Prawo, polityka

Budowa gazociągu zostanie dokończona mimo działań Stanów Zjednoczonych, które starają się w tym przeszkodzić - powiedział minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak w wywiadzie telewizyjnym, wyemitowanym w niedzielę w rosyjskiej telewizji państwowej.

Nowak zarzucił USA, że starają się opóźnić realizację Nord Stream 2. "Jesteśmy przekonani, że mimo tego destrukcyjnego podejścia, jakie obserwujemy ze strony Stanów Zjednoczonych (...) zostanie on dokończony" - powiedział.

Ocenił także, że nie ma zagrożenia, że rurociąg po zbudowaniu nie będzie wykorzystywany. "Nie sądzę, by było właśnie takie ryzyko, dlatego, że nasi europejscy partnerzy są tym (projektem) zainteresowani" - zapewnił.

Nowak wyraził przekonanie, że projekt Nord Stream 2 "jest całkowicie zgodny z ustawodawstwem europejskim". Podkreślił, że gazociąg do tej pory został zbudowany w ponad 95 procentach.

Budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu ostro sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie, a także USA. Krytycy Nord Stream 2 wskazują, że projekt ten zwiększyłby zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzyłby wpływ Kremla na politykę europejską. Realizację projektu popierają Niemcy, Austria i kilka innych państw UE.

Z Moskwy Anna Wróbel 

0 Niemcy klęczą przed Putinem
Dlaczego? Bo są już szantażowani zakręceniem gazu z pierwszej rury, tak to działa, pani Merkel.
15 luty 2021 : 12:11 Ras Putin Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 W odpowiedzi
Dlaczego będzie ukończony bo ekonomia jest ekonomia i tyle , jakbyśmy nie popierali faktu że Ukraina kradnie gaz z rurociągu to może byłoby po staremu .A teraz będzie trudniej lub wcale niemożliwe.
15 luty 2021 : 17:44 Dlaczego Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter