Prawo, polityka

Pierwszy zbudowany w Indiach okręt podwodny z napędem atomowym zakończył "patrol odstraszający" - poinformował w poniedziałek indyjski premier Narendra Modi, podkreślając, że Indie osiągnęły zdolność odpalania broni nuklearnej z lądu, powietrza i z morza.

Modi zaakcentował, że okręt INS Arihant przeznaczony do przenoszenia pocisków balistycznych jest "właściwą odpowiedzią dla tych, którzy dopuszczają się szantażu nuklearnego". Nie wymienił żadnego kraju; Reuters odnotowuje, że Indie graniczą z mocarstwami nuklearnymi - Chinami i Pakistanem - z którymi toczyły w przeszłości wojny.

"W sytuacji, kiedy rośnie liczba broni nuklearnych w naszym otoczeniu, wiarygodny potencjał odstraszania nuklearnego jest wyjątkowo ważny dla bezpieczeństwa naszego kraju" - powiedział Modi załodze okrętu podwodnego. Przemówienie szefa rządu było transmitowane na cały kraj przez państwową telewizję.

"Arihant jest otwartym ostrzeżeniem dla wrogów tego kraju, dla wrogów pokoju" - podkreślił premier. Powiedział też, że trwający miesiąc rejs patrolowy okrętu Arihant oznacza osiągnięcie przez Indie celu, jakim jest zdolność przenoszenia głowic nuklearnych przez samoloty, pociski rakietowe i okręty podwodne.

az/ mc/

+1 A kiedy my?
Cóż Indie wybudowały okręt podwodny, w dodatku atomowy rozumiem ze technologicznie dorównuje przeciwnikom może będę dociekliwym malkontentem ale chciałbym wiedzieć kiedy u nas pojawią się nowe okręty podwodne nie atomowe ale klasyczne , i kiedy pełną sprawność bojową odzyska Orzeł? bo to ze wyszedł na próby nie świadczy o tym ze jest sprawny czy unowocześniony.
06 listopad 2018 : 10:00 Ciapuła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter