Rybołówstwo

Brak wymaganych dokumentów oraz przeterminowane środki pirotechniczne stwierdzili na kontrolowanych w weekend jednostkach funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podczas patrolowania w piątek morza terytorialnego załoga SG-216 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej 5 mil morskich na północ od Mrzeżyna skontrolowała kuter z trzema rybakami. Dwóch członków załogi nie posiadało ważnych świadectw.

Tak samo było w niedzielę na skontrolowanej na Zalewie Wiślanym łodzi rybackiej. Funkcjonariusze z SG-411 stwierdzili, że świadectwo szypra w zakresie indywidualnych technik ratunkowych jest przeterminowane, a pozostałych świadectw STCW nie posiadał z sobą. Dodatkowo na jednostce znajdowały się przeterminowane środki pirotechniczne.

Komendanci dywizjonów w Świnoujściu i w Gdańsku wystąpią do administracji morskiej z wnioskami o wszczęcie postepowań administracyjnych wobec winnych naruszeń przepisów.

rel (Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza)

 

+29 Proszę o uzupełnienie informacji!
Czy skuto i deportowano z morza w obu przypadkach członków załóg bez świadectw STCW?
Czy wezwano saperów do przeterminowanych środków pirotechnicznych? Chyba nie wszyscy saperzy byli zajęci minami na Zat. Gdańskiej?
Czy będą awanse w SG po tych udanych patrolach?
Czy były degradacje po niezauważonym przez SG desancie rosyjskich wędkarzy na Pół. Helskim?
30 marzec 2015 : 17:57 ico | Zgłoś
+15 Gdzie podziała się zasada ,,chcącemu nie dzieje się krzywda''?
Jeżeli ktoś sobie wypływa bez ważnych środków pirotechnicznych - jego sprawa, jego zdrowie, jego życie, jego bezpieczeństwo.
30 marzec 2015 : 22:18 Wojtek K. | Zgłoś
+13 cenzura
Dlaczego ktoś pousuwał komentarze?? Dzisiaj rano były ciekawsze, a teraz patrze i usunięte, czy to wolność słowa czy znak że trzeba uciekać stąd ??
31 marzec 2015 : 12:13 edek z krainy kredek | Zgłoś
+5 zielone ludziki
sg to ludzie putina a nie polacy
31 marzec 2015 : 15:00 polak | Zgłoś
+2 WIĘCEJ DAJCIE WIĘCEJ
W NASZYM KRAJU ???????,MOŻE KIEDYŚ BYŁ DLA NAS,WIĘCEJ PRZEPISÓW I INSTYTUCJI DO JE.........A RYBAKA NIŻ GATUNKÓW RYB,PANOWIE Z SG NAPRAWDĘ NIE MACIE CO ROBIĆ,TO MOŻE JEST WAS ZA DUŻO, A KACAPY I TAK WPŁYWAJĄ NIEPOSTRZEŻENIE NA NASZE AKWENY HAHAHAHAHA PORAŻKA
02 kwiecień 2015 : 11:54 ROGALO | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter