Prawo, polityka

Doprowadzenie do budowy Baltic Pipe było możliwe dzięki współdziałaniu rządu z prezydentem, to też modelowy przykład tego, jak można realizować polskie interesy - mówił prezydent Andrzej Duda w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej.

Prezydent podkreślał, że projekt Baltic Pipe umożliwi budowanie interkonektorów, dzięki którym będzie możliwe zasilenie w gaz państw sąsiadujących z Polską, czyli krajów Trójmorza i Ukrainy. "Polska będzie stanowiła jeden z gwarantów bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy" - zaznaczył Duda.

To, że ten projekt jest, że może być realizowany, to jest efekt bardzo dobrej współpracy pomiędzy rządem, w osobie pana ministra Piotra Naimskiego, wcześniej panią premier Beatą Szydło, przez ostatnie lata panem premierem Mateuszem Morawieckim, a mną, czyli prezydentem Rzeczypospolitej. To dobre współdziałanie dało efekt synergii, dzięki któremu udało się wszystkie najważniejsze czynniki we władzach zarówno Norwegii jak i Danii przekonać do tego - mówił prezydent.

Dzięki dobrej współpracy pokazujemy modelowy przykład, jak można realizować polskie interesy - zaznaczył.

Zwracał uwagę, że zasługi w realizacji tego projektu ma polska misja w Kopenhadze z panią ambasador Henryką Mościcką-Dendys.

Nie mamy wątpliwości, że to nie jest tylko projekt polsko-norwesko-duński, to projekt, który ma znaczenie dla gospodarki ogólnoeuropejskiej, dla suwerenności energetycznej Unii Europejskiej - podkreślał.

Pełnomocnik rządu ds. infrastruktury energetycznej Piotr Naimski dziękował wszystkim przedstawicielom administracji, którzy przyczynili się do powstania tego przedsięwzięcia.

To, co jest tak fundamentalne dla naszego bezpieczeństwa, udało się doprowadzić do fazy ostatniej, realizacyjnej - zaznaczył.

Prezes spółki Gaz System SA Tomasz Stępień poinformował, że przełom po stronie duńskiej i norweskiej nastąpił wraz z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy. Wtedy dopiero "strona duńska i norweska uznały ten projekt za swój".

Stępień poinformował, że cały projekt ma wartość 1,5 mld euro, a podpisany kontrakt na budowę ma wartość 280 mln euro.

pś/ krap/

+9 Trybunał Stanu już się zbliża...
... już puka do twych drzwi....
04 maj 2020 : 09:52 adam_long | Zgłoś
+11 efekt !
to jest efekt bardzo dobrej współpracy pomiędzy rządem, w osobie pana ministra Piotra Naimskiego, wcześniej panią premier Beatą Szydło, przez ostatnie lata panem premierem Mateuszem Morawieckim, a mną, czyli prezydentem Rzeczypospolitej.
" A MNĄ, czyli prezydentem Rzeczypospolitej"
Boże ! Ty słyszysz I NIE GRZMISZ ! Kompletny odjazd !
04 maj 2020 : 13:37 maciek2 | Zgłoś
+10 strefa sporna
Szkoda ze zapomniał powiedzieć ze oddali za darmo za darmo tak za darmo strefę sporna dunczykom o tym nikt nie mowi nie pisze a za to powinni ich wygonic z kraju.
04 maj 2020 : 19:21 dunvzyk | Zgłoś
+5 Miało być tak pięknie
TyIe obietnic, planów. Naprawdę uwierzyłam, że może ten rząd otworzy się ku potrzebom gospodarki morskiej. I co? 5 lat zamontowanych szans. Ludzie, ktorzy okazali się zwykłymi amatorami w sprawach morskich.
05 maj 2020 : 06:50 BogdanzBogdan | Zgłoś
+5 Prawdziwy model.
Stępka w Szczecinie, która miała rozpocząć budowę nowych promów dla PŻB i PŻM, czy choćby ostatnie "sukcesy" w Stoczni Nauta, są również modelowymi przykładami, jak PiS, w tym A. Duda realizuje polskie interesy.
05 maj 2020 : 10:40 Jato | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter