Rybołówstwo
Groźne szamba

ZACHODNIOPOMORSKI inspektor nadzoru budowlanego wydał zakaz użytkowania obiektów budowlanych na terenie bazy rybackiej w Międzyzdrojach, do czasu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości dotyczących stanu technicznego urządzeń służących odprowadzaniu i gromadzeniu ścieków.

W opinii wojewódzkiego inspektora instalacja kanalizacji sanitarnej wewnętrznej oraz zewnętrznej jest w nieodpowiednim stanie technicznym, posiada wady i nieprawidłowości, wykonana jest w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami i może stanowić zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia ludzi.

Wynik technicznych ekspertyz zbiorników bezodpływowych, z których korzystali użytkownicy bazy, potwierdził przypuszczenia i obawy władz Międzyzdrojów, które w ubiegłym roku - po incydencie ze skażonym kąpieliskiem - wydały nakaz skanalizowania całego terenu morskiej przystani rybackiej.

- Nie ma wprawdzie dowodów, że to baza rybacka stała się bezpośrednią przyczyną skażenia kąpieliska w sierpniu ubiegłego roku, jednak położenie i sposób jej funkcjonowania wskazują jednoznacznie, że powinna zostać jak najszybciej skanalizowana - podkreśla Leszek Dorosz, burmistrz gminy.

Obecnie trwają ostatnie uzgodnienia z dwunastoma współwłaścicielami prowadzącymi działalność gastronomiczną na terenie bazy rybackiej w sprawie podłączenia tamtejszych obiektów do sieci wodno-kanalizacyjnej. Nowa przepompownia i przyłącza mają być gotowe do końca kwietnia br. Koszty budowy pokryją rybacy.

maz
 
0 Port zimowy
Niech zamkną port zimowy w Dziwnowie tam jest dopiero syf obok niektórych jednostek niemożna przejść.
03 marzec 2009 : 07:04 Letnik | Zgłoś
0 re: Port zimowy
to nie chodź , to nie jest deptak do spacerowania tylko teren zakładu pracy i co to za niepoważna propozycja odpowiedzialnosci zbiorowej ?
03 marzec 2009 : 08:11 okon | Zgłoś
0 re: re: Port zimowy
W tym problem, że mnóstwo ludzi tam spaceruje i wypadałoby zachować minimum czystości obok swojego zakładu pracy. Chyba,że Panowie o których mowa mają wsparcie we władzy dziwnowskiej?
03 marzec 2009 : 09:20 ost | Zgłoś
0 Zapłacą rybacy
Jak to jest, że tyle funduszy unijnych gmina może wykorzystać (od środowiskowych po rybackie i infrastrukturalne), refinansowane nawet w 100%, a tu się rybaków obciąża za remont...
Zakładam, że chodzi o czas i uniknięcie długotrwałych procedur...
03 marzec 2009 : 08:27 Marcin | Zgłoś
0 Pieszczochy systemu
Powoli zmierzamy do tego, że będziemy dopłacać rybakom tylko za to, że wyrażą przyzwolenie na to, aby nazywać ich "rybakami"
03 marzec 2009 : 08:46 Guest | Zgłoś
0 bezmózgi
no rybacy płacic ! gastronomia sezonowa czeka i wspólwłasciciele!!!
03 marzec 2009 : 11:26 56 | Zgłoś
0 Strajk inspektorów
Czas walczyć o swoje !!! Dość pisemek do rolnika, czas zacząć działać panowie insp. proponuje strajk, zobaczymy jak sie minister wytłumaczy z niekontrolowanych połowów przed KE, pewnie przyjdzie do nich na kolanach jak zawsze, tylko o swoich insp. nigdy nie pamięta
03 marzec 2009 : 14:19 WKU | Zgłoś
0 Poczytajcie na stronie ministerstwa rolnictwa
Po raz pierwszy w historii światowego parlamentaryzmu rybackiego Polak przewodzi Sesji Komitetu Rybackiego FAO (COFI). Od 2 do 6 marca w Rzymie odbywa się 28. Sesja COFI. Przewodniczącym Sesji został wybrany dr Zbigniew Karnicki z Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni...
03 marzec 2009 : 16:56 Guest | Zgłoś
0 Poczytajcie na stronie ministerstwa rolnictwa
Po raz pierwszy w historii światowego parlamentaryzmu rybackiego Polak przewodzi Sesji Komitetu Rybackiego FAO (COFI). Od 2 do 6 marca w Rzymie odbywa się 28. Sesja COFI. Przewodniczącym Sesji został wybrany dr Zbigniew Karnicki z Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni...
03 marzec 2009 : 16:56 Guest | Zgłoś
0 TAKI jest pospiech departamentu na temat rekompens
Przewidywany termin składania wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" to przełom II i III kwartału b.r.
03 marzec 2009 : 19:08 2@2@2@ | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter