Prawo, polityka

Operator Nord Stream 2 oświadczył, że statki budujące gazociąg są obiektem prowokacji ze strony okrętów wojennych, statków rybackich i polskiego samolotu PZL Mielec typu M-28, który lata na niedużej wysokości. Poinformował o tym w imieniu spółki Andriej Minin.

Minin powiedział w czwartek, że jednostki układające gazociąg są obiektem zaplanowanych i przygotowanych wcześniej prowokacji "z wykorzystaniem jednostek rybackich, okrętów wojennych i samolotów". Oznajmił, że loty na niedużej wysokości prowadzi też polski samolot MZL Mielec typu M-28 służący do wykrywania i śledzenia okrętów podwodnych (media rosyjskie podały jego nazwę jako: PZL-Mielec M-28B1 Rbi). Celem tych działań - dodał - "jest przeszkodzenie w ukończeniu układania gazociągu".

Spółka Nord Stream 2 AG, która jest operatorem gazociągu potwierdziła informacje o prowokacjach.

Z kolei Dowództwo Operacyjne RSZ pisze: "Marynarka Wojenna RP nie prowadzi żadnej działalności prowokacyjnej i realizuje swoje statutowe zadania zgodnie z prawem międzynarodowym. Samoloty M-28B Bryza regularnie realizują loty patrolowe - rozpoznawcze w rejonie Morza Bałtyckiego".

Rosyjskie jednostki znajdują się na Bałtyku w wyłącznej strefie ekonomicznej Danii. Duńska Agencja Morska zapowiedziała w marcu, że do końca września 2021 roku dwa statki: Akademik Czerski i Fortuna będą pracować przy układaniu dwóch nitek Nord Stream 2. Statkom tym towarzyszą jednostki pomocnicze.

Nord Stream 2 składa się z dwóch nitek, z których każda ma około 1230 km długości. Gazociąg ma transportować rocznie po dnie Bałtyku 55 mld metrów sześciennych gazu ziemnego z Rosji do Niemiec.

Budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu ostro sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie, a także USA, które nałożyły sankcje na podmioty zaangażowane w ten projekt. Krytycy Nord Stream 2 wskazują, że projekt ten zwiększy zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzy wpływ Kremla na politykę europejską.Realizację projektu popierają Niemcy, Austria i kilka innych państw UE.

Z Moskwy Anna Wróbel / PortalMorski.pl

+3 Siły na zamiary
Polska dokonuje prowokacji wojennych wymierzonych równocześnie w interesy Rosji i Niemiec. Mamy rozmach... :) Jak myślicie, czym to się dla nas skończy?
03 kwiecień 2021 : 05:37 Barbarus | Zgłoś
0 Zamiary na siły
Jak podało radio Arbat właśnie płonie Akademik Czerski ostrzelany przez tych prowokatorów Polaczków przez okręt widmo ORP Slązak za pomocą armaty OTO Melara 76 mm ,dostarczonej przez włoskich prowokatorów,a statek Fortuna poszedł na dno po zbombardowaniu i zrzuceniu torped przez Polskie samoloty niewidzialne M-28 Bryza a wszystko to wydarzyło się na wodach wewnętrznych tych fałszywych i podłych Duńczyków.Jak donoszą nasi informatorzy ze Kremla nasz najjaśniejszy dożywotni prezydent oznajmił cytuję >Ja tu k...a jeszcze wrócę, hasta la vista polaczki
03 kwiecień 2021 : 10:26 Macio | Zgłoś
0 WSZYSCY SZPIEGUJA
ROSJANIE W SWOJEJ STREFIE MIERZEI WISLANEJ TEZ PROWOKUJA , OBSERWUJAC BUDOWE PRZEKOPU..
03 kwiecień 2021 : 13:10 chopek roztropek | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter