Prawo, polityka

Niclas Mårtensson, dyrektor generalny Stena Line, został nowym przewodniczącym grupy łańcucha dostaw i branży transportowej Światowego Forum Ekonomicznego. Będzie reprezentował Stena AB, odgrywając kluczową rolę w przyspieszeniu transformacji branży w ciągu najbliższych dwóch lat.

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) to międzynarodowa organizacja zrzeszająca liderów biznesu, rządy, społeczeństwa obywatelskie i środowiska akademickie. Jej zadaniem jest kształtowanie globalnego, regionalnego i branżowego dialogu.

Podczas tegorocznego spotkania w Davos ogłoszono, że Niclas Mårtensson obejmie funkcję przewodniczącego jednej z 22 społeczności branżowych obecnych na forum, grupy łańcucha dostaw i branży transportowej (Supply Chain & Transport Industry Community). W ciągu najbliższych dwóch lat Niclas Mårtensson będzie odpowiedzialny za zapewnienie przywództwa dla tej społeczności, zdefiniowanie agendy branżowej i określenie, gdzie wspólne działania mogą przyczynić się do pozytywnych zmian dla tej gałęzi gospodarki oraz globalnie.

"To fantastyczna okazja do kształtowania programu, który umożliwi przejście na wolny od paliw kopalnych, integracyjny i bezpieczny przepływ towarów. Światowe Forum Ekonomiczne gromadzi tak różnorodnych przywódców politycznych i wpływowych ludzi biznesu i społeczeństwa obywatelskiego, którzy są zaangażowani we współpracę w celu stworzenia rzeczywistych zmian na rzecz lepszego świata", mówi Niclas Mårtensson.

WEF jest najbardziej znane z corocznego spotkania w Davos, ale społeczności branżowe współpracują przez cały rok, proponując rozwiązania i zapewniając strategiczny wkład w priorytety dla branży, którą reprezentują. Ważną rolą Niclasa Mårtenssona będzie wpływanie na politykę i przepisy dotyczące umożliwiania działań związanych z przejściem do łańcucha dostaw i przemysłu transportowego wolnego od paliw kopalnych.

"Podczas, gdy świat wyznacza obecnie wysokie cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, infrastruktura niezbędna do osiągnięcia tych celów często jest niewystarczająca, na przykład jeśli chodzi o przejście na energię elektryczną. Pełniąc funkcję przewodniczącego, mam obowiązek sprawić, by mój głos został usłyszany i wpłynąć na polityki, które mają kluczowe znaczenie dla nieuniknionej transformacji w naszej branży", powiedział Niclas Mårtensson.

Niclas Mårtensson przejmuje obowiązki Tan Chong Menga, dyrektora generalnego Grupy PSA International, który pełnił tę funkcję przez ostatnie dwa lata.

rel (Stena Line)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9293 4.0087
EUR 4.2181 4.3033
CHF 4.3136 4.4008
GBP 4.9311 5.0307

Newsletter