Prawo, polityka

Wykonawca przekopu Mierzei Wiślanej powinien zostać wyłoniony w ciągu czterech do sześciu miesięcy od otwarcia ofert, które zaplanowano na 15 kwietnia tego roku - poinformował w środę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

"Doświadczenie nam mówi, że do wyboru wykonawcy przekopu Mierzei Wiślanej może dojść w ciągu czterech do sześciu miesięcy od czasu otwarcia ofert" - powiedział Gróbarczyk. Dodał, że jeśli nie będzie odwołań, to wybór nastąpi wcześniej.

Minister przypomniał, że termin składania ofert w przetargu został przesunięty, ze względu na bardzo dużą ilość pytań od oferentów, na 15 kwietnia z 7 marca tego roku.

Gróbarczyk poinformował, że prace związane z przygotowaniem terenu pod realizację inwestycji "Budowa Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną" zostały zakończone. "Wycinka drzew została zakończona" - powiedział. "Dla nas niezwykle istotny jest fakt, że odbyło się to bez żadnych incydentów, wypadków z zachowaniem najwyższych standardów ochrony środowiska i ochrony zdrowia" - dodał.

autor: Łukasz Pawłowski

-40 W strone Rospudy bis
Rzad PiS przekopem chce zagrac na nosie Rosji. Zamanifestowac swoja suwerennosc. Mowil o tym otwarcie Jaroslaw Kaczynski. Stad opowiesci o rozwoju gospodarczym i spolecznym, jaki przekop zapewni Elblagowi i okolicy, i o tym, ze bedzie on mial znaczenie dla obronnosci kraju. Ot, bajki z mchu i paproci. Jakies znaczenie moze miec dla turystyki, bo zapewne przyciagnie zeglarzy. To niewiele. Zarowno marszalek pomorski, jak i ekolodzy uwazaja, ze pozytki z inwestycji przedstawiane w oficjalnych dokumentach sa przeszacowane, Ba, nawet RDOS w Olsztynie zaklada, ze w trakcie inwestycji moga sie pojawic problemy, ktorych wczesniej nie przewidziano. Trzeba suwerenowi pokazac, ze cos sie robi, ze realizuje sie obietnice. Problem w tym, iz politycy PiS wyczerpali juz arsenal gestow symbolicznych, typu wbijanie lopat, wkopywanie slupka. Wiec przyszla pora na drzewa.
Ryszarda SOCHA
21 luty 2019 : 09:18 PRAWDZIWA PRAWDA | Zgłoś
-40 Fachowcy i fachowcy
Arkadiusz Zgliński, dyrektor zarządzający Portu Morskiego Elbląg, na łamach "Rz" mówi m.in. że władze portu i miasta liczą też na rozwój turystyki, zwłaszcza jachtowej i windsurfingu! A dzisiaj w GW Trójmiasto wiceprezes gdańskiego portu stwierdza, że 50 raz mniejszy port w Elblągu nie jest żadną konkurencją dla Gdańska, a wręcz przeciwnie: "(...) ewentualny, nowy strumień ładunków z Elbląga musiałby być nierzadko przeładowywany w Gdańsku na większe jednostki. Patrzymy więc na to bardziej jako na możliwość zwiększenia atrakcyjności naszego portu niż jakiekolwiek zagrożenie"!
Pytam się więc po co jest ten przekop!? Dla entuzjastów windserfingu? Dla turystyki kontenerowej w relacji Elbląg-Gdańsk?
21 luty 2019 : 09:26 Andy | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9293 4.0087
EUR 4.2181 4.3033
CHF 4.3136 4.4008
GBP 4.9311 5.0307

Newsletter