bałtyku. Rybacy od wielu miesięcy sygnalizują problemy z połowami. Ryby z roku na rok jest coraz mniej. Omawiane będą również wprowadzone niedawno zmiany w ustawie o rybołówstwie a także tematy dotyczące funduszy unijnych obejmujących sektor rybacki. 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13 w ośrodku przy ul. Nadmorskiej 31 w Jarosławcu.

Hubert Bierndgarski

Komentarze   

+15 Psuje
Jak się pozwala łowić w okresie tarła ,Jak się zmniejsza wymiar ochronny,jak się daje łapać tubisa na pasze to jak ma być dobrze.Nie wspomne o flądrze.
05 sierpień 2017 : 23:47 james222 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Ratujcie Zalew Wiślany!!!!
Na Zalewie Wiślanym jeszcze lepiej. Zagłada...no ale jacy doradcy taka polityka. Pozostało modlić sie żeby nas z unii nie wywalili i żeby starczyło unijnej manny bo z połowów nikt już nie przeżyje. Obojętnie kto przy korycie, doradcy zawsze ci sami a efekty widać, przeraża tylko tempo dewastacji zasobów. No ale jest bajka że będą miliony rekompensat za przekop więc reszte można unicestwić.
07 sierpień 2017 : 20:27 rybak zalewowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś