Prawo, polityka

W dniu 8 sierpnia minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk spotkał się z ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce Yousifem Eisą Al-Sabrim.

Spotkanie dotyczyło wymiany wzajemnych doświadczeń, przede wszystkim w obszarze modernizacji portów. Ambasador wyraził także zainteresowanie zainicjowaniem współpracy Portu Gdańsk z portem w Dubaju. Minister Gróbarczyk podziękował także ambasadorowi za obecność emirackiego ministra ds. rozwoju infrastruktury Abdullaha Belhaifa Alnuaimiego na Światowych Dniach Morza, które odbyły się w czerwcu w Szczecinie. Ambasador wyraził nadzieję na to, że Światowa Wystawa EXPO organizowana w 2020 r. w Dubaju będzie znakomitą okazją do przybliżenia Polski mieszkańcom Zatoki Perskiej.

Obaj rozmówcy wyrazili zadowolenie z faktu zakończenia negocjacji „Umowy o transporcie morskim pomiędzy RP i ZEA”. Umożliwi ona nadanie zupełnie nowego wymiaru relacjom polsko-emirackim, jednocześnie usuwając wiele barier z którymi na co dzień borykali się marynarze i armatorzy z obu krajów. Umowa zostanie podpisana w trakcie Polsko-Emirackiego Forum Biznesowego, które odbędzie się w Warszawie 8 listopada 2018 roku.

rel (MGMiŻŚ)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter