Prawo, polityka

Solidarna Polska chce, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu została przyjęta uchwała wzywająca Niemcy do zaprzestania budowy Nord Stream 2; w piątek zostanie złożony wniosek do marszałek Sejmu o przyspieszenie prac nad projektem uchwały - poinformował poseł Solidarnej Polski, wiceszef resortu środowiska Jacek Ozdoba.

W dniu dzisiejszym składamy wniosek do pani marszałek Elżbiety Witek o przyspieszenie procedowania uchwały, która od września leży w Sejmie w sprawie wezwania Republiki Federalnej Niemiec do natychmiastowego zaprzestania budowy antyeuropejskiego projektu o nazwie Nord Stream 2 - mówił na piątkowej konferencji wiceszef resortu klimatu i środowiska.

Ozdoba dodał, że treść projektu uchwały została wcześniej omówiona z PiS i Porozumieniem. Wiceszef resortu środowiska przypomniał o krytycznym stanowisku polskiego rządu, USA i Parlamentu Europejskiego wobec Nord Stream 2.

Uchwała, o której mówimy jest przede wszystkim wyrazem solidarności z Europą, bo Nord Stream 2 to nie jest projekt, który jest skierowany tylko przeciwko Polsce, ale przeciwko całej wspólnocie europejskiej, dlatego zasadne jest, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu taka uchwała została przyjęta ponad podziałami i Sejm wyraził swój stanowczy sprzeciw tego antyeuropejskiego projektu - mówił Ozdoba.

Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na 24 i 25 lutego.

autor: Mateusz Roszak, Grzegorz Bruszewski

+3 Wytomożecie
Równie dobrze do obrazu możecie pogadać.
13 luty 2021 : 08:19 Dziad Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Wstawanie z kolan, czy rycie nosem w glebie ?
Naprawdę, jednemu z członków kwartetu KAKAO wydaje się, że Niemcy przejmą się jakąś tam uchwałą parlamentu Państwa PiS ? A czy Państwo PiS przejmuje się na przykład postanowieniem TSUE w sprawie tzw. Izby Dyscyplinarnej ? Panie Ozdoba, przejmuje się pan postanowieniami TSUE ? Czy ma pan je w głębokim poważaniu ? Wygląda na to, że NS 2 ma w Europie wiecej zwolenników jak przeciwników, bo to nie tylko Niemcy ale i Finlandia, Szwecja i Dania, czy Holandia, Francja i W. Brytania. Również Czechy, Austria i Wegry Orbana nie mają nic przeciw, a wręcz przeciwnie. Tak silne jest Państwo PiS, państwo Dobrej Zmiany, za której rządów Polska miała powstać z kolan. A jak jest każdy widzi.
13 luty 2021 : 09:36 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Niemcy, Austria i Francja
Cześć Jato,
Akurat Skandynawia jest przeciwko NS2, za natomiast są Niemcy, Austria i Francja, ale ogólnie masz racje. Ta uchwała jest kompletnie bez sensu. O wiele lepiej byłoby zacząć robić konkretne interesy z Niemcami, żeby pokazać im, że lepiej z nami niż z Rosją. Nie tak dawno temu Bułgaria zamówiła z Niemiec okręty wielozadaniowe, zwane dla zmyłki patrolowcami. Dla naszej MW byłyby idealne, a jednocześnie mogłyby być budowane w Polsce. To nie wszystko. Korwety Sa’ar 6 zbudowane dla Izraela też byłyby dla nas idealne, zamiast wysilania się na fregaty. Jedziemy dalej - Wojska Lądowe: wozy zabezpieczenia technicznego na podwoziu Leoparda 2....
13 luty 2021 : 10:39 Ninja Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 pomarzyć dobra rzecz,
Problem w tym, że od wielu już lat, polska polityka zagraniczna nie istnieje. Trudno bowiem rolę Burka szczutego przez Wielkiego Brata zza oceanu, nazwać "polityką zagraniczną". Owszem USA jest naszym bardzo ważnym sojusznikiem, ale uprawiając politykę z pozycji klęczącej, nie załatwiamy naszych żywotnych interesów., a jedynie pokazujemy naszą słabość i to, że nasze interesy można lekceważyć, bo "wierny Burek i tak na rozkaz rzuci się do nogawki" wskazanego "wroga" USA.
13 luty 2021 : 11:06 gxc Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Skandynawia za
Gdyby Finlandia, Szwecja i Dania były przeciwne budowie NS2 to nie wydałyby zgody na układanie rur NS2 na swoich wodach terytorialnych. A takie zgody wydały. Ostatnią zgodę wydała Dania. Bez zgody tych krajów NS2 ułożenie NS2 nie byłoby możliwe.
13 luty 2021 : 13:36 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Wody terytorialne
Wody terytorialne, morska strefa ekonomiczna, jeden grzyb...
13 luty 2021 : 14:55 Ninja Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter