Prawo, polityka

W dniu 21 września br. minister Anna Moskwa wzięła udział w sesji ministerialnej Oceans Meeting w Lizbonie w Portugalii. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez portugalskie Ministerstwo ds. Morskich.

Tematyka sesji to najważniejsze zagadnienia dotyczące mórz i oceanów. Co roku biorą w nim udział ministrowie państw z całego świata oraz przedstawiciele organizacji międzynarodowych np. Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO). Tematami wiodącymi tegorocznej edycji były: blue circular ecomomy, green shipping oraz port tech clusters.

Pani minister w swoim wystąpieniu skupiła się na wskazaniu projektu Zielona Stocznia jako przykładu gospodarki w obiegu zamkniętym oraz przedstawieniu projektu Batory jako polityki promującej rozwój nowych technologii. Minister poinformowała uczestników wydarzenia o planowanej kandydaturze Polski do Rady IMO. Podczas wizyty spotkała się także z sekretarzem generalnym IMO, który pogratulował Polsce organizacji Światowych Dni Morza w Szczecinie w czerwcu br.

rel (MGMiŻŚ)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2529 4.3389
EUR 4.5575 4.6495
CHF 4.4327 4.5223
GBP 5.3466 5.4546

Newsletter