Prawo, polityka

Copenhagen Malmö Port (CMP), przedsiębiorstwo zajmujące się obsługą portów morskich znajdujących się w stolicy Danii - Kopenhadze i w trzecim co do wielkości mieście Szwecji - Malmö, ogłosiło kolejne zwolnienia, które obejmą około 55 dokerów i pracowników biurowych.

Decyzję podjęto w związku z dużym wpływem pandemii koronawirusa na działalność portów. Już w kwietniu CMP wypowiedział umowy 40 pracownikom w Malmö.

Pomimo kompleksowego planu oszczędnościowego i wykorzystania rządowych pakietów wsparcia, CMP znajduje się w sytuacji, w której jest zmuszony do ogłoszenia dalszych zwolnień – informuje operator, dodając, że inicjatywy wprowadzone celem ograniczenia skutków pandemii COVID-18 są niewystarczające, aby pokryć straty finansowe.

Spadek liczby zawinięć, a tym samym spadek przychodów, są po prostu zbyt duże. Niestety, w związku z niepewnością co do czasu trwania i skali kryzysu, jesteśmy zmuszeni do działania już teraz - powiedziała Barbara Scheel Agersnap, prezes zarządu CMP. – Dołożymy wszelkich starań i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby CMP powróciło do tego, co było przed pandemią.

AL, z mediów

Fot.: Perry Nordeng / Copenhagen Malmö Port

1 1 1 1