Rybołówstwo

Burmistrz Darłowa ogłosił przetarg na budowę basenu rybackiego w porcie Darłowo. Basen rybacki będzie usytuowany w Darłówku Zachodnim, w narożu, gdzie rzeka Grabowa uchodzi do Wieprzy i będzie się łączył z Nabrzeżem Słupskim.

Jego planowana powierzchnia to 21 790 m kw. Będą go okalały: w północnej części nabrzeże płytowe o długości 173 m, skarpowe o długości 156 m w zachodniej części oraz oczepowe o długości 68 m.

Wnętrze basenu będzie podzielone na trzy obszary za pomocą pomostów pływających kotwiczonych do stalowych pali. Każdy cumujący kuter będzie mógł korzystać z dostawy wody pitnej i energii elektrycznej. Zarówno basen rybacki jak i pomosty będą oświetlone lampami i latarniami z wysięgnikami.

Akwen podzielono na trzy części ze względu na głębokość: część północna o powierzchni 8750 m2 przeznaczona dla jednostek największych będzie miała głębokość techniczną - 3,80 m i dopuszczalną - 4,40 m, część środkowa przeznaczona dla średnich i małych jednostek, o powierzchni 7300 m2 będzie mieć głębokość techniczną - 3,50 m i dopuszczalną - 4 m, część południowa przeznaczona dla jednostek małych o powierzchni 5740 m2, będzie mieć głębokość techniczną - 2,50 m i dopuszczalną - 3,30 m.

Basen pomieści ogółem 50 jednostek rybackich, w tym dużych o długości ponad 18 m - 13 szt. Będzie przepływać przez niego woda bieżąca z rzeki Grabowej do Wieprzy, za pomocą specjalnego przepustu o średnicy 600 mm. Wokół powstaną drogi i place składowe.

Wartość inwestycji szacowana była na ponad 22 mln złotych. Będzie ona finansowana z pieniędzy Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

Rafał Nagórski

+8 he potrafią
No to mi się podoba,a nie to co w Ustce >bida,ze az wstyd,niepotrafią nic ci urzędasy tylko kase umieja brać co miesiąć.Banda kretynów!!!
31 maj 2012 : 07:14 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 W Darłowie nie ma już rybaków
Więc może później ktoś się zlituje i zaopiekuje się tym basenem, żeby panu burmistrzowi CBA się do dupy nie dobrało.
31 maj 2012 : 11:37 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 przestań
Darłowo bankrutuje więc przestań pisać te brednie koleżko . Jedyne co się robi to z pieniążków naszej grupy rybackiej. Darłowo wizytówką czego, albo kogo bezrobocia?
06 czerwiec 2012 : 20:48 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 RE: Wybudują nowy basen rybacki w Darłowie
To prawda bezrobocie jest takie że niedługo polbruki będziemy zrywać by chleb mieć powszedni , a rybołówstwo upada od 10 lat całkowicie
06 czerwiec 2012 : 20:50 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Bezrobocie bieda kto winien ?
Niekontrolowany wzrost bezrobocia ,rozprzestrzenianie się ubóstwa ,tragiczna sytuacja w ochronie zdrowia to są rzeczywiste efekty sprawowania rządów przez ekipę którą sami wybraliśmy .Winni nie są ci którzy dopuszczają nadużyć w aferach stadionowych ,autostrad ,cyfryzacji administracji (CBA w Komendzie Głównej Policji ) Winni jesteśmy my którzy wybrali tych którzy tak rządzą !
09 czerwiec 2012 : 06:47 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter