Rybołówstwo

Decyzją ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka do końca lutego nie można łowić ryb od godziny 17 do 7 rano.

Rafał Jurkowski, szef Społecznej Straży Rybackiej działającej przy Polskim Związku Wędkarskim w Szczecinie uważa, że to potężny obszar, obejmujący Odrę aż po Police.

- Wędkarzom pozostawiono jedynie niewielki obszar na Jeziorze Dąbie, ale tam wędkować można jedynie na łódce - mówi Rafał Jurkowski.

- Nic o tym nie słyszałem, ale... to jakaś bzdura - skwitował jeden z wędkarzy.

Wcześniej nie można było łowić tylko w kilku polskich portach, teraz - po przeprowadzonych badaniach - rozszerzono je na wszystkie.

- Powodem ograniczenia była ochrona ryb, które gromadzą się w cieplejszych i głębszych wodach basenów portowych. Ryby były tam łatwym celem wędkarzy - mówi Piotr Niewiadomski z Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie.

Dodajmy, że część wędkarze zbyt często łowiło na wodach portowych niedozwoloną metodą na tzw. "szarpaka" - kalecząc zimujące ryby.

Nowe przepisy obowiązują od 15 września.

+2 nie koniecznie politycznie
I dobrze chociaż przez dwa m-ce odedchnie ryba.Nie mówiąc o starej Świnie i Kanale Piastowskim , Dziwnej. Tony wyłapanych ryb przez kłosowników.
07 grudzień 2016 : 12:46 świadek | Zgłoś
0 najwieksze szkodniki to...
inspektory z Mrzeżyna hahahhahaahah
07 grudzień 2016 : 19:45 andrzejek | Zgłoś
0 Zakaz
Zakaz jest tylko od 1700 do 0700 rano
10 grudzień 2016 : 13:14 j | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter