Rybołówstwo

Rybacy mogą już korzystać z przystani w Mechelinkach. Wciąż jednak słychać zarzuty, że została źle zaprojektowana i jest zbyt kosztowna.

Rybacy otrzymali do dyspozycji m.in. pomieszczenia, gdzie mogą przechowywać sprzęt niezbędny do połowów. Z kolei zaplecze sanitarne pozwoli odświeżyć się po rejsie. - Pomieszczenia magazynowe już czekają na świeżą rybę - zapewnia Mirosław Marek, przewodniczący Rady Gminy Kosakowo.

Samorząd na realizację inwestycji zdobył wsparcie ze środków unijnych w wysokości blisko 14,5 mln zł.

Dołożyć trzeba było jedynie 1,5 mln zł. - To pozwoliło kompletnie odmienić oblicze tej części Mechelinek - mówi wójt Jerzy Włudzik. - I zapewniam, że nie chcemy na tym poprzestać.

Inwestycję krytykują jednak działacze będący w opozycji wobec wójta. Przypominają, że z przystani będzie korzystało tylko jedenastu rybaków. Dziesięciu z nich to mieszkańcy gminy Kosakowo, jedenasty pochodzi z Babich Dołów.

- Taki wydatek dla niewielkiej garstki rybaków? - zwraca uwagę Henryk Palczewski ze Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Kosakowo. - Szkoda tych pieniędzy.

Samorządowcy ripostują, że z przystani mogą korzystać nie tylko rybacy, ale także żeglarze oraz turyści. Przystań pierwotnie miała być otwarta już w kwietniu. Jednak styczniowe sztormy uszkodziły zbudowane już pomosty. Z rozbitych konstrukcji wysypał się styropian, który dotarł aż na drugą stronę zatoki. Do tej pory ta część konstrukcji nie została naprawiona. Od razu pojawiły się oskarżenia o wybór nieodpowiedniego dla warunków w Mechelinkach projektu.

- Chcemy, by dokonano zmian projektowych - mówi Mirosław Marek. - Zamiast betonowych pontonów wypełnionych styropianem mają pojawić się stalowe, które można zatopić na zimę.

0 przystań
po pierwsze czy pieniądze unijne można było wydać na inny cel - na pewno nie bio dotacja dotyczyła tej konkretnej sprawy. po drugie czy warto było wydać 1,5 mln z kasy gminy - uważam , że tak bo z tej przystani korzystać będą i inni, po trzecie - nie rozumiem czemu tak zaciekle atakuje się ludzi którzy chcą coś robić , jak pamietam 10 lat temu podobnie był z Krzyżem Morskim na Szperku też opluwano władze gminy, pisano doniesienia do prokuratury etc. i po co to było, dzisiaj ten teren jest jedną za trakcji Rewy i gminy. Natomiast warto spojrzeć krytycznym okiem na konstrukcję samej przystani być może należy coś poprawić i zmienić jak sądzę władze gimy z pewnością przyjmą każdą życzliwą i normalną krytykę.
23 lipiec 2014 : 08:25 johann Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 mechelinki
Nie wiem w jakim celu te ataki na wladze samorzdowe chyba dlatego ze wybory tuz tuz, Przeciwnicy nie chca przyjac do wiadomosci ze to co zbudowano to pozostanie w gminie i sluzyc bedzie nie tylko tym rybakom a nawet gdyby mialo tylko im sluzyc to o co chodzi? Zapomona sie o prostej prawdzie gdy mieszkancy sa bogaci to i gmina tez jest bogata.
23 lipiec 2014 : 08:52 Ion Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Tak się rozkrada unijne pieniadze, klasyka złodziejstwa
rybak ma służyć tylko jako podkładka do wydania kasy, zarabiają kolesie z firm budowlanych i samorządów
23 lipiec 2014 : 12:11 Mechelinek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 czy rybak jest zadowolony?
pytanie czy rybacy sa zadowoleni??jesli tak to o co chodzi wybudowali cos co dobrze posluzy rybakom i to wazna rzecz oby sluzylo braci rybackiej a nie komercyjnemu zarobkowaniu okolorybackiemu!!!!!
23 lipiec 2014 : 18:33 xxx Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter