Rybołówstwo

Urzędnicy z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przewidują, że pierwsze nabory wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego RYBY 2014-2020 pt. „Rybactwo i Morze” zostaną ogłoszone w tym roku.

W maju Program zostanie oficjalnie przekazany do Komisji Europejskiej i spodziewamy się, że zostanie on przyjęty w drugiej połowie br.
Wsparciem finansowym objęte będzie w szczególności rybołówstwo morskie, jak również chów i hodowla organizmów wodnych.
Został opracowany orientacyjny harmonogram prac nad Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Przewiduje on terminy wejścia w życie niezbędnych do uruchomienia Programu krajowych aktów prawnych, czyli 1. ustawy 1. Rozporządzenia Rady Ministrów oraz 11. Rozporządzeń Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Łączna kwota środków finansowych przyznanych Polsce z budżetu Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego na realizację tego Programu wynosi ponad 531 mln euro, co łącznie z wkładem z budżetu krajowego daje w sumie ponad 710 mln euro, czyli blisko 3 mld zł.
Kwota ta jest jedną z najwyższych w Unii Europejskiej, sytuując Polskę na czwartej pozycji za Hiszpanią, Francją i Włochami.

Zobacz harmonogram

 
+13 Kto
konsumuje takie!!! pieniądze ,bo jak spojrzeć w portach to tylko smród ,syf i utyskiwanie na całe to rybołówstwo?
24 kwiecień 2015 : 07:05 ??????? | Zgłoś
+8 proste
Ministerstwo i CMR
24 kwiecień 2015 : 13:22 fsa | Zgłoś
-7 Nie wiesz kto?
Ten kto ma łeb na karku. Na pewno nie ten, kto świat ogląda przez dno butelki.
24 kwiecień 2015 : 10:51 Arni | Zgłoś
+6 Pilnujcie swoich pieniędzy
to ostatnia kasa z UE a obniżenie kwot dorsza o 50 oznacza upadek wszystkich, to dlatego mafia śpieszy się wysłać program do Brukseli przed opinią ICES, żeby jak najwięcej okraść rybaków.
24 kwiecień 2015 : 11:43 Dar | Zgłoś
+11 WAŻNE !!!
Proponuje zapoznać się z projektem PO RYBY 2014-2020, głównie punkty związane na wydatkowanie pieniędzy na kontrole!!! W skrócie dużą część pieniędzy przytuli CMR (tylko na co?, ponieważ jak tylko są jakieś problemy na kutrach to insp. robią za nich czarną robotę, bo oni nawet po godzinach pracy nie mogą odebrać telefonu, że im serwery padły i cała flota przez to musi stać i czekać !!!).

NAJWAŻNIEJSZE PANIE I PANOWIE INSPEKTORZY - W NOWYM PROGRAMIE NIE PRZEWIDZIANO PIENIĘDZY NA DODATEK DO WASZEJ PENSJI (cyt. "nie będzie realizowane"!!! tak jest napisane w punkcie, z którego otrzymywaliście dodatek) za to przewiduje się kupno kolejnych jednostek kontrolnych, tylko po co? Inspektorzy nie będą mieli pieniędzy na życie, ale w pracy AMERYKA, statki, samochody, inny sprzęt jakiego żadne inne państwo na Bałtyku nie ma - może jeszcze helikopter lub samolot kupią ???

W Warszawie chyba zapomnieli kto tak naprawdę robi tą całą robotę!

A INSPEKTOROM ŻYCZĘ ABY ZORGANIZOWALI SIĘ I WALCZYLI O SWOJE, BO TO ICH ZWIĄZEK WYWALCZYŁ PIENIĄDZE Z ZESZŁEGO PROGRAMU, A DOCZEPILI SIĘ DO NICH NACZELNICY, ZWYKLI PRACOWNICY ADMINISTRACYJNI, A I PEWNIE KTOŚ JESZCZE!

JAK TEN PROJEKT WEJDZIE W ŻYCIE TO BĘDZIECIE ZARABIAĆ NA POZIOMIE KASJEREK W HIPERMARKETACH (OCZYWIŚCIE NIC IM NIE UJMUJĄC!).

NIE TRAĆCIE CZASU I JUŻ NAJLEPIEJ W NIEDŁUGIM CZASIE OGŁOŚCIE STRAJK, JESTEM CIEKAW JAK MINISTER WYJAŚNI W BRUKSELI, IŻ ŻADNE PROGRAMY KONTROLNE W POLSCE NIE BĘDĄ REALIZOWANE, A PRZYPOMNĘ, IŻ TAK DUŻY STRUMIEŃ PIENIĘDZY PRZEZNACZONY NA RYBOŁÓWSTWO BYŁ ZAGWARANTOWANY TYLKO W PRZYPADKU PEŁNEGO WYPEŁNIANIA PROGRAMÓW KONTROLNYCH I PRZESTRZEGANIA PRZEPISÓW O RYBOŁÓWSTWIE !

POZDRAWIAM
ZORIENTOWANY
24 kwiecień 2015 : 13:15 ZORIENTOWANY | Zgłoś
+9 Ostrzegam ministra Sawickiego i jego przydupasów
jest kampania wyborcza więc łapy precz od rybackich pieniędzy.
24 kwiecień 2015 : 20:09 Mordor | Zgłoś
+9 Naukowcy, inpektorzy, administracjo, porzućcie wszelką nadzieję
Porzućcie wszelką nadzieję, że naukowcy, którzy nie robią badań, inspektorzy i administracja będą mieli pracę jak padnie w Polsce rybołówstwo, w tym dzikim kraju zostaniecie wyrzuceni z roboty na drugi dzień po tym jak zostanie uznane, że rybołówstwa już nie ma, zapewne pomogą w tym także sami rybacy, których traktujecie dziś jak bydło.
25 kwiecień 2015 : 07:20 Prorok | Zgłoś
-5 Ryba jest,
A jak się nie potrafi łowić to później stęka jeden i drugi na portalu.
25 kwiecień 2015 : 09:17 Sam | Zgłoś
-1 insk
Czy ktoś wie o czym dyskutowano w Insku.Jakie problemy mają paszowcy,
25 kwiecień 2015 : 13:58 jas | Zgłoś
+1 przestrzegam!!!
Ogłoszenia typu sprzedam łódź gt 0,8.. pojawiaja się nieraz dlatego apeluję by uważać, ponieważ ja sam chciałem zakupić taką łódkę, zrobiłem przeszło 100 km autem, na zdjęciach łódż wprawdzie mała, ale jak zapewniał właściciel w ciągłej eksploatacji, silnik przyczepiany 25 KM. Na miejscu okazało się że łódź nie ma silnika w papierach. Zadzwoniłem do ministerstwa by się upewnić i okazało się że łódź należy do tych z serii sklonowanych i faktycznie nie ma ani jednego KW!!!. O losie, o mały włos zostałbym zrobiony na szaro. Dziwi mnie to ze ministerstwo pozwala na takie przekręty bo z tego wynika że nikt tych łódek nie kontroluje, ani ministerstwo ani inspektorzy, pływają jak chcą bez uprawnień silnika i póżniej zdarzają się takie cuda wianki jak mnie spotkały. Skotłowane paliwo i nic więcej, na szczęście,ale ktoś biznes kręci na wiosłach.
25 kwiecień 2015 : 16:55 miz | Zgłoś
-3 aaaa....
w darlowie tez jest lodka co pływa na silniku a w papierach tylko wiosla
25 kwiecień 2015 : 19:33 observe and report | Zgłoś
0 szara rzeczywistosc
kazdy oze jak moze !taki chory kraj!!!w czym problem?kazdy oze jak moze!!!!pozdrawiam!!!dzis kontrolowany!
25 kwiecień 2015 : 20:02 jerzy | Zgłoś
+2 klony
bo to całe dziadostwo klonów jak się nie mylę to z Darłowa się wzięło, ministerstwo było bezradne, a może kolego spytajcie inspektora z Darłowa jak u was wypełnia swoje obowiązki, a może nie zna ustawy o rybołówstwie bo i to możliwe skoro takie wiosłowe łodzie pływają na silnikach, kamer portowych nie macie?
25 kwiecień 2015 : 20:06 leb............... | Zgłoś
0 śmiech
na sali- łódka ok. 4m jeździ na dorsza (albo lepiej na śledzia) gdzie ledwo na niej mieszczą się 2 osoby. A ja się pytam gdzie jest inspekcja pracy? Człowieka ścigają za 5cm za niskie burty a tam woda wlewa się z każdej strony. Powinno się ustalić min. 2,5Gt dla łodzi łowiących na bałtyku.
26 kwiecień 2015 : 04:54 observe and report | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter