Rybołówstwo
Wiceminister rolnictwa zaprzecza, jakoby polscy rybacy łowili nielegalnie łososie bałtyckie. Oskarżają o to naszych armatorów fińscy naukowcy. Twierdzą oni, że z powodu prowadzonych przez polskich rybaków nielegalnych połowów, gwałtownie zmniejsza się populacja łososia bałtyckiego.

Wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke mówił w Polskim Radiu Gdańsk, że nasi armatorzy nie wykorzystują nawet całej przyznanej nam kwoty połowowej. "Będziemy oczekiwać wyjaśnień od ministerstwa rolnictwa Finlandii i mam nadzieję, że tę kwestię wyjaśnimy" - powiedział Kazimierz Plocke.

Według fińskich naukowców, podawane przez Polaków wielkości połowów są nierzetelne, a rzeczywiste ilości wyławianych ryb - zaniżane. Według nich, w ubiegłym roku strona polska zadeklarowała złowienie 30 ton łososia bałtyckiego. Liczba ta nie zgadza się z ilościami tych ryb - oferowanymi do sprzedaży przez polski handel.

Wiceminister Plocke tłumaczy, że to wynik importu łososi, zaś polskie służby kontrolne i rybacy wywiązują się ze swoich zobowiązań.

Według Finów, populacja łososia w Bałtyku jest zdziesiątkowana, a gatunkowi grozi zagłada. Międzynarodowa Rada Badań Morza, której członkami są Finlandia i Polska, przygotowuje zalecenia, by radykalnie zmniejszyć kwoty połowowe łososia bałtyckiego.
0 Brawo Plocke!
tak trzymaj!
27 kwiecień 2011 : 09:16 rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Minister broni siebie i swoich inspektorów
oraz uni jewropejskiej
27 kwiecień 2011 : 15:36 mosze Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Finowie raz wygrali wojnę z Sowietami
ale z dorszem nie wygrają, nie ma szans
27 kwiecień 2011 : 21:01 edek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Kurier Słupski podpowiada ministerstwu o co chodzi
... nasi rybacy mogą bez limitu odławiać troć. Często jako trocie poławiają właśnie podobne do nich łososie
28 kwiecień 2011 : 01:27 <><. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Minister Plocke jest najgorszym w dziejach ministrem ds.rybo
Nikt jeszcze nie zrobił tyle złego co on.Taki z niego baca co wybija owce zeby trawa odrosła.Rekompensat za zakaz połowu dorsza nikt nie otrzymał.Rekompensaty za zaprzestanie dział.połowowej w czesci dla członkow załog to łamanie wszelkich zasad w tym i moralnych.Pokazał ze ludzi ma pod ogonem.Ratunkiem dla jednostek nietrałowych sa połowy na takle(wiadomo o co chodzi)Teraz jesli skandynawowie wywalcza zakaz poł.lub ostre limitowanie łososia bałtyckiego,przy jednoczesnym podziale limitu dorszowego pomiedzy wszystkie jednostki od Nowego Roku,to rybałka srednich jedn.padnie na pysk.Mam nadzieje ze Plocke juz nigdy nie pojawi sie jako szef resortu.Skutki społeczne jego działan sa czesto tragiczne.Gospodarz z niego jak z koziej d..y tromba.
05 maj 2011 : 08:09 rybak z Ustki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Wielu kolegów z mniejszych jednostek potrafią pracować aby p
Jałowe stękania na niedolę rybaka .W rybołówstwie nie zawsze było słodko .Trzeba pamiętać posiadać taką świadomość zresztą w każdej działalności że liczyć trzeba wyłącznie i to zawsze na siebie , swoje możliwości .Warto podejrzeć kolegów którzy nieźle sobie radzą .W tej trójpolówce rybacy łodziowi mają lepiej jak w raju .Wpisywać do dziennika na koniec miesiąca ,praca bez monitoringu pracować niestety trzeba ciężko aby utrzymać się na powierzchni .Za nie łowienie dorsza płacą rekompensaty .Jak jest limit to pozwalają sprzedawać bez podatków I to nie jest dobrze ? .Nie załamywać się opracować skuteczny plan działania i do roboty ...Powodzenia w rybołówstwie
06 maj 2011 : 17:45 były łodż . Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Zadne Ubeku stekanie.
Poczytaj sobie nowsze wiessci i nie pisz bzdur.Lepiej w trojpolowce to maja armatorzy(i to nie wszyscy) a nie rybacy.Ty jestes moze i były łodziowy,ale obecnie inspektorczyk albo urzedas dep.rybołowstwa(moze kolega Plocke z za płota.
13 maj 2011 : 18:31 Niepopisipo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter