Prawo, polityka

W środę, 17 kwietnia minister Marek Gróbarczyk spotkał się z Elmarem Mammadyarovem, ministrem spraw zagranicznych Azerbejdżanu.

Obaj ministrowie wyrazili zadowolenie z rozwijającej się współpracy pomiędzy portami morskimi obu państw, która zostanie potwierdzona podpisaniem memorandum pomiędzy portem Gdańsk i portem Baku. Minister Mammadyarov podkreślił również znaczenie polskich i azerbejdżańskich portów morskich w międzynarodowych inicjatywach transportowych, zwłaszcza w transporcie pomiędzy Europą i Azją. Azerbejdżan chce w nich odgrywać ważną rolę i jednocześnie dostrzega potencjał płynący ze współpracy ze stroną polską.

– Każda inicjatywa międzynarodowa, która stwarza szanse dla naszych portów morskich jest dla nas interesująca. W tym zakresie liczymy na owocną i wzajemnie korzystną współpracę z Azerbejdżanem – mówił minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Delegacje poruszyły także temat potencjalnej współpracy w sektorze stoczniowym oraz w rybołówstwie, które strona azerbejdżańska określiła jako interesujący obszar do wspólnych działań. Zapowiedziała omówienie tej kwestii z ministerstwem kierunkowym ds. rybołówstwa.

Minister Gróbarczyk zwrócił się również do ministra Mammadyarova z prośbą o poparcie Azerbejdżanu kandydatury Polski do Rady Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).

rel (Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej)

0 Baku
Wzniesli toast Wachtanguri ze takie buzki wesole, Bedzie transport srodladowy z Morza Kaspijskiego kanalem Wolzansko- Baltyckim do Elblaga !?
23 kwiecień 2019 : 07:34 Stary Kolejarz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter