Prawo, polityka

Poseł Nitras nigdy nie wymaże ze swojego życiorysu tej hańby, którą była likwidacja Stoczni Szczecińskiej - oświadczył minister Marek Gróbarczyk w odpowiedzi na pozew w trybie wyborczym, jaki złożył do sądu poseł PO-KO Sławomir Nitras.

"Przypomnę tylko, że to właśnie poseł Nitras był sprawozdawcą tzw. ustawy kompensacyjnej, która de facto doprowadził do likwidacji tej stoczni" - powiedział PAP Gróbarczyk. Szef ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej dodał, że sam Nitras na posiedzeniu Sejmu 5 grudnia 2008 r. mówił o "likwidacji stoczni".

Nitras w środę oświadczył, że oskarżenie przez Gróbarczyka polityków PO o to, że zlikwidowali Stocznię Szczecińską jest "kłamstwem" i że pozywa ministra w trybie wyborczym, "Myślę, że ostatnie dni kampanii wyborczej to jest dobry moment do tego, żeby udowodnić mu kłamstwo" – stwierdził.

"Stocznia Szczecińska upadła w roku 2002 i później rządy SLD i PiS utrzymywały ją tylko na kroplówce państwowej, kiedy ona była ani nie rentowna, ani nigdy nie osiągnęła zdolności do tego, żeby samodzielnie funkcjonować. Myśmy po prostu przecięli ten żenujący spektakl i dali szansę prywatnym firmom, z którymi dzisiaj oni walczą w stoczni" – oświadczył Nitras.

Jak dodał, w sprawie zgodził się zeznawać minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, "który dokładnie wie, jaka była polityka rządu Jarosława Kaczyńskiego w kwestii m.in. stoczni w Szczecinie i Gdańsku". Chodzi o Rafała Wiecheckiego, ministra w latach 2006-2007.

Rozprawa w trybie wyborczym zaplanowana została w szczecińskim Sądzie Okręgowym na czwartek na godz. 9.30.

Marek Gróbarczyk jest liderem listy PiS w okręgu szczecińskim. Sławomir Nitras otwiera listę listy KO w tym samym okręgu.

wkr/ godl/

+17 Lo do łamacz
Panie Gróbarczyk może wystarczy tego tańczenia na gruzach stoczni i zbijania politycznego kapitału, stocznia już nie będzie tą co kiedyś. Zamiast skakać sobie do gardeł może trzeba zastanowić się co zrobić z "bieżącym" kapitałem po stoczniowym a nie urządzać drogi cyrk z "wodowaniem" lodołamacza i "budowaniu" promu w stoczni, jak życie pokazuje lodołamacz trzeba było rozkawałkować po pańskim wodowaniu i go prostować - podobno jest "trochę" krzywy, a stępka promu..... hm leży w krzakach...
Pozdrawiam pozytywnie myślących.
10 październik 2019 : 09:31 JanKowalski Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 a ten Kanal slaski?
A ten kanal slaski to jakie bedzie mial parametry sluz, pytam bo zyje na trasie inwestycji?? Mam nadzieje ze takie jak kanal gliwicki. Powiedzial sp aktor Wladyslaw Kowalski- u nich pewnie przczoly wieksze??
10 październik 2019 : 10:05 Stary Kolejarz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Szukanier hańby
PiS nie zamknął Stoczni Gdańskiej , lecz ją sprzedał ukraińskiemu oligarsze. Stocznia, choć miała, nie budowała statków, za to Ukrainiec ciągle prosił o dodatkową kasę. PiS w tym roku zdewastowaną stocznię odkupił, nie wiadomo z jaka stratą. PiS pilnie strzeże tej tajemnicy. A Stocznia Gdańska, tak jak wszystkie stocznie zarządzane przez PiS, ledwo co wiąże koniec z końcem, a statków tak jak nie budowała, tak nie buduje. Gróbarczyk szuka hańby ? Niech poszuka jej w Gdańsku i na Nowogrodzkiej.
10 październik 2019 : 12:01 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Czyja hańba ?!
A co PiS zrobił dla Stoczni Szczecińskiej, gdy to Jarosław Kaczynski był premierem ? Jakieś rozwiązania strukturalne ? Lub pomysł na konkurencyjność ? Nie, PiS ograniczył się do pompowania w stocznię dodatkowych pieniędzy, co było główną przyczyną, dla której zamknięto nie tylko Stocznię Szczecińską, ale też Stocznię Gdyńską. Bo to pompowanie pieniędzy było niedozwoloną w UE pomocą publiczną i jeśli stocznie nie były w stanie otrzymanych pieniędzy zwrócić i nikt nie chciał stoczni kupić, to jedynie można było je zamknąć. Gdzie Pan wtedy był Panie Gróbarczyk ?
10 październik 2019 : 12:26 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Nitras - Gróbarczyk 1:0
będzie druga reforma sądów..
10 październik 2019 : 19:03 Temida Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 a spawacze??
A o spawaczach nikt nie napisze??? wszystko było cacy ze spawaniem z nierdzewki zbiorników?? kary za nie oddanie w terminie itd i to był gwóźdź do nietrafionych produkcji!!! no i sie sypnęło
10 październik 2019 : 22:09 buba Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter