Rybołówstwo

MSC (Marine Stewardship Council) ma przyjemność poinformować o rozpoczęciu drugiego naboru projektów w ramach Funduszu wspierającego badania i działania, których celem jest wdrożenie standardów MSC w zakresie zrównoważonego rybołówstwa.

O środki z Globalnego Funduszu Zrównoważonego Rybołówstwa (The Global Fisheries Sustainability Fund (GFSF)) mogą ubiegać się rybacy, administracja państwowa oraz naukowcy. Fundusz został stworzony w celu wsparcia badań naukowych, pogłębiania wiedzy oraz usprawniania technologii i procedur w sektorze rybołówstwa małoskalowego i operującego w krajach rozwijających się, które stara się uzyskać certyfikat MSC.

Fundusz korzysta z dochodów ze sprzedaży zrównoważonych produktów rybołówstwa. Środki te wykorzystywane są na rzecz wsparcia rybołówstw, które nie zostały jeszcze certyfikowane w ramach standardów MSC. Celem Funduszu jest realizacja jednego ze zobowiązań MSC, tj. zwiększenia dostępności programu MSC na całym świecie.

Projekty, które uzyskały wsparcie w ramach zeszłorocznego konkursu obejmowały między innymi przeprowadzenie analizy ryzyka łańcucha dostaw tuńczyka w Indonezji, opracowanie opartej o ograniczone dane metodologii zarządzania rybołówstwem przybrzeżnym w Surinam czy wykorzystania telefonów komórkowych do zbierania danych na temat połowów ośmiornic na Madagaskarze.

- Rybołówstwa, które spełniają standardy MSC dotyczące zrównoważonego rybołówstwa pomagają w zapewnieniu zdrowych oceanów dla przyszłych pokoleń. Dla wielu rybołówstw istotnym wyzwaniem jest jednak spełnienie kryteriów certyfikacji MSC w oparciu o rzetelne dane naukowe oraz niezależny proces certyfikacji. Stworzyliśmy Globalny Fundusz Zrównoważonego Rybołówstwa, aby wspierać rybołówstwa wiedzą, narzędziami oraz doświadczeniem potrzebnym, aby spełnić kryteria Standardów MSC. Ta inwestycja przyczyni się nie tylko do zwiększenia ilości rybołówstw, które spełnią swoje aspiracje w zakresie zrównoważonych połowów. Pozwoli ona również zapewnić stałe dostawy produktów rybnych oraz ekonomicznie opłacalną działalność dla przyszłych pokoleń -  powiedział David Agnew, dyrektor do spraw standardów w MSC.

W ramach Globalnego Fundusz Zrównoważonego Rybołówstwa w latach 2016/2017 dostępne jest 207 500 funtów. Termin aplikacji w konkursie mija 13 lutego 2017 roku.

Organizacje oraz osoby indywidualne zainteresowane udziałem w konkursie mogą uzyskać szczegółowe informacje oraz zapoznać się z formularzem aplikacyjnym na stronie: msc.org/GFSF. W przypadku pytań prosimy o kontakt z MSC na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

rel (MSC Poland)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter