Rybołówstwo
- To prawdopodobnie drugi z zaginionych rybaków z Rewala. Jeden ze znajomych wstępnie zidentyfikował denata - poinformowała trzebiatowska policja.

Ciało na plaży w okolicy portu znalazł szukający bursztynów mieszkaniec Niechorza. Prawdopodobnie w nocy zostało wyrzucone przez sztormowe fale. Na miejscu był prokurator. Ciało trafi teraz na sekcję zwłok.

Przypomnijmy. Przedwczoraj na plaży w Pobierowie znaleziono ciało pierwszego rybaka. Dryfowało przy brzegu pomiędzy ul. Jana z Kolna i Mickiewicza. Rybacy zaginęli na morzu 17 stycznia. Małą łódką i bez zabezpieczeń wypłynęli w kierunku zastawionych na morzu sieci.
 
0 ochrona węgorza
witam wszystkich zainteresowanych i zadaje pytanie czy ktos cos wie o ochronie węgorza i zwiazanym z tym odszkodowaniami?
16 luty 2011 : 19:23 zainteresowany Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 kupie łódź
witam kupie łódź rybacką z licencją do 8 metrów info na emaila [mail usunięty]
16 luty 2011 : 20:16 ... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Odszkodowania
Się porobiło w tym kraju, nikt nie chce pływać wszyscy chcą rekompensaty. Jest tylko mały problem ,co mają robić Inspektorzy których z roku na rok jest coraz więcej,czasami pomyślcie co z nimi będzie .Co będzie z tym sprzętem który służy do kontroli na lądzie i na morzu.
17 luty 2011 : 08:12 Nord-west Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 odszkodowania nie bedzie
nie bedzie zadnej kasy bo jest kryzys i płocke nic nie podpisze.1.4 rybołówstwo przybrzezne nie wejdzie w zycie.
17 luty 2011 : 20:24 poinformowany Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 kupię kombinezon .......
kupię kombinezony ratunkowe tel 508 360 260
18 luty 2011 : 07:47 rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ochrona
Niedługo wszystkie gatunki ryb będą pod ochroną !!!
19 luty 2011 : 14:35 złomujący Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 wyciągarka
mam do sprzedania wyciągarkę netową norweskiej firmy Raap Hydema NH08 dla jednostek 15m i więcej w dobrym stanie zainteresowanych tel. 667 976 798
20 luty 2011 : 09:26 rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Zieloni wywalczyli nową wyspę dla fok i ptaków
Już wkrótce z wód Bałtyku zacznie się wyłaniać następna wyspa. Powstanie nieco na wschód od ujścia Wisły. Za budulec nowej części pomorskiego lądu posłuży piasek, pochodzący z pogłębiania rzeki.
Z dna Wisły, tuż u jej styku z Zatoką Gdańską, trzeba wydobyć około 180 tys. metrów sześc. piachu, który rzeka naniosła wiosną zeszłego roku. Koszt tego przedsięwzięcia szacowany jest na około 4,5 mln zł. Pogłębienie Wisły w tym miejscu jest niezbędne dla ochrony przeciwpowodziowej około 250 tys. mieszkańców Żuław w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim, od Gdańska po Elbląg i Powiśle. Płycizna,
jaka powstała w rejonie ujścia, może bowiem utrudniać spływ kry do Bałtyku i spowodować powstanie zatoru lodowego. Prace te miały się rozpocząć jeszcze w zeszłym roku, ale przeszkodziła pogoda - huragany, a potem wczesna zima.

- Z piasku wydobytego z Wisły zostanie usypana na Zatoce Gdańskiej łacha - taka wyspa, która czasowo może być zalewana przez Bałtyk - mówi Piotr Kowalski, pełnomocnik ds. realizacji projektu \"Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław\" w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Gdańsku. - Ta łacha znajdzie się około 500 metrów na wschód do ujścia Wisły i tyle samo od brzegu. Musi być w oddaleniu od plaż, by się na nią nie przedostawali ludzie ani drapieżniki, mogące zaszkodzić ptakom i ssakom morskim, na przykład fokom. Poza tym nowa tymczasowa wyspa nie może wystawać zbyt wysoko nad poziom morza, żeby nie wyrosły tam na przykład drzewa. Musi pozostać bez roślin, by się tam rozmnażały ptaki zakładające gniazda bezpośrednio na piasku.
Pogłębianie ujścia Wiły i usypywanie łachy będzie się odbywało pod fachowym nadzorem ornitologów. Finał prac planowany jest na koniec marca bieżącego roku.

Na pogłębieniu rzeki oraz usypaniu wyspy nie skończą się zabiegi przeciwpowodziowe w tym miejscu. Wisła ma być przedłużona - dalej w Zatokę Gdańską, by namuły, piasek, które nurt wiślany transportuje z dużej części kraju, były wnoszone dalej w morze. Nie będą ani tarasować spływu lodów, ani utrudniać rejsów statków między kanałami Żuław i Bałtykiem.

Planowane są remont tzw. kierownic, czyli końcowych sztucznych brzegów rzeki, a także wydłużenie ich.

Uwagi co do tego sposobu poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego zgłasza Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków - tak informuje Hanna Dzikowska, regionalny dyrektor ochrony środowiska w Gdańsku. Obecnie odwołanie OTOP od decyzji w tej sprawie rozpatruje Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Warto wiedzieć, że cały końcowy odcinek ujścia Wisły między Mikoszewem a Świbnem jest sztuczny. Powstał w 1895 roku i miał wówczas około 7 kilometrów. Od tamtego czasu jest wydłużany w głąb Bałtyku, a rzeka usypuje sobie w zatoce drugą deltę, spłycając końcowy odcinek swego koryta. Te płycizny stwarzają zagrożenie powstania zatoru lodowego.
---18.02.2011 --Dziennik Bałtycki --Kazimierz Netka
20 luty 2011 : 09:54 czytelnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Duńczycy dostali 200 tysięcy koron.
Jest potwierdzona informacja, że wszyscy Duńczycy dostali na Bałtyku od Nord Stream po 200 tysięcy koron.
21 luty 2011 : 09:43 wła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ZAMIANA
ZAMIENIE PRAWO LOWIENIA NA REKOMPENSATE PRZEDZIAL 8-12 TEL 601 63 98 33
22 luty 2011 : 07:40 RYB Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter