Prawo, polityka

Przekształcenie Portu Miejskiego, w którym dziś odbywa się m.in. przeładunek węgla, w port dostosowany do ruchu pasażerskiego to postulat kandydat PiS na prezydenta Wrocławia Łukasz Kasztelowicz.

Według Kasztelowicza, miasto Wrocław „zaniedbuje kwestie związane z transportem rzecznym”.

- Postuluję, aby w Porcie Miejskim powstał port dostosowany do ruchu pasażerskiego. To powinno być miejsce, które umożliwia dowóz turystów Odrą do Wrocławia, powinna znaleźć się tam niezbędna infrastruktura miejska – mówił w środę podczas konferencji prasowej Kasztelowicz.

Kandydat na prezydenta miasta podkreślił, że Wrocław leży w idealnym miejscu do rozwoju rzecznego ruchu towarowego i pasażerskiego. „Dziś inicjatywa po stronie miasta jest w tej kwestii bardzo miałka” – powiedział Kasztelowicz.

Radny miejski PiS Piotr Maryński zwrócił uwagę, że Port Miejski jest dziś – jak mówił – jedynym funkcjonującym portem we Wrocławiu.

- Tu odbywa się przeładunek węgla, który jest przewożony m.in. do pobliskiej elektrociepłowni. Mamy zatem port, który funkcjonuje, ale nie spełnia warunku nowoczesnego portu – mówił Maryński.

Według radnego, funkcje towarowe Portu Miejskiego powinny zostać przeniesione pod Most Rędziński przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

- Tam powinno powstać centrum logistyczne, w Porcie Miejskim zaś powinien powstać port pasażerski. To bardzo dobra lokalizacja, ponieważ to jest centrum miasta, a przejście stąd do Rynku zajmuje 15 minut – argumentował radny. Dodał, że wokół Portu Miejskiego powinny powstać hotele, restauracje czy galerie sztuki.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Drugą turę w przypadku wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów zaplanowano na 21 kwietnia.

O urząd prezydenta Wrocławia, oprócz Kasztelowicza, powalczą: ubiegający się o reelekcję prezydent Jacek Sutryk (z poparciem Lewicy i PO), Izabela Bodnar (Trzecia Droga Polska 2050), Robert Grzechnik (Konfederacja), Jerzy Michalak (Bezpartyjni Samorządowcy) oraz Grzegorz Prigan (KWW Wrocławianie dla Wrocławian.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9293 4.0087
EUR 4.2181 4.3033
CHF 4.3136 4.4008
GBP 4.9311 5.0307

Newsletter