Rybołówstwo

W poniedziałek, 18 listopada, wznowiona została akcja podniesienia z plaży w Łazach wieloryba, którego morze wyrzuciło na ląd w ubiegłym tygodniu w piątek.

Działania trwały prawie 5 godzin. Pracownicy Urzędu Morskiego w Słupsku przy współpracy z naukowcami ze Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego z Helu po obłożeniu wala siecią, za pomocą lin koparko-ładowarką wciągnęli ssaka na samochód ciężarowy, umieszczony we wcześniej przygotowanym dole w plaży. Po zabezpieczeniu wieloryba specjalną folią został on odtransportowany z terenu plaży i przekazany do dyspozycji naukowców z Helu.

Planowane są szczegółowe badania ssaka i próba wyeksponowania jego szkieletu w tzw. Błękitnym Parku, na terenie Stacji Morskiej w Helu. Był to pierwszy przypadek znalezienia wieloryba na plaży Bałtyku Południowego.

Urząd Morski w Słupsku
 

1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.6182 3.6912
EUR 4.2232 4.3086
CHF 4.5137 4.6049
GBP 4.8868 4.9856

Newsletter