Rybołówstwo

Od 17 listopada w sklepach sieci Biedronka dostępne są ryby marki Marinero oraz Złota rybka z niebieskim certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa MSC. Biedronka jako pierwsza sieć w Polsce wprowadza certyfikat MSC na produktach marki własnej w kategorii produktów świeżych w opakowaniach MAP. Niebieski certyfikat MSC klienci sieci będą mogli znaleźć na produktach świeżych, wędzonych i mrożonych z łososia, dorsza i makreli. Znak MSC oznacza, że ryby pochodzą ze stabilnych i dobrze zarządzanych łowisk.

 Wśród ryb oznaczonych niebieskim znakiem MSC, klienci sklepów sieci Biedronka znajdą m.in. filet z łososia pacyficznego, filet z dorsza atlantyckiego, makrelę wędzoną na gorąco, filet z makreli oraz filet z makreli wędzony na gorąco. Część proponowanych ryb takich jak: makrela wędzona filet, makrela wędzona tusza i łosoś pacyficzny oraz mrożona polędwica z dorsza będzie dostępne w stałej ofercie sieci.

Wprowadzając tak szeroką gamę produktów oznaczonych certyfikatem MSC Biedronka dołączyła do międzynarodowego grona firm, które wspiera zrównoważone rybołówstwo i umożliwia swoim klientom odpowiedzialne zakupy produktów rybnych. Niebieski certyfikat MSC oznacza, że ryby lub owoce morza zostały złowione w sposób przyjazny dla środowiska oraz gwarantuje pochodzenie surowca.

- Wprowadzenie certyfikatu jednocześnie na produktach wędzonych, świeżych i mrożonych w marce Marinero oraz Złota Rybka było wspólnym przedsięwzięciem Biedronki, MSC oraz polskich firm z branży przetwórstwa rybnego, które jeżeli chcą dostarczać produkty MSC do sieci Biedronka, muszą być poddawane regularnym audytom gwarantującym zgodność z Standardami Łańcucha Dostaw MSC - mówi Anna Dębicka, Koordynator Programu MSC w Polsce. Wspólnie odnieśliśmy sukces. Mamy nadzieję, że współpraca będzie się intensywnie rozwijać, a asortyment certyfikowanych produktów rybnych będzie stale powiększał się, zgodnie z oczekiwaniami polskich konsumentów.

A oczekiwania konsumentów są duże. Według badań MSC* blisko 70 proc. polskich konsumentów deklaruje, że wybór certyfikowanego produktu pomaga w ochronie mórz i oceanów. Podobna liczba badanych (68%) stwierdza, że deklaracje marek i sieci sklepowych powinny być potwierdzone przez niezależne organizacje pozarządowe.

To potwierdza, jak ważna jest dla konsumentów świadomość, że ich działania mają realny wpływ na ochronę ekosystemu morskiego.

Rygorystyczne Standardy MSC są uznawane na całym świecie jako najbardziej wiarygodne. Dzięki nim konsumenci mają pewność, że kupowane ryby i owoce morza pochodzą ze zrównoważonych źródeł, które chronią środowisko naturalne. Niebieski znak MSC na produkcie, to de facto efekt końcowy. Aby mógł znaleźć się produkcie certyfikatem MSC muszą zostać objęci: rybacy, producenci, dystrybutorzy, hurtownicy, sieci handlowe i wszelkie inne podmioty łańcucha dostaw. Na każdym etapie procesu produkcji można stwierdzić, skąd pochodzi dana ryba, przez kogo i w jaki sposób została złowiona oraz kiedy to nastąpiło. Dzięki temu konsumenci mają pewność, że do produktów trafiają ryby od kontrolowanych dostawców.

* Badanie konsumentów przeprowadzone w marcu 2016 roku, na zlecenie MSC (The Marine Stewardship Council) przez GlobeScan. Badanie przeprowadzono wśród 21 877 konsumentów z 21 krajów świata - Australia, Austria, Belgia, Chiny, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Kanada, Niemcy, Norwegia, Polska, RPA, Singapur, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy, USA. W Polsce w badaniu udział wzięło 775 konsumentów. 

rel (MSC Poland)

 
0 Polski dorsz z certyfikatem MSC
[link usunięty]


[link usunięty]

[link usunięty]
21 listopad 2016 : 17:34 Plotzke | Zgłoś
+7 Rekord świata w wydaniu MSC.
A ile kosztował ten certyfikat MSC wydany na jedenaście miesięcy i co w tak krótkim czasie musiało się wydarzyć, że został odebrany?
21 listopad 2016 : 18:53 dębicka & Co. | Zgłoś
+7 Przelew, wydarzył się przelew na konto MSC
po uzyskaniu kasy MSC wycofało certyfikat, bo certyfikacja wymierającego bałtyckiego dorsza była po prostu ryzykowna i kompromitująca, zwalono wszystko na Unię i pozamiatane. Kasę przelał minister Plocke z rybackich funduszy. Zamieszane w ten przekręt są też konkretne nazwiska ze środowiska rybackiego.
21 listopad 2016 : 20:19 Koł... | Zgłoś
+1 PASZA ZABIERA LIMITY A GARSTKA CWANIAKÓW ZAŁATWIŁA SOBIE WYMIANY
. Konsultacje publiczne
Data ostatniej modyfikacji: 21-11-2016
Projekt
Data ostatniej modyfikacji: 21-11-2016
Rodzaj dokumentu: pdf Projekt-Konsultacje.pdf
Autor dokumentu: Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej , wprowadzony przez: Magdalena Chodyczko
Data utworzenia: 21-11-2016
21 listopad 2016 : 19:52 ARMATOR MALY | Zgłoś
+17 i dalej nic się nie zmieniło
Nie to już jest kpina chcą całkowicie wykończyć łodzie poniżej 8m pozbawić specjalnych zezwoleń po to żeby odciąć od unijnych funduszy ograniczyć ilość sprzętu ograniczyć rejon połowów i zdechnąć z głodu .Jak można tak kłamać że łodzie do 8m posiadają w kartach bezpieczeństwa rejon żeglugi tylko do 6 mil i pisać to w projekcie ustawy .Miała być ograniczona władza inspektorów a tymczasem pan inspektor ma mi wyznaczać gdzie mi wolno postawić sprzęt Cały ten projekt jest napisany pod dyktando panów z kutrów
21 listopad 2016 : 20:53 malutki | Zgłoś
+23 MASZ RACJE KOLEGO
JAK NIEMA SPECJALNEGO NIEMA FUNDUSZY ZA 30 DNI I INNYCH BO AGENCJA ŻĄDA SPECJALNEGO DO WNIOSKU
21 listopad 2016 : 21:11 ARMATOR MALY | Zgłoś
-3 Ale w tym roku masz jeszcze specjalne
więc dlaczego mącisz?
30 listopad 2016 : 09:50 Koł.. | Zgłoś
+22 ulica
Łodzie do 8m mają tak ogromną zdolność połowową że trzeba im ograniczyć ilość wontonów do 40 szt przy 3 osobowej załodze wychodzi około 13 szt na głowę ktoś kto ma choć troszkę pojęcia o rybołówstwie od razu widzi że próbuje się wykończyć te drobne rybołówstwo
21 listopad 2016 : 23:05 malutki | Zgłoś
+5 Plaga na Bałtyku
Coraz więcej kutrów prowadzi połowy bez włąnczonych AIS .
22 listopad 2016 : 22:18 NNN | Zgłoś
+8 NNN
Taka jest rzeczywistość po co masz wiedzieć kto trałuje twoje nety
23 listopad 2016 : 10:45 J-23 | Zgłoś
0 Przywracam usunięty - niech się uczą
Cytuję NNN:
Coraz więcej kutrów prowadzi połowy bez włąnczonych AIS .

Ale ty jesteś niepoważny ;-))))). Poczytaj o AIS to się dowiesz na czym to polega że nie możesz śledzić jak ludzie pracują. Trochę od lądu i nie wiesz kto zarabia na rodzinę. Naucz się jak działa system klasy A i klasy B w dwóch częstotliwościach. Gdybyś chociaż trochę myślał na szkoleniach SCTW to wiedział byś co to nadajnik i odbiornik i jakie mogą wynikać zakłócenia w odbieraniu wiadomości z Klasy a jak wokół na akwenie pływają same klasy b w słabej częstotliwości. Może zrozumiesz że szkalujesz normalnych ludzi bo szukasz złodziei większych od siebie. Skup się na tym żebyś mógł donosić na kolegów bo masz czas siedzieć w domu i żal cię ściska że paszy łowić już nie będziesz mógł . Taki z ciebie rybak że w pod chałupą tylko siatki suszysz a jak łososie trafisz to od troci nie potrafisz odróżnić.
23 listopad 2016 : 18:41 Olek | Zgłoś
+5 Katastrofa bałtyku dorszowy 31x8
Ciekawe czy tego 31 metrowego Duna R231 na wyładunku też panowie inspektorzy o gdynia będą kontrolowali co do każdej skrzynki. Bardzo ciekawe że po drodze tyle portów mijał w drodze z thyboronu- nexo - Władysławowo. Zwiedzał cały półwysep .Na łódkach sobie popatrzymy ile dorsza można złowić w Bałtyku i jak się prowadzi ukierunkowane połowy dorsza .
23 listopad 2016 : 20:00 Bosman | Zgłoś
0 KIT DLA RYBAKÓW ŁODZIOWYCH
Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 12 kwietnia 2016 r. w sprawie innowacji i dywersyfikacji łodziowego rybołówstwa przybrzeżnego w regionach zależnych od rybołówstwa (2015/2090(INI))
27 listopad 2016 : 11:24 MAŁY | Zgłoś
-1 KIT DLA RYBAKÓW ŁODZIOWYCH:-(
CO MÓWI TA REZOLUCJA?
27 listopad 2016 : 22:44 KLONY | Zgłoś
-4 8m
Ogolny samowolka lowiesz co chcesz ile chcesz i klon tez buhaha :-)
28 listopad 2016 : 08:07 Zqdowolony | Zgłoś
+13 Kasa za postój
Coś cicho dokumenty złożone , a kasy nie ma ,coś wiadomo w tym temacie
28 listopad 2016 : 07:33 maluszek | Zgłoś
+1 wielka figa
No to mamy dobrą zmianę, nawet wzorów umów o dofinansowanie i płatności nie potrafią zrobić. Kasa będzie w 2017, jak Ptaszysko usłyszy sygnał od zasłużonego Przewodniczącego Zespołu doradczego.
29 listopad 2016 : 17:19 mały | Zgłoś
+13 Wiaterku odejdz....
Jeszcze tyle ton do złowienia....
28 listopad 2016 : 19:27 Święta | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.463 4.5532
EUR 4.6486 4.7426
CHF 4.6703 4.7647
GBP 5.4253 5.5349

Newsletter