Prawo, polityka

Polska i Słowacja są liderami jeśli chodzi o opinie o Nord Stream 2, pozostałe kraje Grupy Wyszehradzkiej - Węgry i Czechy - nie działając w ramach tego projektu wspierają nasze krytyczne stanowisko ws. budowy tego gazociągu - stwierdził szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W czwartek w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji rozpoczął się dwudniowy szczyt prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4).

Szczerski pytany przez dziennikarzy, czy grupa V4 uzgodniła wspólne stanowisko ws. budowy gazociągu Nord Stream 2 odpowiedział: "Polska i Słowacja, jest tu czempionem, jesteśmy liderami, jeżeli chodzi o opinie na temat Nord Stream 2. Pozostałe kraje Grupy Wyszehradzkiej przyjmują nasze stanowisko do wiadomości i nie działając w ramach projektu Nord Stream 2 wspierają nasze stanowisko krytyczne" - zaznaczył Szczerski. Szef gabinetu prezydenta podkreślił, że żaden z krajów Grupy V4 "nie deklaruje uczestnictwa w projekcie Nord Stream 2 i nie będzie jego beneficjentem".

Nord Stream 2 to projekt liczącej 1200 km dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie. Gazociąg o zdolności przesyłowej 55 mld m sześc. gazu rocznie. Według obecnego harmonogramu ma być gotowy do końca 2019 r. Jedynym właścicielem Nord Stream 2 jest Gazprom, partnerami finansowymi w przedsięwzięciu są europejskie firmy: Engie, OMV, Shell, Uniper i Wintershall.

autor: Mateusz Mikowski, Aleksandra Rebelińska, Piotr Górecki

Komentarze   

+1 Kładą, nie gadają
Tu gadają, liderują i wspierają stanowisko, a tu kładą gazociąg:
https://www.portalmorski.pl/offshore/40711-spolka-nord-stream-2-polozono-juz-100-km-gazociagu

Kolejny dowód na totalne oderwanie od rzeczywistości naszych polityków, przecież na tym etapie nikt inwestycji już nie wstrzyma!!
11 październik 2018 : 13:20 Władimirowcz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: