Rybołówstwo

Port ma być gotowy pod koniec wakacji. Na 4 lipca w zmodernizowanym obiekcie zaplanowano Festyn Rybaka.

Kutry już tu będą - zapewnia Grzegorz Jóźwiak, burmistrz Dziwnowa. W tej chwili, w związku z przebudową portu, rybacy mają tymczasową bazę przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, blisko siedziby urzędu gminy. Przed sezonem nikomu kutry nie przeszkadzają, ale w wakacje rybacy w tym miejscu raczej atrakcją nie będą. A i turyści przy pracy im nie pomogą.

Modernizacją portu zajmuje się szczeciński Energopol. Roboty rzeczywiście są bardzo zaawansowane. Boksy rybackie praktycznie wszystkie stoją.

W ostatnim wznoszonym budynku będzie odbywała się bezpośrednia sprzedaż ryb. Tutaj będzie również chłodnia wraz z urządzeniem do produkcji lodu. Betonowe nabrzeża basenu w dużej części zostały już wykonane. 

Rybacy w zmodernizowanym porcie będą mieli do dyspozycji 38 boksów z warsztatem, pomieszczeniami socjalnymi. Obiekty wyposażone będą we wszystkie media, hydranty naziemne itd.

Dziwnów dysponuje trzecim co do wielkości portem rybackim na Pomorzu Zachodnim, po Kołobrzegu i Świnoujściu. Rybacy mają tu ponad 20 kutrów. Dla wielu rodzin rybaczenie jest jedynym źródłem utrzymania. W zmodernizowanym porcie rybacy będą mieli komfortowe warunki do pracy.

0 Sila jest wola złodziejstwa
Bałtyk pusty, zero ryby ale inwestycje idą w najlepsze, tak to działa, nie boją się niczego
27 kwiecień 2015 : 13:29 Dzi | Zgłoś
+3 WAŻNE !!!
Proponuje zapoznać się z projektem PO RYBY 2014-2020, głównie punkty związane na wydatkowanie pieniędzy na kontrole!!! W skrócie dużą część pieniędzy przytuli CMR (tylko na co?, ponieważ jak tylko są jakieś problemy na kutrach to insp. robią za nich czarną robotę, bo oni nawet po godzinach pracy nie mogą odebrać telefonu, że im serwery padły i cała flota przez to musi stać i czekać !!!).

NAJWAŻNIEJSZE PANIE I PANOWIE INSPEKTORZY - W NOWYM PROGRAMIE NIE PRZEWIDZIANO PIENIĘDZY NA DODATEK DO WASZEJ PENSJI (cyt. "nie będzie realizowane"!!! tak jest napisane w punkcie, z którego otrzymywaliście dodatek) za to przewiduje się kupno kolejnych jednostek kontrolnych, tylko po co? Inspektorzy nie będą mieli pieniędzy na życie, ale w pracy AMERYKA, statki, samochody, inny sprzęt jakiego żadne inne państwo na Bałtyku nie ma - może jeszcze helikopter lub samolot kupią ???

W Warszawie chyba zapomnieli kto tak naprawdę robi tą całą robotę!

A INSPEKTOROM ŻYCZĘ ABY ZORGANIZOWALI SIĘ I WALCZYLI O SWOJE, BO TO ICH ZWIĄZEK WYWALCZYŁ PIENIĄDZE Z ZESZŁEGO PROGRAMU, A DOCZEPILI SIĘ DO NICH NACZELNICY, ZWYKLI PRACOWNICY ADMINISTRACYJNI , A I PEWNIE KTOŚ JESZCZE!

JAK TEN PROJEKT WEJDZIE W ŻYCIE TO BĘDZIECIE ZARABIAĆ NA POZIOMIE KASJEREK W HIPERMARKETACH (OCZYWIŚCIE NIC IM NIE UJMUJĄC!).

NIE TRAĆCIE CZASU I JUŻ NAJLEPIEJ W NIEDŁUGIM CZASIE OGŁOŚCIE STRAJK, JESTEM CIEKAW JAK MINISTER WYJAŚNI W BRUKSELI, IŻ ŻADNE PROGRAMY KONTROLNE W POLSCE NIE BĘDĄ REALIZOWANE, A PRZYPOMNĘ, IŻ TAK DUŻY STRUMIEŃ PIENIĘDZY PRZEZNACZONY NA RYBOŁÓWSTWO BYŁ ZAGWARANTOWANY TYLKO W PRZYPADKU PEŁNEGO WYPEŁNIANIA PROGRAMÓW KONTROLNYCH I PRZESTRZEGANIA PRZEPISÓW O RYBOŁÓWSTWIE !

POZDRAWIAM
ZORIENTOWANY
28 kwiecień 2015 : 17:56 ZORIENTOWANY | Zgłoś
+1 dzi
a dyrektorem jest milosciwie nam panujacy CZOPEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
30 kwiecień 2015 : 13:33 dzi | Zgłoś
0 nowy port
mam nadzieje że będzi dbany porządek a nie jak poprzednio przed remontem portu bo syf był totalny
04 maj 2015 : 18:29 swój | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter