Rybołówstwo
Dnia 11 stycznia 2011 r. spółka Nord Stream AG podpisała umowę z dwoma polskimi organizacjami rybackimi – Zrzeszeniem Rybaków Morskich – Organizacją Producentów i Organizacją Producentów Rybnych Władysławowo sp. z o.o. w sprawie wynagrodzenia dla wszystkich polskich rybaków zwyczajowo prowadzących połowy w rejonie rurociągu.

Nord Stream przekaże ustaloną łączną kwotę na rzecz polskich organizacji rybackich, która będzie w całości pozostawać do ich dyspozycji. Zostanie ona przeznaczona na wypłatę jednorazowego wynagrodzenia na rzecz wszelkich polskich rybaków morskich zwyczajowo prowadzących połowy w pobliżu rurociągu oraz udzielanie rybakom wszelkich istotnych informacji dotyczących tego projektu.

„Po intensywnych rozmowach z polskimi organizacjami rybackimi, możemy teraz sfinalizować komplet umów z organizacjami rybackimi w regionie Morza Bałtyckiego,” podkreśla Dirk von Ameln – dyrektor ds. pozwoleń spółki Nord Stream. „Priorytetem dla spółki Nord Stream jako odpowiedzialnego podmiotu zajmującego się budową i eksploatacją rurociągu jest ograniczenie wpływu na rybołówstwo tak dalece, jak jest to możliwe.”

Nord Stream prowadzi rozmowy z wszystkimi rybakami w regionie Morza Bałtyckiego z uwzględnieniem stosowanych przez nich praktyk połowowych. Polityka Nord Stream w zakresie ochrony środowiska naturalnego i odpowiedzialności społecznej obejmuje dobrowolne zwrócenie się do wszystkich organizacji rybackich i niezależnych rybaków w rejonie Morza Bałtyckiego w celu wynegocjowania umów. Umowy obejmują ustalenia dotyczące przekazywania informacji, a także wynagrodzenia z tytułu ograniczeń na etapie budowy rurociągu, zmiany modeli połowów oraz dodatkowych wysiłków związanych z prowadzeniem połowów w pobliżu przyszłych rurociągów Nord Stream.

Potencjalny wpływ rurociągów znajdujących się na dnie morza będzie się w gruncie rzeczy ograniczać do trawlerów, w szczególności prowadzących połowy włokami dennymi, które być może będą musiały podjąć dodatkowe działania w stosunku do przyjętych przez siebie praktyk połowu, tzn. dostosować swe techniki połowu, w tym z wykorzystaniem włoków i/lub zasięg terytorialny tych połowów oraz uwzględnić istnienie rurociągów.

Źródło:
0 ZAMIANA - POŁÓW NA REKOMPESATE 8-12m
zamienie połów dorsza na rekompesate 8-12m tel. 601 935 573 lub 504 055 764
16 styczeń 2011 : 15:16 ryb Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 KUPIE ŁÓDZ
KUPIE ŁÓDZ RYBACKA ZA NARMALNA KASE CZYLI KASACYJNA WARTOSC +cos dołoze zalezy od łodzi wiadomosc na e-mail [mail usunięty]
16 styczeń 2011 : 22:20 rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Pismo, które dostały wszystkie związki rybackie 11 stycznia
Szczecin 11 styczeń 2011 r. ---Marek Gróbarczyk--Poseł do Parlamentu Europejskiego pisze : Organizacje Zrzeszające Rybaków Polskich --- W świetle bieżacej sytuacji , związanej z budową gazociągu północnego oraz starań , jakie podjęły rządy wszystkich krajów basenu Morza Bałtyckiego , w celu uzyskania od konsorcjum \" Nord-Stream\" gwarancji bezpieczeństwa i pewności żeglugi oraz swobody rybołówstwa , nadto uzyskania należnych i słusznych odszkodowań dla sektora rybackiego , uprzejmie zawiadamiam , że Grupa Polityczna \" EKR-Europejskich Konserwarystów i Reformatorów \" podjęła starania związane z przygotowaniem oficjalnego wysłuchania publicznego w ramach działalności Parlamentu Europejskiego, na które zostaną zaproszone wszystkie zainteresowane strony , w tym przedstawiciele rybaków oraz osoby reprezentujące konsorcjum \" Nord-Stream\" . Chciałbym podkreślić , że dla Grupy Politycznej \' EKR-Europejskich Konserwatystów i Reformatorów \" nizwykle istotne jest to , aby - wzorem pozostałych krajów bałtyckich - wszyscy polscy rybacy mieli możliwość nie tylko przedstawienie swoich racji , ale również uzyskania słusznych odszkodowań od konsorcjum \"Nord-Stream\" , z tytułu prowadzonej inwestycji , a przez to obniżenia możliwości połowowych . W związku z tym , niezwykle ważne jest zebranie wszystkich informacji na temat zagrożeń i ograniczeń , które w związku z prowadzoną budową gazociągu północnego dotykają sektor rybacki oraz powstaną po zakończeniu tej inwestycji . Z zainteresowaniem oczekujemy na wszystkie uwagi , postulaty oraz sugestie kierowane od środowiska rybackiego w tej sprawie . O szczegółach oraz planowanej dacie spotkania poinformujemy Państwa w późniejszym terminie.
17 styczeń 2011 : 11:17 info Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Niezrzeszony
Czy armator nie nalezacy do zadnej organizacji moze podpisac umowe z NS indywidualnie?
17 styczeń 2011 : 12:25 Gadus Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Tylko członkowie organizacji, które podpisały umowę.
to chyba jest proste
17 styczeń 2011 : 16:51 ZRM Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 a ja wyczytałem to:
Polityka Nord Stream w zakresie ochrony środowiska naturalnego i odpowiedzialności społecznej obejmuje dobrowolne zwrócenie się do wszystkich organizacji rybackich i niezależnych rybaków w rejonie Morza Bałtyckiego w celu wynegocjowania umów
17 styczeń 2011 : 20:00 o Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Wszystko na sprzedaż...
Niektórzy \" działacze\" gotowi są sprzedać się Nord-Sream\'owi (czytaj :Merkel , Putinowi ,Miedwiediewowi , Schroederowi , Sarkozy\'emu i innym) za jednego srebrnika.
17 styczeń 2011 : 21:06 Rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Panowie znowu wam słoma z butów wychodzi
Mam nadzieje że znacie to powiedzenie że kupy nikt nie rusza. Jeżeli z góry założymy ze niezrzeszonym odszkodowanie sie nie nalezy tylko dlatego ze nie należą do związku to za parę lat okaże sie ze nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania i dla tych co należą . Tylko jednością możecie coś wywalczyć. Sprawa gazociagu jest ogromnie ważna dla przyszłości wszystkich rodzin rybacki w Polsce. Nie chodzi tutaj o czerpanie korzyści tylko o unikniecie ewentualnych skutków działalności nordstream. Jeżeli tych aspektów nie widzicie to szkoda że jako przedstawiciele środowiska jesteście tak krótkowzroczni. Rozmowy Powinny być prowadzone wspólnie przez wszystkie polskie organizacje których członkowie prowadza połowy na Bałtyku wraz z pełnomocnictwami pozostałych armatorów niezrzeszonych. Fakt że nord stream celowo próbuje rozbić środowisko tez jest nie przypadkowy
17 styczeń 2011 : 22:11 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter