Rybołówstwo

Od 13 października 2014 r. do 14 listopada 2014 r.  można składać w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" wnioski o dofinansowanie "Inwestycji na statkach rybackich i selektywność" (środek 1.3).

Wsparciem będą objęte tylko operacje polegające na zakupie urządzeń niezbędnych do funkcjonowania Systemu Automatycznej Identyfikacji Statku (AIS), który ma na celu poprawę bezpieczeństwa załogi i zgodnie z przepisami wspólnotowymi jest niezbędnym elementem wyposażenia statku rybackiego.

Podstawowym zadaniem AIS jest zwiększenie bezpieczeństwa żeglugi, poprzez automatyczną kontrolę ruchu statków. System ten zapewnia szybsze reagowanie w sytuacji zagrożenia na morzu, przy poszukiwaniach i ratownictwie morskim. AIS jest pokładowym systemem nadającym, za pomocą którego statki w sposób nieprzerwany transmitują swoje dane identyfikujące, pozycję, kurs, prędkość oraz inne parametry do wszystkich znajdujących się w pobliżu statków oraz służb lądowych. Wszystkie jednostki wyposażone w AIS automatycznie otrzymują dane o każdym statku znajdującym się w pobliżu, dzięki czemu możliwe jest szybsze podjęcie działania w celu uniknięcia ewentualnej kolizji.

Pomoc na realizację operacji można pozyskać nie tylko na planowane inwestycje ale również na te, które zostały zrealizowane przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie aczkolwiek nie wcześniej niż przed dniem 29 czerwca 2009 r.

Wnioski o dofinansowanie należy składać do oddziału regionalnego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę ubiegającego się o taką pomoc. Jeżeli wniosek o dofinansowanie zostanie złożony przesyłką rejestrowaną, dniem złożenia wniosku jest data stempla pocztowego. W przypadku, gdy wniosek o dofinansowanie zostanie dostarczony przesyłką kurierską, dniem złożenia wniosku jest dzień dostarczenia tej przesyłki do ARiMR.

Pomoc jest przyznawana do wyczerpania środków finansowych, zgodnie z kolejnością złożenia prawidłowo wypełnionego i udokumentowanego wniosku o dofinansowanie.

Hubert Bierndgarski

fot. H. Bierndgarski

+16 SPOTKANIE RYBAKÓW Z ELŻBIETĄ JAWOROWICZ
W DNIU 16 PAŹDZIERNIKA 2014 ROKU NA PRZYSTANI RYBACKIEJ W JAROSŁAWCU O GODZINIE 10:00 ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE RYBAKÓW I ICH RODZIN Z PANIĄ ELŻBIETĄ JAWOROWICZ. ZOSTANIE NAGRANY PROGRAM DLA TELEWIZJI POLSKIEJ O PROBLEMACH RYBAKÓW Z POLIGONEM WOJSKOWYM W WICKU MORSKIM. PORUSZONE TEŻ ZOSTANĄ PROBLEMY ZNISZCZENIA ZASOBÓW BAŁTYKU I KAR NAŁOŻONYCH NA RYBAKÓW ZA POŁOWY W 2007 ROKU. PROSZĘ O PRZYJAZD DO JAROSŁAWCA I LICZNE UCZESTNICTWO W PROGRAMIE, GDYŻ BEZ NAGŁOŚNIENIA MEDIALNEGO POLIGONU NIE MA MOŻLIWOŚCI POZYTYWNEGO ZAŁATWIENIA TEGO PROBLEMU.
14 październik 2014 : 11:17 INFO JAROSŁAWIEC Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 DLA RYBAKA "BIEDAKA" - na AIS-y :))))
Dla całego polskiego rybołówstwa przeznaczono ostatnio 3 mln złotych na zakup AIS typu A - śmiech na sali !!!

Pan minister widać bardzo lubi środowisko rybaków bo w tym samym czasie ARiMR uruchamia nabór wniosków dla przetwórców. Pula do rozdania 50 mln.

To jakaś TOTALNA PARANOJA !!!

Ostatni nabór wniosków z Osi 1.3 na modernizację był 2 lata temu !!!

Wyrwano z naszego planowanego w programie operacyjnym budżetu ponad ćwierć miliarda polskich złotych i nikt nie robi z tego faktu problemu bo kasa poszła do hodowcy ryb na dopłaty do koszenia trawników wokół stawów oraz na przetwórstwo na pomysły z beretu na pewno na inwestycje służące poprawie zbytu ryb bałtyckich takich jak krewetki czy panga oraz na dopłaty na sztuczne podtrzymanie przy życiu Lokalnych Centów Pierwszej Sprzedaży Ryb po ok. 2 mln na centrum.

Nic dodać nic ująć :

Czasem trzeba przestać myśleć, aby zorientować się w sytuacji.

Jednak

Kat występuje zazwyczaj w masce — sprawiedliwości.
15 październik 2014 : 17:11 Jerzy Lec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 MAŁE PORÓWNANIE rybołówstwo i przetwórstwo
Nabory wniosków na "INWESTYCJE W ZAKRESIE PRZETWÓRSTWA I OBROTU"

- 17.06.2010
- 11.07.2012
- 25.07.2013
- 29.08.2013
- 21.02.2014
- --.10.2014

Nabory wniosków na oś 1.3 "INWESTYCJE NA STATKACH RYBACKICH I SELEKTYWNOŚĆ"

- --.11.2012

I TO WSZYSTKO !!!!!!!!

Widać co jest ważniejsze dla kierujących sektorem rybołówstwa oczywiście , że przetwórstwo.

Rybaka nakarmić kasą unijną za postój (chroniąc zasoby) ...

Trójpolówka to najgorsza z możliwych rzeczy jaka mogła się wydarzyć w programie unijnym mającym na celu restrukturyzację i modernizację polskiego rybołówstwa.

Wstyd Panowie Dyrektorzy ... Już sam znak paragrafu wygląda jak narzędzie tortury.
15 październik 2014 : 17:46 Jerzy Lec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 To ciekawe !!!
Dzisiaj 50 mln na zapchanie dziur w polskim przetwórstwie - takie tam drobniaki......

A w przyszłym programie operacyjnym na działania związane z trwałym zaprzestaniem działalności połowowej kwota dofinansowania wyniesie ok. 28 mln złotych.

To będzie bardzo bolesne doświadczenie dla rybaków, którzy przyzwyczaili się do łatwych pieniędzy z dotacji za postój w porcie i nie mają pojęcia o problemach jakie ich dotkną w niedługim czasie.

Odsyłam do lektury:
Gospodarcze i społeczne skutki proponowanych scenariuszy wieloletniego planu zarządzania w bałtyckim rybołówstwie

[link usunięty]
15 październik 2014 : 18:06 INFO Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 September 2009
daj sobie siana, dobrze?
15 październik 2014 : 18:20 XVC Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Widzę że znasz angielskie nazwy miesięcy...
i nic poza tym ??? To że analizy DTU powstały w 2009 roku nie znaczy, że są nieaktualne. Więcej cierpliwości przy czytaniu. Jeżeli to problem to polecam bardziej czytelne tabele...
15 październik 2014 : 18:39 INFO Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Pasza wyrżnięta, dorsz wyrżniety
tabele samo sobie czytaj, jak masz przyjemność.
15 październik 2014 : 18:45 karol II Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 STR.49 i STR.62
Wnioski wyciągnij sam !!! Chociaż tyle !!!
15 październik 2014 : 18:51 INFO Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Tu masz nowszy materiał
[link usunięty]
15 październik 2014 : 19:00 karol II Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Dokładnie ten sam materiał ...
co wyżej ... bo tylko taki powstał na zlecenie Komisji w Duńskim Uniwersytecie Technologicznym. Prezentował to MRAG i nie ukrywam, że się wiele nie pomylił.

Natomiast stan faktyczny naszej floty - jej liczebność oraz poziom limitów na 2015 są zupełnie odwrotnie proporcjonalne niż symulacja z 2009 roku co oznacza bardzo duże problemy związane z ekonomią połowów.

Fakt, że inne państwa wzięły pod uwagę ten dokument i realizując program operacyjny osiągnęły wynik finalny zbliżony do sugerowanego w opracowaniu, mówi sam za siebie.

Jedynie polskie pomysły w kwestii wykorzystania kasy unijnej doprowadziły do sytuacji katastrofalnej i nieodwracalnej - tak to już jest kiedy decydują o tym totalni laicy.
15 październik 2014 : 19:27 INFO Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Zostało jeszcze 700 milionów euro
głowa do góry.
15 październik 2014 : 19:55 Kwinto Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Moderator strony usuwa wpisy...
Bardzo interesujące ???
15 październik 2014 : 21:50 INFO Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter