Rybołówstwo

Statek Karmel był w rejsie do Kolding w Danii, kiedy wpłynął w hodowlę ryb między Fionią a Półwyspem Jutlandzkim, uwalniając tym samym 80 000 pstrągów tęczowych. Do incydentu doszło we wtorek, 11 października.

Jak podają media, właściciel - Snaptun Fisk - oszacował wartość szkód na około 1,5 mln dolarów - waga pstrąga farmy to około 3kg (każdy). Firma zapowiedziała, że będzie starać się o odszkodowanie od armatora.

Pstrąg tęczowy to gatunek ryby z rodziny łososiowatych, zaliczany do łososi pacyficznych. Pochodzi z wód Pacyfiku Ameryki Północnej i z Azji Północno-Wschodniej. Do Europy został sprowadzony w latach osiemdziesiątych XIX wieku.

Karmel to wielozadaniowy statek zbudowany w 2004 roku w holenderskiej stoczni Bodewes Shipyard B.V. Charakteryzuje go długość 89,98m, szerokość 15,2m, nośność 4516 t i pojemność 218 TEU. Może osiągnąć maksymalną prędkość 12 węzłów. Należy do armatora Hansa Shipping, który z flotą 24 statków oferuje połączenia na Morzu Bałtyckim, Północnym i Śródziemnym. Spółkę utworzono w 1999 roku w Tallinie.

AL, rel (WWF)

Fot.: Hansa Shipping

+10 Można uwonić orkę
można i pstrągi, tak trzymać
12 październik 2016 : 12:38 speedy | Zgłoś
-2 SWIATŁO W TUNELU
WydarzeniaKamień Pomorski
Międzyzdroje
Wolin
Dziwnów
Golczewo


Wydarzenia


ikamien.pl • Niedziela [16.10.2016, 10:57:14] • Powiat Kamieński


Kłusownik to też złodziej. Chrońmy środowisko dla przyszłych pokoleń

Kłusownik to też złodziej. Chrońmy środowisko dla przyszłych pokoleń
Autor: aallm( fot. Fotolia.com )


Kradzież każdemu z nas kojarzy się z czynem karalnym, złym, zakazanym. Jednak zwykle mamy do czynienia z włamaniami, rabunkami, ale też oszustwami i wyłudzeniami. Na wszystko reagujemy, potępiamy złodziei, domagamy się dla nich wysokich kar. Są jednak formy kradzieży, które jakoś uchodzą, mniej dostrzegalne, nie dotyczą nas bezpośrednio...Taką kradzieżą jest kłusownictwo.


Wyspy Wolin i Uznam, z racji swojego położenia, obfitują w wody i ryby. Chyba każdy z mieszkańców naszego miasta przyzwyczaił się do widoku wędkarzy. Nikomu chyba nie przyjdzie do głowy nazywać ich kłusownikami. Jednakże nie każdy jest świadomy przepisów regulujących połowy ryb i właśnie temu ma służyć kampania podjęta przez policję.

Kłusownik to też złodziej. Chrońmy środowisko dla przyszłych pokoleń
fot. Policja


Na razie tylko policja z Drawska podjęła zdecydowane kroki, służą temu plakaty informujące o kłusownictwie i jego rodzajach oraz odpowiedzialności prawnej za łamanie przepisów określonych w ustawie o rybach śródlądowych. Kampania ma uczulić społeczeństwo na wszystkie przejawy kłusownictwa. Za przykładem Drawska powinny pójść wszystkie miejscowości, w których występuje problem kłusownictwa.
16 październik 2016 : 17:52 RYBAK156 | Zgłoś
+1 cena
ryba skupiona od wędkarzy na magazyn a potem cena dla rybaków leci w dół
17 październik 2016 : 18:20 pasterz | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter