Prawo, polityka

Izrael zmniejszył w niedzielę o połowę obszar przeznaczony do połowów w Strefie Gazy - poinformowali rządowi urzędnicy. To reakcja na balony zapalające, wypuszczone z palestyńskiej enklawy, które spowodowały pożary lasów w południowym Izraelu.

Podjęto decyzję o zmniejszeniu dozwolonej strefy połowów w Strefie Gazy z 12 mil morskich do 6 mil morskich – zakomunikowało Biuro ds. Koordynacji Działań Rządu Izraela na Terytoriach Palestyńskich (Cogat).

Decyzja została podjęta z powodu wystrzelenia balonów zapalających ze Strefy Gazy w kierunku Izraela, co stanowi naruszenie suwerenności Izraela – wyjaśnia Cogat, który ostrzegł, że Hamas, odpowiedzialny za działalność w Strefie Gazy i za wszelkie działania prowadzone ze Strefy Gazy w kierunku Izraela, musi ponieść konsekwencje przemocy wobec obywateli państwa Izrael.

Wcześniej w niedzielę pożary lasów zostały ugaszone, jak poinformowali lokalni strażacy, "w trzech miejscach na niewielkim obszarze w regionie Eszkol". Według izraelskich ekspertów ogień został wywołany balonami zapalającymi.

Dozwolona strefa połowów w Strefie Gazy przed wybuchem konfliktu w maju między wojskiem Izraela a Hamasem wynosiła 15 mil morskich. Tel Awiw zmniejszył ją jednak podczas działań wojennych.

zm/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.8216 4.919
EUR 4.6938 4.7886
CHF 4.9385 5.0383
GBP 5.3113 5.4185

Newsletter