Rybołówstwo

Promenada Nadmorska, 15 sierpnia 2015r., godz. 17.00 Dożynki Rybne 2015 - zapraszamy na rodzinny piknik.

Święto Ustki zyskuje w tym roku nową oprawę. Chcemy podkreślić związek Miasta z morzem, docenić ciężką pracę rybaków i zaprezentować skarby Morza Bałtyckiego – świeże ryby.

Program imprezy zawiera atrakcje dla najmłodszych – legendy o Syrence i Rybaku Mistralu, pokaz naprawy sieci rybackich, a także koncerty muzyczne: HANDSZPAKI (szanty) i ELEKTRYCZNE GITARY.

Zapraszamy też na poczęstunek (bezpłatny) przygotowany z ryb złowionych (i podarowanych) przez usteckich rybaków: zupa rybna, burgery rybne. Restauracja Syrenka przygotuje swoje słynne kanapki z pastą rybną. Imprezę poprowadzą Marek Rogala i Piotr Merecki. W programie zobaczymy: godz. 17.00 – otwarcie imprezy A. „Morskie opowieści nadzwyczajnej treści” - program dla dzieci – Teatr Planeta M
- Inscenizacja legendy o dzielnym Rybaku  Mistralu oraz  legendy o Syrence Usteckiej
- warsztaty „twórczy recycling”  czyli rybki i morskie stwory ze starej gazety i  z CD – kory (dzieci poznają i uczą się odróżniać gatunki ryb bałtyckich, dowiadują się, też o tym jakie inne stworzenia zamieszkują Morze Bałtyckie
- zabawy dzieci z animatorami (puszczanie baniek maleńkich ze źródełka, małych jeziornych, dużych morskich i gigantycznych - oceanicznych )
- na koniec dzieci otrzymają mapki małego piechura, które doprowadzą je do pomnika Mistrala oraz Syrenki Usteckiej. Do każdej mapki dołączona będzie wróżba - sentencja, do odczytania pod pomnikiem. B. Pokaz szycia, naprawy, hakowania sieci – Pani Wanda Wiewiórska, najbardziej znana sieciarka w Ustce,  przedstawicielka ginącego zawodu – okazja do rozmowy, spotkania
godz. 19.00 – koncert zespołu Handszpaki
godz. 20.00 – koncert zespołu Elektryczne Gitary od godz. 17.00 rozpoczniemy wydawanie poczęstunku. Podczas zabawy dzieci mogą zdobyć komiksy z legendą o rybaku Mistralu, a także usteckie gadżety. Podczas koncertów odbędzie się konkurs – do wygrania ogromna Krówka Ustecka. W ten dzień w Domu Kultury w Ustce odbywa się także wystawa p. Tadeusza Konopackiego „Moja droga do służby w Marynarce Wojennej”, godz. 10.00-17.00. Organizator: Urząd Miasta Ustka. Współorganizacja i pomoc: Producent Krówki Usteckiej, Restauracja Syrenka, Hotel Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka.
Będzie wesoło, morsko i smacznie! Miasto Ustka serdecznie zaprasza!
Więcej informacji: www.ustka.pl

Hubert Bierndgarski

 
+13 dorżniety
Dożynki (sic).Właśnie dorżneła mnie informacja we wczorajszym Agrobiznesie.ICES chce obniżenia limitów o 60% na 2016.
15 sierpień 2015 : 09:40 mały | Zgłoś
-7 Z obserwacji
To więcej płacz o braku ryb. I słuchaj się ludzi myślących tylko o kasacji i łatwych pieniądzach z UE. Jak widzę co za ''rybacy '' , zwłaszcza w Ustce , zajeli się sprawami rybołówstwa to obserwuję tylko czarny tunel bez światełka. A tak międzynami , miejsce kobiety jest w zaciszu domowym.
16 sierpień 2015 : 04:58 Emeryt | Zgłoś
+3 q
Czytaj ze zrozumieniem głąbie. Czy on płacze ,że nie ma ryb?
16 sierpień 2015 : 15:37 większy | Zgłoś
+5 A co robi???
A skąd wzieły się obniżki limitów ,
16 sierpień 2015 : 20:30 Osłabiony | Zgłoś
+14 zaginieni w akcji
"Pani Wanda Wiewiórska, najbardziej znana sieciarka w Ustce, przedstawicielka ginącego zawodu – okazja do rozmowy, spotkania "
No cóż dziś każdy rybak to już przedstawiciel ginącego zawodu, bo to my jestesmy na początku tego łańcuszka- rybołówstwa, które Ministerstwo Rolnictwa pod rządami PO I PSL doprowadziło do takiej sytuacji , a nie innej.
Zostaną nam już tyko niedługo dożynki i to przy norweskim łososiu i tanim piwie, gdy nie zrobimy nic by ludzi odpowiedzialnych za politykę kolesiostwa i bankructwa wyprowadzić z resortu.
Ciekawe czy właśnie w świetle fleszy, nie pojawią się tam na dożynkach urzędnicy Departamentu, by opowiadać do prasy i telewizji swoje dyrdymały o tym ile nam pomogli i pomogą w naszej zawodowej agoni. Są to bowiem superurzędnicy, którzy przy pomocy współczyników matematycznych, chcą nas wszystkich posłać do lamusa min. zabierając nam z licencji możliwość poławiania ryb i serwujący programy unijne dla wybranych. Morskości nabrali zapewnie na letnich wakacjach nad bałtykiem i wszystko o morzu wiedzą najlepiej. Oj mjejmy nadzieję, że już niedługo znajdą się w Polsce ludzie, którzy wyślą ich na dłuższe wakacje i dożynki będą bardziej radosne niż obecnie, tymczasem powinny to być stypki rybackie w poszczególnych portach.Pozdrawiam
15 sierpień 2015 : 13:18 marek dar6 | Zgłoś
+10 Szczury zarznęły Bałtyk i spierdajają z pokładu.
Na podstawie § 11 ust. 4 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 28 października 2010 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania konkursu na stanowisko dyrektora instytutu badawczego (Dz. U. Nr 215, poz. 1412), Rada Naukowa MIR-PIB informuje, że w wyniku postępowania konkursowego na stanowisko Dyrektora Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego, Komisja Konkursowa w dniu 15 lipca 2015 r. podjęła uchwałę o przedstawieniu Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana dra Emila Kuzebskiego jako kandydata na stanowisko Dyrektora Instytutu.

[link usunięty]
16 sierpień 2015 : 10:03 MIR | Zgłoś
+8 Kuzebski to prawa ręka Karnickiego, wykonawca poleceń
ale ma szansę, jest młody i ma wiele do stracenia, trzeba tylko zerwać pępowinę, jezeli się nie uda to podzieli los reszty ekipy mirowskich "trzyletnich dorszy", który przez 25 lat nie potrafili zrobić badań odźywiania się dorsza.
17 sierpień 2015 : 09:10 Wła | Zgłoś
+9 Wszystko zaleźy jakie haki mają na Kuzebskiego
niedługo się przekonamy
17 sierpień 2015 : 10:48 Maxi Kaz | Zgłoś
+19 kasa
Jak robic kase. Budujemy przetwornie i sprzedajemy Norwegom, następnie budujemy drugą przetwórnię i tez sprzedajemy Norwegom. teraz budujemy trzecia przetwórnię w wolnej strefie ekonomicznej za pieniądze z funduszu rybackiego i to się nazywa przedsiębiorczośc. A rybacy ze swojego programu mają wielkie G...........
17 sierpień 2015 : 06:35 olo | Zgłoś
-11 hehe
cza było do szkoły hodzidź a nie kamieniami w nio żócać
17 sierpień 2015 : 08:02 większy | Zgłoś
-1 Skierowali środki na postój !
Chyba będzie postój:
[link usunięty]
18 sierpień 2015 : 18:12 zxy | Zgłoś
+10 Kiedy postój
konkretnie, pod pismem jest pieczątka zastępcy dyrektora departamentu, podpucha?
18 sierpień 2015 : 19:44 Łodka | Zgłoś
+9 Zdążyć przed PISem i Kukizem
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie sierpnia, zwyciężyłby PiS z wynikiem 41 proc.; na PO zagłosowałoby 22 proc. osób deklarujących udział w wyborach - wynika z najnowszego badania TNS Polska. Do Sejmu dostałby się także Ruch Kukiza z wynikiem 11 proc.

[link usunięty]
18 sierpień 2015 : 18:47 Kukiz | Zgłoś
+4 Kiedy postój , do cholery!
podać datę,
20 sierpień 2015 : 10:09 Zalew | Zgłoś
+5 kiedy
pytaj departamentu
20 sierpień 2015 : 20:05 wła | Zgłoś
+8 W grudniu po południu
Możesz sobie robić w każdej chwili i tak ryby nie ma.
21 sierpień 2015 : 13:49 Romek | Zgłoś
+10 Susza w rybołówstwie trwa już trzeci rok
ale pan Sawicki dalej głupa pali, mam nadzieję, że ta menda odejdzie w październiku.
21 sierpień 2015 : 10:56 Zibi 64 | Zgłoś
-4 Łódź rybacka kupiec
Jak w tytule kupiec łódź rybacka za rozsądne pieniądze
21 sierpień 2015 : 19:36 Rybak 23 | Zgłoś
+12 GIEŁDA W DARŁOWIE
PANOWIE PREZESI Z GIEŁDY W DARŁOWIE MAJĄ WSZYSTKICH RYBAKÓW W DUPIE I POJECHALI SOBIE NA WCZASY WICEPREZESI TEZ MAJĄ WSZYSTKICH GDZIES DBAJA O SWOJE INTERESY GIEŁDA JEST WYBUDOWANA ZA UNIJNE ŚRODKI NIECH MI KTOS WYTŁUMACZY CZY TO JEST NORMALNE ŻE NIE MA GDZIE ODDAC RYBY ZŁOWIONEJ BO WCZASOWICZE POJECHALI SOBIE GDZIES SIE OIPALAC CZY NIE POWINIEN KTOS SIE TYM ZAINTERESOWAC
22 sierpień 2015 : 10:35 DAR2016 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter