Prawo, polityka

Skarbnik Goleniowa złożył rezygnację ze swojej funkcji – poinformował we wtorek burmistrz gminy Robert Krupowicz. Ma to związek z zarzutami, które PK postawiła b. skarbnikowi i dwóm innym osobom w śledztwie dotyczącym m.in. wyrządzenia PŻM i jej spółkom szkody na blisko 3,5 mln euro.

Burmistrz Krupowicz o rezygnacji skarbnika poinformował na swoim oficjalnym profilu facebookowym, wskazując, że jej powodem są zarzuty prokuratorskie przedstawione przez Prokuraturę Rejonową w Szczecinie. "Chodzi o niedopełnienie obowiązków służbowych w Polskiej Żegludze Morskiej PP, w której (były skarbnik - PAP) pracował w latach 2006–2013" – napisał burmistrz.

Jak dodał, przyjął rezygnację "deklarując wsparcie i wiarę, że zarzuty zostaną oddalone". Krupowicz zacytował też słowa b. skarbnika we wpisie.

Jestem przekonany, że nigdy nie dopuściłem się nieprawidłowości. Zamierzam udowodnić swoją rzetelność i uczciwość. Mając jednak na uwadze dobro Gminy Goleniów postanowiłem, że do czasu wyjaśnienia mojej sytuacji nie będę pełnił funkcji skarbnika – wskazał były urzędnik.

Jak podało we wtorek CBA, trzy osoby usłyszały zarzuty w związku z postępowaniem dotyczącym wyrządzenia szkody w majątku Polskiej Żeglugi Morskiej w wysokości blisko 3,5 mln euro.

Śledztwo prowadzą funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie i Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

W ramach wskazanego śledztwa w ostatnich dniach przeszukano 16 miejsc, w tym w kancelarii prawnej, biurze rachunkowym oraz w miejscach zamieszkania osób fizycznych. Tego samego dnia przedstawiono trzem osobom świadczącym pracę lub usługi na rzecz Polskiej Żeglugi Morskiej Przedsiębiorstwo Państwowe zarzuty karne między innymi w zakresie oszustwa i pomocnictwa do oszustwa oraz działania na szkodę przedsiębiorstwa oraz prania pieniędzy, w tym osobie prowadzącej obsługę prawną oraz byłemu i aktualnemu dyrektorowi finansowemu tego podmiotu – przekazano.

Jak dodano, prokurator zastosował wobec podejrzanych wolnościowe środki zapobiegawcze. Wskazano też, że w śledztwie "planowane są kolejne czynności procesowe i ma ono rozwojowy charakter".(PAP)

Autorka: Elżbieta Bielecka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter