Prawo, polityka

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków w Urzędzie Morskim w Gdyni. Chodzi o kontrakt na oczyszczanie z niebezpiecznych materiałów toru podejścia do Portu Gdańsk.

Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku powiedział w środę PAP, że śledztwo wszczęto w sprawie niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez pracowników Urzędu Morskiego w Gdyni.

Postępowanie wszczęto z art. 231 par. 2 kodeksu karnego. W sprawie trwają intensywne czynności. Śledztwo zostało wszczęte w styczniu 2020 r. - powiedział PAP prokurator Duszyński.

Śledztwo dotyczy nadzoru nad realizacją umowy na oczyszczanie dna z materiałów ferromagnetycznych, w tym wybuchowych. Operację miano przeprowadzić przed pogłębianiem toru wodnego prowadzącego do Portu Gdańsk. Nieprawidłowości związane z realizacją umowy na oczyszczanie dna morskiego, jako pierwsze rok temu opisywało radio RMF FM.

Już po pracach oczyszczających podczas pogłębiania znajdowano kolejne materiały niebezpieczne. Przedstawiciele Urzędu Morskiego w Gdyni tłumaczyli wówczas, że nie weryfikowano jakości wykonanych prac, a wykonawcy wypłacono pełne wynagrodzenie.

Straty Skarbu Państwa wz. z niewywiązaniem się z umowy mogą przekraczać 6,7 mln zł.

Autor: Krzysztof Wójcik

 

+5 obserwator
Ciekawa sprawa. Kto to miał wykonywać? Kto nadzorować? Kto odebrać robotę? Kto dostał wynagrodzenie za "wykonana prace" i ile?
Kto zapłacił? Z jakich środków?
01 lipiec 2020 : 11:10 Urszula | Zgłoś
+2 obserwator dwa
odp : ze srodków budżetowych (ale to ironia z mojej stronyheee) ... napewno ktoś jest przytulil tą monetę ... teraz kran transferowy otwarto na przekop mierzeji ...tam dopiero można krecic walki... szkoda sie poppować
02 lipiec 2020 : 13:31 ludwik V | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5791 4.6717
EUR 4.6597 4.7539
CHF 4.7609 4.8571
GBP 5.5178 5.6292

Newsletter