Prawo, polityka

Rosyjskie organy ścigania przeszukują siedzibę firmy Fos Shipping Management w mieście Gelendżyk w Kraju Krasnodarskim nad Morzem Czarnym. Spółka jest właścicielem tankowca Neyma zatrzymanego w czwartek w porcie Izmaił na Ukrainie.

"Przyszli do nas przedstawiciele organów ścigania i są u nas" - powiedział w czwartek agencji TASS przedstawiciel firmy.

Władze Kraju Krasnodarskiego potwierdziły, że w biurze właściciela jednostki jest prowadzone przeszukanie. Dochodzenie ma wyjaśnić "przyczyny wysłania tankowca na Ukrainę".

W czwartek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała rosyjski tankowiec w porcie przy granicy z Rumunią. 10-osobową załogę statku przesłuchano jako świadków i wysłano autokarem do Mołdawii, skąd mają odlecieć do Moskwy.

Zatrzymana jednostka o nazwie Neyma w środę zawinęła do ukraińskiego portu Izmaił w obwodzie odeskim pod zmienioną nazwą Nika Spirit.

W reakcji na zatrzymanie tankowca szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, Konstantin Kosaczow oświadczył, że podobne prowokacje nie wróżą niczego dobrego dla stosunków rosyjsko-ukraińskich.

ans/ cyk/ kar/

0 Rosyjska buta.
Za to aneksja Krymu i jawna agresja w Doniecku stosunki ukraińsko-rosyjskie bardzo poprawiły.
27 lipiec 2019 : 16:07 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: