Rybołówstwo
Ustka/Zachodniopomorskie. W sprawie rybaków, rząd polski, państwo stanęło plecami do obywatela - uważa lider SLD Grzegorz Napieralski, który w sobotę spotkał się w Ustce (Pomorskie) z armatorami kutrów.

Napieralski razem Leszkiem Millerem - "jedynką" gdyńsko-słupskiej listy SLD - przyjechali do Ustki o godz. 5 rano i przez dwie godziny pływali na rybackim kutrze po morzu. Później zjedli śniadanie z rybakami. Na konferencji prasowej w Słupsku obaj zapowiedzieli pomoc dla rybaków.

Grzegorz Napieralski uznał, że "należy bardzo pilnie zmienić filozofię dotycząca rybołówstwa." Jak wyjaśnił chodzi o to, aby ryby łowiły małe kutry, a nie wielkie statki. Jak dodał pod potrzeby tych kutrów należy przebudować porty rybackie, doprowadzając do nich drogi, którymi szybko będą transportowane świeże ryby. Konieczna jest także likwidacja biurokratycznych barier.

Natomiast Leszek Miller powiedział, że z sobotnich rozmów z rybakami wynika, iż "najbardziej ich boli to, że za czasów rządu Jarosława Kaczyńskiego zachęcano ich do połowów ryb, sugerowano, żeby się nie przejmowali żadnymi kwotami, żadnymi ograniczeniami, a później, kiedy rząd się zmienił, kiedy przyszła administracja Donalda Tuska, ci sami rybacy otrzymali kary pieniężne za swoją aktywność." Miller dodał, że jako byłego zwierzchnika całej administracji rządowej "ogarnia go poczucie zażenowania i wstydu za zachowanie państwowych urzędników (...), bo nie może być tak, że administracja jednego rządu do czegoś zachęca, a administracja drugiego rządu karze za to obywateli."

Miller powiedział, że minister rolnictwa może anulować kary. Zaś Napieralski przypomniał, że za rządów SLD była już taka sytuacja.
 
0 Pamiętamy
Ustawy i rozporządzenia na gębe ,ale pamiętamy także kto uratował trójpolówką ,rekompensatami za czasowe zawieszenie połowów.Szkoda fajnie brało się tą kaske. Pamiętamy też kto pozbł się 12 mil.
03 październik 2011 : 10:08 zadowolony Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 5 października (środa) wybieramy się do Ministra
Zawiadomienie o planowanym zgromadzeniu---------\nZgodnie z art. 6 i 7 ustawy z dn. 5 lipca 1990 r. . Prawo o zgromadzeniach (Dz. U. Nr 51, poz. 297) zawiadamiam, że dnia 5 października 2011 r. o godzinie 11.00 w miejscowości Krokowa w powiecie puckim przed biurem poselskim Kazimierza Plocke polscy rybacy planują zorganizowanie zgromadzenia publicznego. Organizatorem zgromadzenia jest\ndziałający w imieniu tychże rybaków Grzegorz Szomborg. Celem zgromadzenia jest publiczne wyrażenie sprzeciwu w sprawie decyzji podejmowanych przez polską administrację rybacką. Program zgromadzenie obejmuje demonstrację rybaków przed biurem poselskim Kazimierza\nPlocke. Uczestnicy będą porozumiewać się w języku polskim.\nZgromadzenie rozpocznie się dnia 5 października 2011 r. o godz. 11 przed biurem poselskim Kazimierza Plocke. Czas trwania zgromadzenia przewidziany jest od godz. 11 do godz. 15. Planowana liczba uczestników to 100 osób. Organizator gwarantuje spokojny przebieg zgromadzenia, w tym celu zapewni ochronę we własnym zakresie.
03 październik 2011 : 15:10 Grzegorz Szomborg Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Limit
ODSTĄPIĘ 25 TON LIMITU DORSZOWEGO. 505842419
03 październik 2011 : 19:19 XC Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 A jednak
\n\n\n A jednak wina i ministra i pazernych armatorow.Gdyby przepisy jasno okrerslały w jaki sposob i na co sa przeznaczone kwoty na rybaka najemnego było by zupełnie inaczej.Otrzymałem wyjasnienie z min.ryb.ze za 120 dni rybak otrzymuje 4 tysiace na konto i to sie zgadza.Natomiast kwota 11 tysiecy jaka otrzymał armator na kazdego zatrudnionego rybaka powinna byc wydatkowana :1 za okres styczen,luty,marzec,kwiecien rybacy od armatora powinni otrzymac wypłate wynikajaca z umowy o prace.Dodatkowo z tych 11 tysiecy armator powinien opłacic zus za miesiace postojowe(TYLKO!!! za miesiace postojowe),Opłacic aktualizacje kursow zawodowych,ktorych w danym okresie upływa termin waznosci.Opłacic aktualizacje (i badania)swiadectwa zdrowia.Pozostała kwote powinien wypłacic rybakowi-pracownikowi.Gdyby przepisy jasno czarno na białym okreslały te zasady to było by ok.Natomiast min,rybołowstwa oparło sie na zapewnieniach \"przedstawicieli organizacji rybackich (czytaj armatorskich) na zasadzie zaufania.Przypominam ze w okresie prac nad rekompensatami czesto jednym z argumentow wypowiadanych przez armatorow była \"troska \"o finanse rybakow i ich rodzin.Po zaprzestaniu dział.połowoej 120 dni kutry powinny (bo miały takie prawo)poławiac inne gatunki nielimitowane.A jak nas najemnych potraktowali armatorzy dobrze wiemy.Po 120 dniach niełowienia pozwalniali pracownikow.Czesto na listy załog wciagali członkow swoich rodzin np żony.I pełno innych kombinacji.Znalazło sie jedynie kilku uczciwych armatorow,ktorzy potraktowali swoje załogi po ludzku,moralnie.A mozliwosci takich jak miały miejsce dewiacji,dała mozliwosc niedopracowana ustawa przez Plocke i jego doradcow.Z TEGO POWODU ZWRACAM SIE DO RYBAKOW NAJEMNYCH O NIEUCZESTNICZENIE W AKTUALNIE ORGANIZOWANYCH AKCJACH PROTESTACUJNYCH DOTYCZACYCH KAR.Miejmy koledzy rybacy odrobine szacunku do samych siebie.Jak siebie nie uszanujemy to armatorzy tym bardziej.NIE BADZMY PSAMI KTORE BIEGNA Z MERDANIEM OGONA NA KAZDE GWIZDNIECIE ARMATOROW.MIEJCIE ODROBINE HONORU I POKAZCIE ZE NIE JESTESCIE HOŁOTA. \nprawda w oczy - 2011-10-03 18:20:48 | odpowiedz
03 październik 2011 : 19:49 prawda w oczy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Co z tym Plocke?!
Co ten Plocke na wyrabiał,z tym stadem zachodni za 2007 rok.Też będziemy karani??\nMoże ktoś odpowie?\nRybak Wschodni.
03 październik 2011 : 20:39 krool Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 prawda w oczy
Nie staraj się poróżnić rybaków.Zawsze możesz zmienić armatora lub wycofać się z zawodu.Tym wpisem próbujesz nas rozbijać.To nie jest potrzebne.Pozwól decydować nam, mnie co będę robił.\nTego typu prowokacje są znane.\nPodobnie jak upolitycznianie problemu karania,zdaje się sugerować pan Plocke w materiale Twoja Telewizja Morska dotyczącym akcji protestacyjnej, wydaje się próbą zignorowania problemu.\nZamiast łowić od 4 lat bawimy się w politykę? Z naszymi problemami zwracamy się do wszystkich stron.
03 październik 2011 : 21:29 ST.RYBAK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Przestańcie męczyć tą komuną !
Namolne wciskanie propagandy tych polityków z partii która nic dobrego w Polsce nie zrobiła no przepraszam korupcja i afery Na samą myśl o tej komunie robi się niedobrze . Dalsze epatowanie tych nudnych ,żałosnych polityków niemile widzianych w Łodzi jest już męczące dla mieszkańców pomorza .Czy dobrze płacą tym tak zwanym działaczom za tą namolną promocją SLD w Ustce że aż tak się produkują poświęcają ?
03 październik 2011 : 21:54 zdegustowany Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Dobra to jest po za kwesią sporów
na kogo oddać głos aby było lepiej?
04 październik 2011 : 00:47 James Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 A na co wam te protesty i blokady?
Oddajcie na złom łajby i zmiencie zawod.Z tego co piszecie to własciciele kutrow praca nigdy sie nie pokalali tylko polityka.Wiec czas uczciwie popracowac np przy zamiataniu ulic.Bedzie ładnie i ekologicznie.
04 październik 2011 : 08:41 ykolog Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Z innej beczki
Mamy u nas teraz te aukcje. Chciałbym zapytac zorientowanych jak wyglada sprawa zdawania ryby na wyspie. Czy tam stanie jakies polskie centrum?
04 październik 2011 : 08:42 glon Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter