Rybołówstwo
Marka Neptun to wiodąca i zarazem najcenniejsza marka spółki Wilbo.

Producent przetworów rybnych, gdyńska spółka Wilbo szuka pieniędzy na pokrycie strat. Spółka ma zamiar wyemitować obligacje i dzięki temu pozyskać ok. 12 mln zł. Wspomóc mają ją także jej główni akcjonariusze. Tylko w pierwszym kwartale 2011 roku Wilbo miało ponad 3 mln zł starty netto.

W ostatnim czasie nastąpiły także zamiany w zarządzie spółki. Do zarządu wszedł Jacek Wilandt, syn jednego z głównych akcjonariuszy. Będzie wiceprezesem zarządu i dyrektorem finansowym.
Większościowymi udziałowcami spółki są Dariusz Bobiński (33,42 proc akcji) oraz Waldemar Wilandt (33,42 proc.).

To właśnie Bobiński zdecydował się pożyczyć spółce 1 mln zł. Zgodę na wypuszczenie obligacji i pożyczkę musi jednak jeszcze zaakceptować Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które odbędzie się 1 września.

Prowadzona przez Wilbo SA działalność gospodarcza jest kontynuacją działalności prowadzonej przez Dariusza Bobińskiego i Waldemara Wilandt nieprzerwanie od 1987 roku. W czerwcu 1987 roku została podpisana umowa spółki cywilnej pod nazwą Wilbo.

Jako spółka akcyjna jest notowana od 1998 roku na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2002 roku nastąpiło połączenie Wilbo SA z Dal Pesca SA. Połączenie nastąpiło przez przeniesienie całego majątku Dal Pesca SA na Wilbo SA, bez podwyższania kapitału zakładowego spółki przejmującej.

W 2009 roku nastąpiło przejęcie zakładu Proryb dzięki czemu portfel produktów Spółki poszerzył się o kategorię ryb wędzonych, solonych i marynowanych. Od 2011 roku kluczowa marka spółki - Neptun, po rebrandingu obecna jest na rynku w takich kategoriach rynkowych, jak: konserwy rybne, ryby marynowane, solone, wędzone, mrożone ryby oraz owoce morza.
0 Tonowanie
Widzę że te wrzuty o przetwórniach czy inne są robione po to aby z pierwszego planu schodziły teksty o przewałach
04 sierpień 2011 : 08:11 dar Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Poczekaj jeszcze trochę.
wakacje są , przewały trzeba nagłośnić bliżej wyborów, wtedy jest ich właściwy czas.
04 sierpień 2011 : 08:41 wła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Zabrakł polskich kutrów i tanich śledzi
teraz trzeba się zwijać, na norweskich śledzikach nie da rady.
04 sierpień 2011 : 22:24 proste Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter