Prawo, polityka

Szef MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk zapowiedział złożenie pozwu przeciwko dwóm posłom PO Krzysztofowi Brejzie i Sławomirowi Nitrasowi. Chodzi o wpisy na Twitterze, które jego zdaniem podważają zaufanie do rzetelności działania Urzędu Morskiego w Szczecinie.

O sprawie poinformowało w sobotę biuro prasowe resortu. "Nie ma zgody na rozpowszechnianie kłamstw, które uderzają w administrację morską, dlatego pozwiemy posłów Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzę i Sławomira Nitrasa" – powiedział cytowany w komunikacie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Gróbarczyk.

"W odpowiedzi na opublikowane dziś w Internecie nieprawdziwe i bezpodstawne twierdzenia posłów PO Krzysztofa Brejzy i Sławomira Nitrasa, podważające zaufanie do rzetelności działania Urzędu Morskiego w Szczecinie, informujemy, iż przeciwko wyżej wymienionym posłom zostanie skierowany do sądu pozew o ochronę dobrego imienia UM w Szczecinie" – czytamy.

Poseł Krzysztof Brejza opublikował na swoim koncie na Twitterze odpowiedź Urzędu Morskiego w Szczecinie na jego wniosek o udostępnianie informacji publicznej dotyczącej poniesionych przez urząd "kosztów wszelkich reklam, artykułów sponsorowanych oraz innych publikacji wykupionych w mediach wydawanych przez spółkę Forum SA".

W odpowiedzi wskazano, że od 1 grudnia 2015 do 30 kwietnia 2019 r. na ten cel wydano 31 999,68 zł. "Kwota ta w całości została wydana na usługi spółki Forum, która została wybrana poprzez zapytania ofertowe, opublikowane na stronie internetowej Urzędu oraz w Bazie konkurencyjności" – napisał dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie Wojciech Zdanowicz.

"Publikacja tego zapytania, również w Bazie konkurencyjności, była spełnieniem wymogu wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków, m.in. z Funduszu Spójności, z którego Urząd miał przyznane środki finansowe na realizację projektu pn. 'Opracowanie projektów planów zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich (morskich wód wewnętrznych) dla Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Kamieńskiego" – czytamy w piśmie.

"Kasa dla spółki kontrolowanej przez J. Kaczyńskiego. Kuzyn narzekał +Wujku pomóż+. 32 tys. dla spółki Forum zależnej od #Srebrna – program dotyczący +Zalewów Szczecińskiego i Kamieńskiego+" – skomentował na Twitterze Brejza, załączając skan pisma. Odpowiedź Urzędu Morskiego w Szczecinie udostępnił również inny poseł PO Sławomir Nitras. "Urząd Morski Szczecin zmuszony do finansowania Srebrnej. Oddadzą z odsetkami" – napisał.

Prezesem spółki Forum jest cioteczny brat prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego Grzegorz Tomaszewski. W radzie nadzorczej spółki zasiada m.in. europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

sno/ joz/

+8 Zardzewiały minister
Niech za świadka Gróbarczyk weźmie stępkę promu. Trochę już zardzewiała i ma odleżyny, ale pamięć u niej na pewno jeszcze dobra. Nie można przecież pozwolić na to, by ktoś podważał zaufanie do Ministra Gróbarczyka.
12 maj 2019 : 00:52 Jato | Zgłoś
+6 Telefony
Akurat każdy pracujący w administracji morskiej na wyższym stanowisku zna bardzo dobrze obecne realia i styl rządów Pana G. Ciągłe telefony, albo prywatne rozmowy w stylu "zatrudnijcie Tą/Tego, z taką to a taka pensja", "ten przetarg niech wygra ten", "wycofajcie waszą ofertę, bo to ma wygrać ktoś inny", to codzienność. Nepotyzm i kolesiostwo na najwyższym poziomie. Będzie miał kiedyś prokurator masę pracy.
12 maj 2019 : 05:57 Mgm | Zgłoś
-2 MGMiZS ?
Dlaczego ministerstwo "powstrzymuje" budowe terminala portowego w Kozlu??? czyzby to byla konkurencja dla ZAK!?
12 maj 2019 : 08:23 Stary Kolejarz | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter