Prawo, polityka

W środę 5 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie prasowe z udziałem Ministra Marka Gróbarczyka, podsumowujące trzy lata funkcjonowania Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

- Jednym z największych sukcesów jest rozwój naszych portów. 87 mln przeładunków jest rekordem, który daje ogromną szansę na dalszy rozwój. Jeszcze kilka lat temu nikt nie wierzył, że polskie porty mogą osiągać takie sukcesy. Mamy nadzieję, że w tym roku przekroczymy symboliczną liczbę 100 mln. Z działalności przeładunkowej portów do budżetu państwa trafia 25 mld zł – mówił Minister Gróbarczyk w czasie konferencji.

Przedstawicielom mediów został zaprezentowany film, który przekrojowo pokazywał największe osiągnięcia MGMiŻŚ. Wśród nich znalazła się m.in.: organizacja Światowych Dni Morza. - Gdy przedstawiałem raport za Światowe Dni Morza w Szczecinie, Kitack Lim Sekretarz Generalny IMO podziękował Polsce za tak profesjonalną i najlepszą dotychczas organizację ŚDM. W przyszłym roku chcemy dołączyć do Rady IMO, dlatego z zaangażowaniem budujemy poparcie naszej kandydatury przez inne kraje. – podkreślił Minister.

Minister Gróbarczyk wspomniał także o rozwijającej się coraz lepiej edukacji morskiej. - Jesteśmy dumni, że Akademia Morska w Gdyni weszła na nowy poziom stając się uniwersytetem. Jedynym Uniwersytetem Morskim w tej części Europy - zaznaczył minister. - Warto też wspomnieć o Akademii Morskiej w Szczecinie. Obie uczelnie co roku nie narzekają na brak chętnych.

Minister omówił również obecnie prowadzone przez MGMiŻŚ inwestycje oraz przedstawił plany działań resortu na przyszłość.

rel (MGMiŻŚ)

Komentarze   

+12 Co z Rybakami
Co z nami panie G. Rezygnujemy z takiego ministra
05 grudzień 2018 : 20:17 Rybak walczący Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 hipokryzja
"Minister Gróbarczyk wspomniał także o rozwijającej się coraz lepiej edukacji morskiej".

Ciekawe czy minister zdaje sobie sprawę z tego, że z przyjściem ustawy 2.0, w Polsce nie będzie już wydziałów Oceanotechniki i Okrętownictwa.
06 grudzień 2018 : 08:00 Tadeusz12 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 A co z zarobkami w Urzędach Morskich?
Panie Ministrze a co z pensjami w Urzędach Morskich?Przecież robisz Pan sobie kpiny z tych ludzi.Ogłasza Pan tyle sukcesów jakby Pan to robił.TO ROBIĄ LUDZIE Z PODLEGLYCH PANU URZĘDÓW.Weź Pan w końcu sie poważne traktowanie ludzi wykształconych,pracujących na rzecz gospodarki morskiej.
06 grudzień 2018 : 11:43 Urzędnik UM Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Co Minister ma wspólnego z portami?
Największe porty mają prywatnych właścicieli (np. DCT w Gdańsku) i rozwijają się bez pomocy Ministerstwa, a może nawet pomimo jego działań. Państwo, poprzez zarządy portów, ma tylko tereny portowe. Niech pan nie robi ludziom wody z mózgu, panie Ministrze .
06 grudzień 2018 : 14:31 DarekN Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Pieniądze dla urzędu morskiego w Gdyni
Trzeba dać pieniądze komisji egzaminacyjnej w Gdyni nie oni ciągną z nas rybaków. Na 50 zdających szyprow na 1 egzaminie zdał tylko jeden.. To zagranie czuje celowe żeby zapłacić za poprawkę 400 zł przy tylu osobach to się zbiera kasa.. Na poprawce nie było nic lepiej...P. Ministrze tam dać pieniądze..
06 grudzień 2018 : 20:23 Rybak walczący Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Mój ulubiony fragment
Mój ulubiony fragment tej tuby propagandowej: ''Obie uczelnie co roku nie narzekają na brak chętnych.''.
13 grudzień 2018 : 01:25 AM Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1